Renginiai Sportas

Bėgime „Runway Run 2019“ – 9 tūkst. NATO palaikančių bėgikų

Balandžio 6 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko NATO 70-mečiui paminėti skirtas bėgimas kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019″, į kurį išbandyti jėgas, įveikiant 3 tūkst. metrų distanciją, susirinko net 9 tūkst. dalyvių.

Renginio dalyvius sveikino ir apdovanojo krašto apsaugos ministras R. Karoblis, pastebėjęs, kad labai simboliška, jog bėgimas vyksta Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje. „Būtent čia prieš 15 metų, likus kelioms valandoms iki Lietuvos priėmimo į NATO, nusileido Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-16, pasiruošę nuo pat pirmųjų narystės NATO akimirkų saugoti mūsų oro erdvę. Jau 15 metų ši misija yra ne tik mūsų saugumo garantas, bet ir realus, apčiuopiamas kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys”, – sakė jis.

Minint NATO sukaktį ir demonstruojant šalių venybę kartu su šiauliečiais ir miesto svečiais šiame bėgime dalyvavo ir daugiau nei pusšimtis Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų karių. Dalyvių nuotaiką užtikrino muzikos grupė „G&G Sindikatas”.

Taip pat renginio dalyviai galėjo apžiūrėti ir susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ginkluote ir ekipuote: Vokietijos tanku „Leopard 2″, 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer”, šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek”, pėstininkų kovos mašina „Marder” ir kt.

Pirmą kartą savo transportą ir ginkluotę renginyje pristatė ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos. Be to, renginio metu buvo galimybė pamatyti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karinius orlaivius, NATO oro policijos misiją vykdantį Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvą F-16, susipažinti su Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų naudojama ginkluote, ekipuote, technika, taip pat užduoti rūpimus klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

„Runway Run 2019″ metu buvo renkamos lėšos Sužeistų karių asociacijai, kuri siekia padėti sužeistiems Lietuvos kariuomenės kariams įveikti traumų ir sužeidimų sukeltus pokyčius ir sudaryti sąlygas jiems kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Surinktos lėšos bus perduotos šios asociacijos paramos fondą, iš kurio apmokamos išlaidos sužeistų karių reabilitacijai, medikamentams, prietaisams ir kitoms priemonėms.

Šiais metais Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO) mini savo gyvavimo 70-metį, o Lietuva – 15-ąsias narystės joje metines. NATO yra sėkmingiausias pasaulio istorijoje Aljansas, šiandien vienijantis 29 demokratiją, laisvę, žmogaus teises ir teisės viršenybę vertinančias Europos ir Šiaurės Amerikos valstybes.

 

Nuotraukų autorė – srž. sp. I. Budzeikaitė

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •