Aktualijos Lietuvoje

Bus teisiama politinė partija „Tvarka ir teisingumas“

Spalio 25 dieną Vilniaus apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras pareiškė kaltinimus prekyba poveikiu bei kitų nusikalstamų veikų padarymu politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ bei šešiems fiziniams asmenims.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ kaip juridinis asmuo kaltinama prekyba poveikiu, turto iššvaistymu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnų surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėta politinė partija veikė per savo atsakingąjį sekretorių, kuris eidamas vadovaujančias pareigas viešajame juridiniame asmenyje, galimai siekdamas neteisėto politinės partijos finansavimo, veikdamas partijos naudai ir interesais, pažadėjo ir susitarė su verslininku R. S. priimti kyšį – paramos koncertą „Pirk dramblį“. Už tai partijos atstovas galimai pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų valstybės tarnautojus, kad jie sudarytų išskirtines sąlygas laimėti nurodytoms įmonėms organizuojamus viešuosius pirkimus. Tyrimo duomenimis, kaltinamasis R. A. R. galimai priėmė 235 499 litų (68 205 eurų) vertės kyšį – paramos koncertą „Pirk dramblį“, kuriame buvo viešinama politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ ir jos lyderiai, formuojant apie juos palankią visuomenės ir rinkėjų nuomonę.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ taip pat kaltinama tuo, kad veikdama per savo atstovą taip pat pažadėjo ir susitarė su verslininkais P. K. ir G. R. priimti iš jų kyšį, o už tai pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir vienos valstybinės įmonės viešuosius pirkimus. Verslininkų nurodymais pagal pagamintus ir panaudotus netikrus dokumentus pervedus lėšas į kito verslininko J. G. vadovaujamų įmonių sąskaitas, apmokėtos partijos viešinimo paslaugos. Galimai tokiu būdu partijos naudai ir interesais iš viso priimtas 519 839 litų (150 555 eurų) vertės kyšis.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ taip pat kaltinama tuo, kad veikdama per savo atstovą R. A. R., sukurstė verslininką V. B. panaudoti žinomai netikrus dokumentus, pervesti lėšas į kito verslininko J. G. vadovaujamos bendrovės sąskaitą tikslu apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas, ir taip iššvaistyti bendrovės didelės – iš viso 484 000 litų (140 176 eurų) vertės turtą.

Turimais duomenimis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ galimai neteisėtos veikos rezultatas – daugiau nei 350 tūkst. eurų (per 1,2 mln. Lt), kurie buvo panaudoti partijos viešinimo finansavimui.

Vadovaujančias pareigas partijoje ėjusiam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu.

Verslininkas R. S. kaltinamas prekyba poveikiu, verslininkai P. K. ir G. R. – prekyba poveikiu, turto iššvaistymu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu, verslininkai V. B. ir J. G. – turto iššvaistymu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Atliekant didelės apimties sudėtingą tyrimą buvo atlikta daugiau nei 550 apklausų, gautos ūkinės-finansinės veiklos tyrimų, atliktų Lietuvos teismo ekspertizės centre bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje, išvados, tirta 15 juridinių asmenų ūkinė-finansinė veikla.

Ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu, turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir kitų nusikalstamų veikų buvo pradėtas 2014 m. rudenį. Perduodamą į teismą baudžiamąją bylą sudaro 166 tomai arba daugiau nei 30 tūkstančių dokumentų.

LR Generalinės prokuratūros informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •