Savivalda Verslas

AB „Pakruojo autotransportas“ – praeitų metų apibendrinimas bei ateities vizijos

Pakruojo rajono savivaldybės vadovai kartas nuo karto pasvarsto apie nemokamą keleivių vežimą. Keleivių pervežimo paslaugas rajone teikia savivaldybės įmonė AB „Pakruojo autotransportas“. Nors 2018 metus bendrovė baigė su nuostoliais ir autobusų parkas pasenęs, tikimasi, kad AB „Pakruojo autotransportas“ toliau sėkmingai priderins autobusų maršrutus prie keleivių poreikių.

Žurnalistė Rita Grigalienė

Kalbamės su bendrovės atstovu, pirkimų – pardavimų vadybininku Artūru Jacevičiumi.

Kaip AB „Pakruojo autotransportas“ baigė 2018 metus – su pelnu ar nuostoliais?

AB „Pakruojo autotransportas“ 2018 metai buvo nuostolingi. Suvedus visus metų finansinius duomenis, paaiškėjo, kad įmonė patyrė apie 12 000 Eur nuostolį. Laikau, kad šis nuostolis nedidelis, kadangi jis susidarė dėl to, kad buvo likęs nemažas darbuotojų atostogų rezervas ir reikėjo sumokėti atostoginius. Be to, brango civilinės atsakomybės draudimo paslaugą 2,3 karto, pabrango ir atsarginės detalės.

Kokios didžiausios 2018 metų problemos?

Prasta rajono kelių būklė ir pasenęs autobusų parkas. Pavyzdžiui, naujausias autobusas yra 2008 metų gamybos „Mercedes Benz Vario“, seniausias – 1980 m. „Volvo“.

Kaip manote, kokios Jūsų įmonės silpnosios ir stipriosios pusės?

Įmonės silpnoji pusė – keleivių srautų mažėjimas. Juk iš 39 000 rajono gyventojų liko apie 17 000.

Įmonės stiprioji pusė – geras ir darnus kolektyvas, kuris profesionaliai teikia Pakruojo rajono gyventojams ir svečiams pavėžėjimo paslaugas. Dirba 15 vairuotojų. Darbuotojų kaita labai maža. Jų darbo sąlygos neblogos. Mūsų vairuotojai darbštūs ir visapusiški – jie į reisus išvyksta 4 valandą ryto, patys valo, plauna autobusus ir važiuodami patys bilietuoja.

Kokie buvo paslaugų (keleivių pervežimo) kainų pokyčiai 2018 metais ir planuojami 2019 metais?

Keleivių pervežimo paslaugų kainas Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje nustato Pakruojo rajono savivaldybės taryba. 2018 metais paslaugų kainų pokyčių nebuvo.

Iš ko susideda paslaugų  (keleivių pervežimo) kaina?

Kaip ir minėjome, keleivių pervežimo paslaugų kainą nustato Pakruojo rajono savivaldybės taryba, kuri šiuo metu yra 0,09 Eur už vieną kilometrą. Į šią sumą įskaičiuota visos patiriamos sąnaudos.

Ar laikote, kad turite konkurentų?

Keleivių pervežimo rinka yra konkurencinga. Konkurentų turime. Įmonės pagrindinė veiklos sritis yra keleivių pervežimas, o šią paslaugą teikia ir daugiau privačių organizacijų bei pavienių asmenų.

Ko įmonė žada siekti 2019 metais?

Pirmiausia – atnaujinti eksploatuojamų autobusų parką, kas pagerintų autobusų vairuotojų darbo sąlygas, o ir keleiviams būtų daug patogiau naudotis viešuoju transportu. Taip pat koreguoti turimus maršrutus, juos pritaikant ne tik mokinių pavėžėjimui į mokslo įstaigas, bet ir rajono gyventojų patogumui. Nuo kovo 18 d. maršrutai jau yra koreguoti. Apie juos informacij pateiksime netrukus.

Kodėl AB „Pakruojo autotransportas“ neveža keleivių savaitgaliais, pavyzdžiui, į Šiaulius?

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos pavedimu, įmonė prieš kelis metus vykdė eksperimentinius maršrutus Pakruojis – Šiauliai – Pakruojis, tačiau, esant per mažam keleivių srautui, taryba eksperimentinius maršrutus sustabdė. Savaitgaliais (šeštadienį ir sekmadienį) keleivių pavėžėjimą maršrutu Pakruojis – Šiauliai – Pakruojis nutraukė ir kitos vežėjų įmonės. Tokie maršrutai savaitgaliais buvo ekonomiškai nenaudingi.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *