Aktualijos Kultūra Laisvalaikis Renginiai

Atvirasis jaunimo centras metus pabaigė jaunimo sambūriu „Kalėdų naktis“

Gruodžio 27 d. Pakruojo atvirajame jaunimo centre prie Juozo Pakalnio muzikos mokyklos (adresas – L. Giros g. 4, Pakruojis, buvusi „Versmės“ mokykla) rinkosi jaunimas į renginį „Kalėdų naktis“. Jaunuoliai iš Pakruojo bei Grikpėdžių, Šukionių, Klovainių ir Triškonių visą naktį praleido Atvirojo jaunimo centro patalpose. Jie dalyvavo įvairiose veiklose – protmūšyje, orientacinėse varžybose, „linksmųjų kambarių“ užduočių sprendime. Juos aplankė ir Kalėdų Senelis su dovanomis. Iš viso dalyvavo 75 jaunuoliai.

Reporterė – žurnalistė Rita Grigalienė

Tai pirmus metus vykstanti jaunimo „Kalėdų naktis“ šiame centre. Kaip teigia Atvirojo jaunimo centro darbuotojai Laisvida Badauskienė, Daiva Juodinienė ir Vytautas Girdzijauskas, dalis jaunuolių jau yra susipažinę ankstesnėse Centro veiklose, pavyzdžiui, išvykoje į Klaipėdą, o dalis susipažino šio renginio metu. Tai dviejų projektų – mobilaus darbo su jaunimu projekto „Ko to? Ko vakar?“ ir projekto „Tas ti iš Pakruoje 2018“, finasuojamų iš Jaunimo reikalų departamento prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ir darbo ministerijos, metų baigiamasis renginys.

Projektų tikslai

Projekto „Tas ti iš Pakruoje 2018“ tikslas – sukurti sąlygas jaunuoliams saugiai leisti laisvalaikį bei padėti rasti būdų kūrybiškai ugdyti ir tobulinti įgūdžius bei kompetencijas, reikalingas asmeniniame bei socialiniame gyvenime, vykdant atvirą darbą su jaunimu. Mobilaus darbo su jaunimu projekto „Ko to? Ko vakar?“ tikslas – užtikrinti jaunų žmonių turiningą laisvalaikį, socialinių įgūdžių ugdymą bei vykdyti jaunimo poreikius atitinkančią veiklą jų gyvenamojoje vietovėje.

Užduotys

Užduotis „Kalėdų nakčiai“ kūrė pats jaunimas. Pirma užduotis – tiesiog susipažinti, atliekant užduotis grupėse, kad pažintų vienas kitą ir kad visiems būtų linksma. Buvo sudarytos 5 komandos, išrinkti jų vadovai, kurie turėjo prisiimti atsakomybę už savo komandą, spręsti konfliktus. Pasiskirstę po kambarius, jaunuoliai vykdė užduotis – iš sukarpytų frazių dėliojo pasaką, bandė iš pateiktų žodžių atspėti dainą, kūno pozomis bandė sudėlioti raides ir kt. Jaunuoliai komandose organizavo kalėdinių dainų pristatymus. „Kalėdų nakties“ baigiamoji dalis buvo Kalėdų Senelio apsilankymas bei dovanos.

Apie Atvirą jaunimo centrą

Gal ne visiems Pakruojo rajono gyventojams yra žinoma, kad Pakruojo atvirasis jaunimo centras prie Juozo Pakalnio muzikos mokyklos įsikūręs buvusios „Versmės“ pradinės mokyklos pastate netoli Kruojos upės. Ne visos patalpos yra naudojamos. Daugiausia naudojamų patalpų – antrame aukšte. Jaunimui įrengta virtuvė su naujais baldais, virykle. Deja, patalpos bus renovuojamos, todėl kuriam laikui jaunimo centrui teks išsikraustyti į netoliese esantį Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos bendrabutį.

Tobulėjimas

Su jaunimu dirbantys socialiniai pedagogai Daiva Juodinienė ir Vytautas Girdzijauskas praeitais metais organizavo dvejus mokymus asmenims, kurie dirba su jaunimu, taip pat vyko į įvairius mokymus apie mobilų ir atvirą darbą su jaunimu. Taip pat darbuotojai dalyvauja supervizijose, kurios padeda konstruktyviau organizuoti atvirą darbą su jaunimu.

Ateities planai

Projektai „Ko to? Ko vakar?“ ir „Tas ti iš Pakruoje 2018“ šiais metais jau baigti, laukiama informacijos, ar bus gautas finansavimas kitiems metams. Paraiškos dėl finansavimo aplikuotos dviems projektams „Ko To? Ko vakar 2019“ ir „Tas ti iš Pakruoje 2019“. Su jaunimu dirbantys darbuotojai iš Atvirojo jaunimo centro tikisi, kad ir kitais metais pradėtos veiklos bus tęsiamos ir kad ateityje pavyks surengti daug įdomių, patrauklių jaunimui veiklų. Taip pat Atvirasis jaunimo centras informuoja, kad norintys pakruojiečiai gali pasinaudoti prie jų patalpų esančiomis sporto aikštelėmis, pasiskolinti krepšinio kamuolius, teniso raketes.

„Iš viso per 2018 metus Pakruojo atvirajame jaunimo centre buvo suorganizuotos 6 nakvynės „Centriukas visą parą“, 12 vakarų „Savi saviems“, buvo suorganizuotos trys išvykos į Kupiškio, Joniškio ir Radviliškio jaunimo centrus, renginys – kūrybinės dirbtuvės „Idėja jaunimui“, kurio metu jaunimas sukūrė piramidę iš neoninių siūlų. Šis renginys truko dvi dienas. Suorganizuoti dvėji mokymai jaunimo darbuotojams iš Pakruojo ir kitų miestų. Atviras jaunimo centras per visus metus projektų, finansuojamų iš Jaunimo reikalų departamento, dėka įkūrė naujas virtuvės, foto bei laisvalaikio erdves. Taip nuo spalio mėnesio buvo pradėtas vykdyti mobilaus darbo projektas „Ko To? Ko vakar?“. Mobilūs darbuotojai lankėsi Šukionių, Grikpėdžių, Klovainių bei Triškonių kaimiškose vietovėse ir dirbo su ten gyvenančiu jaunimu.“ – pasakoja Pakruojo atvirojo jaunimo centro prie Juozo Pakalnio muzikos mokyklos darbuotojai.

previous arrow
next arrow
Slider

„Kalėdų nakties“ įspūdžiai.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •