Aktualijos Kultūra

Čikagoje dainuoti galima o Pakruojyje ne? – Kas apgins Emiliją

Jau rašėme, kad po koncertų Čikagoje, 2019 m. sausio 19 d. Pakruojo kultūros centre Emilija Pukevičiūtė surengs labdaringą koncertą „Karuselė“. Po straipsnio paskelbimo Emilijai telefonu skambino Pakruojo rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Leonas Norkuckis. Jis, naudodamasis savo užimama padėtimi ir grasindamas Baudžiamuoju kodeksu bei baudžiamąja atsakomybe, griežtu tonu reikalavo kūrėjos nerengti labdaringo koncerto, o jeigu nepaklus, trikdys koncertą padėjėjų pagalba, kuriuos atsiųs į patį koncertą.

Priminsime, kad poną Leoną Norkuckį į rinkimų komisiją pasiūlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir kadangi jauna, kūrybinga Emilija ne tik koncertuoja, bet yra ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatų į Pakruojo rajono savivaldybės tarybą saraše, rinkimų komisijos pirmininkas nusprendė, kad straipsnis apie koncertą, koncerto programa ir jame skambančios dainos yra politinė reklama. Kadangi tai nelabai liberalus požiūris į kūrybos ir žiniasklaidos laisvę, nusprendėme šią istoriją viešinti ir apginti Emilijos teisę kurti ir koncertuoti Pakruojyje.

Klausimas skaitytojams

Norime paklausti skaitytojų: kaip manote, ar ši daina, skambėsianti šeštadienio renginyje, yra politinė reklama?

Ar Emilijos Pukevičiūtės dainos yra politinė reklama?

Tas laikas Ateina tas laikas, kai niekas nemato, Kas susigrąžino, o kas ką prarado. Ateina toks laikas, kai niekam nerūpi, Kas visiškai sveikas, o kam skauda truputį. Priedainis (2 k.) O laikas vis bėga, neskaičiuoja minučių, O smiltys pabyra iš vaiko rieškučių. Aš vis einu, tik ar savu Nuo vaikystės mintu taku?

Tas laikas
Ateina tas laikas, kai niekas nemato,
Kas susigrąžino, o kas ką prarado.
Ateina toks laikas, kai niekam nerūpi,
Kas visiškai sveikas, o kam skauda truputį.

Priedainis (2 k.)
O laikas vis bėga, neskaičiuoja minučių,
O smiltys pabyra iš vaiko rieškučių.
Aš vis einu, tik ar savu
Nuo vaikystės mintu taku?

Ateina toks laikas, kai norisi rėkti,
Kai noris nuo viso pasaulio pabėgti.
Ateina toks laikas, kai nori mylėti,
Bet lyg mažas vaikas negali to turėti.

Priedainis (2 k.)

O tas laikas vis ėjo, neskaičiavo minučių.
O smiltys byrėjo iš vaiko rieškučių.
O aš vis ėjau tik nežinau, ar teisingu keliu ėjau…

Renginio „Karuselė“ programa:

1. Savos kūr. daina ,,Karuselė“
2. Eilėraštis ,,Esu“
3. Savos kūr. daina ,,Tas laikas“
4. Savos kūr. daina ,,Lydi mus angelai“
5. Eilėraštis ,,Du nesuaugę vaikai“
6. Daina ,,O tam saulėtam pajūry“
7. Eilėraštis ,,Mamai“
8. Daina Kendji Girac ,,Les yeux de la mama“
9. Eilėraštis ,,Mes suaugom per greit“
10. Savo kūrybos daina ,,Pažadėk“
11. Eilėraštis ,,Rudens alėjoj“
12. Savos kūrybos daina ,,Paskutinis valsas“
13. Renginio pabaiga. Daina ,,Karuselė“

 

 

 

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
 •  
 •  
 •  
 •  

10 Replies to “Čikagoje dainuoti galima o Pakruojyje ne? – Kas apgins Emiliją

 1. Mielas Pakruojo Varpe, pats koncertas yra politinė reklama, o ne dainos ir jų tekstai..
  Jei esi kandidatas į tarybą negali daryt tam tikrų dalykų.. Koncertas ne išimtis.. Jeigu būtų iniciatorius Pakruojo kultūros centras ir būtų pakvietęs Emiliją padainuoti, tuomet reklamos nebūtų, nes tai eilinė jos veikla ir yra tai dariusi anksčiau, BET…. ji susisapnavo padaryt SAVO KŪRYBOS KONCERTĄ (prieš rinkimus), o tai jau rimtas pažeidimas… Tegu daro kovo mėnesį ir niekas nekibs, bus legalu… O dabar… Ginkim Emiliją, ji nuskriausta.. Jei eini į politiką turi žinot kas galima kas negalima. O dainų tekstai nieko bendro neturi su šia situacija.. Dugnas, varpe, dugnas….
  P. S. : Žalieji organizuoja šaškių varžybas, skubėkit pasidomėt, ar tik ne analogiška situacija?

 2. Taip. Uždrauskime žaisti šaškėmis. Uždrauskime dainuot. Uždrauskime galvot. Kol nesibaigs rinkimai po 3-4 mėnesių, tada galėsim gryžt prie normalaus gyvenimo – paskolų butelio dėžutėse. Viskas juk turi savo kainą.

 3. O kol neįvyko savivaldybių tarybų rinkimai, kuriantis žmogus nebegali kurti? Jis tuo laikotarpiu turi įlysti į kokį urvą ir niekam nesirodyti? Privalumus rinkimuose turi tik tie, kurie nieko nedaro, tyliai slankioja pakampėmis ir tyliai kažką rezga, nes gabumų pas juos nerasta? Taip, į rinkimus greit išdrįs eiti tik pilki ir neįdomūs statistiniai LT vienetai.

 4. Ar širdelę suskaudo? Užkabinau tuos, kurie geručiai, pagal varpą? 🙂

  Niekas nieko nedraudžia, jei organizuoja tai tegu organizuoja, bet tegu visada organizuoja, o ne prieš rinkimus.

  Džiugu, kad yra aktyvių piliečių, bet prieš rinkimus neįrodysit VRK, kad ne reklamos tikslais darot… Pakentėtų 2 mėnesius ir darykit tuos labdaros renginius, žaiskit šaškėmis, kad ir kasdien!

  O dėl žurnalistikos… Labai žemas lygis…
  Jeigu VRK gavo skundą, manau, kad ir pranešė mūsų rajono komisijos pirmininkui, bet pagal straipsnį atrodo, kad pirmininkas šiaip sau, iš neturėjimo ką veikti, ėmė ir paskambino.
  Kodėl nepaskambino žaliesiems? Gi irgi oponentai! Šaškių turnyrą organizuoja!
  Tikriausiai skundo negavo ir nepaskambino…

  Protingi pastebi kurias partijas šitas portalas palaiko, kurias ne…
  Tik įdomu kiek dar pilsit purvo į kitų kiemą..
  Geriau, kaip žurnalistė paskambintumėt VRK ir išsiaiškintumėt kaip iš tikro yra, nei iš šito š**** burbulą pūst.

 5. Mielasis, kuriai partijai pats priklausai, kad taip drąskaisi? Ar pačiam širdelės neskauda, kad atsirado geresnių už jus? 🙂

 6. Mielas komentatoriau, juokinat mane, oi juokinat… Taip, žurnalistė. Nu bet aš per taiki su partijom pešiotis. 🙂 Kas kieno dugnas, išties įdomu. VRK nuomonę, turbūt, irgi sužinosim. Esu už kūrybingus žmones. Esu įsitikinusi, kad šiuo atveju žmogus nenorėjo pasireklamuoti, tiesiog tai tąsa Čikagoje darytų koncertų.
  Šaškių varžybos? O po obelim kaime šaškėm leistumėt sužaist?
  Ar jūs, anonime, pasislėpęs po frazėm apie dugną, leisit ką nors žmonėm daryt, o gal viską uždrausit, net profilio nuotrauką pasikeisti „feisbuke“?

 7. Nepriklausau jokiai, tačiau būkit rami, išmanau tuos teisinius reikalus su VRK, be reikalo nekomentuočiau 🙂

 8. Manau, VRK irgi teks pasukti galvą. Už mokesčių mokėtojų pinigus. 😉

 9. Pakruojo varpas pasiekė dugną nenusikalbėkite. Esu paprastas nepartijinis žmogus ir nematau jokių čia reklamų o jei žmogus priklauso partijai tai ką jai nieko nebedaryt. Ar tam koncerte bus reklamos balsuokit už mano partija ar dar kokių reklamų apie politiką? Tikrai ne. Jums jau paranoja dėl rinkimų ir nemeluokit kad ne partijinis esat neturėtų rūpėt tokie dalykai jai nepartijinis išvis man net neįdomu tie rinkimai paprastam žmogui ir jūsų tie pykčiai. Nuomone žmonės vistiek susidaro seniausiai. O ir jai ne tie skundai jūsų grasinimai emilijai net nebūčiau žinojęs kad ji lls partijai priklauso dabar žinau ir prabalsuosiu už ja. Kartais patys skirdami grasindami reklamuojate kitas partijas

Comments are closed.