Aktualijos Verslas

Būsimieji Pakruojo rajono gidai tęsia mokymus

Šiandien vyko jau antras gidų mokymų užsiėmimas, vykdant  Pakruojo miesto Vietos veiklos grupės projektą „Pakruojo miesto ekonomiškai neaktyvių gyventojų užimtumo didinimas, siekiant pagerinti įsidarbinimo galimybes“.

Iš septynių būsimų gidų susirinko šeši. Viena užsiėmimų dalyvė neatvyko, informavusi, kad serga vaikai. Dar viena dalyvė atvyko kartu su nė metų neturinčiu sūnumi ir bandė suderinti vaiko priežiūrą ir mokymų išklausymą.

Būsimieji gidai atvyko iš anksto pasiruošę mokymams, perskaitę literatūros apie Pakruojo rajono lankytinas vietas, išanalizavę, kas galėtų būti pritaikyta darbe. Kaip sako gidus mokanti Irma Norkevičienė, informacijos niekada nebūna gana. Jai, jau antrus metus dirbant gide Pakruojo dvare, vis dar atsiranda nežinomų dalykų, vis dar yra kur tobulėti.

Norint kažką papasakoti apie vietas, paminėtas gidų maršrutuose, tenka domėtis tų kultūros objektų istorija, svarbiausiais faktais.

Kaip sako viena iš mokymų dalyvių Roma, bet koks bandymas pritraukti Europos Sąjungos lėšas yra naudingas Pakruojo rajonui. Gidų reikalingumu rajone mokymų dalyviai nesuabejojo.

Antrojo užsiėmimo metu būsimi gidai žiūrėjo Steigvilių kaimo istorijos jaunojo etuziasto sukurtą filmą apie Karolį Požėlą, bet ne tą, kuriam Pakruojo miesto centre kadaise pastatytas paminklas, o imtynininką. Jeigu Steigvilių kaimo istorija gali būti pateikta patraukliai, tai kodėl taip pateikti negali būti kiti kultūros objektai Pakruojo rajone?

Sausio 26 d. būsimi gidai žada lankytis Vilniaus literatūros ir tautosakos institute, gido Donato Jokubaičio vadovaujami susipažinti su Vilniaus miesto architektūra.

„Pakruojo varpo“ informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •