Portretai Švietimas

Dabartinė „Saulutės“ darželio vadovė pasiūlė ekskursiją po vaikų kambarėlius

Nuo šių metų pradžios Pakruojo vaikų lopšelyje darželyje „Saulutė“ buvusios vadovės, apie kurią rašėme čia, vietoje šeimininkauja pavaduotoja ugdymui Alina Palionienė. 30 metų pedagoginį stažą turinti dabartinė vadovė sako, kad darželis dirba įprastu ritmu: vyrauja susiklausymas, darna, o koridoriuose ir veiklos kambarėliuose, kaip visad, pilna vaikų klegesio.

Žurnalistė Rita Grigalienė

Pakalbinta šiuo metu direktorės funkcijas atliekanti Alina Palionienė visą dėmesį sutelkė į darželio pristatymą. Aplankėme veiklos kambarėlius: Sporto, Pasakų ir Vaidybos, Muzikos, Kodėlčiukų (vaikų vadinamą Lego kambarėliu), Gamtos ir Dailės. Kokius kambarėlius lankyti norėtų ir kada, vaikai patys pasirenka. Pasirinkimas – vienas pagrindinių veiklos organizavimo principų. Kad grupės auklėtoja žinotų, kur vaikas išėjo, kortelę su savo vardu jis pats įdeda į pasirinkto kambarėlio kišenėlę. Sistema išties puiki ir vaikams suprantama: kišenėlės greit užpildomos kortelėmis.

Įsimintini pasirodė visi kambarėliai! Reikia pažymėti, kad Gamtos kambarėlyje yra mažas zoologijos sodas, kur gyvena papūga, paukštukai amadinai ir kanarėlė, dideli Madagaskaro šnypščiantieji tarakonai, vėžliai, gyvalazdės, žiurkėnas, žuvytės ir sraigė, didumu užimanti jau visą vaiko delną! Taip pat ten – ir didelė augalų įvairovė. Dailės kambarėlyje – ypatingas ir didelis visokių piešimo priemonių pasirinkimas: aplinka rodo, kad čia išbandomos įvairiausios dailės technikos. Kodėlčiukuose – daugybė lavinamųjų žaidimų mąstymui, logikai, samprotavimui. Jei tik yra noras, savaitgaliams norimos priemonės skolinamos šeimoms. Sporto kambarėlio auklėtojas Marius (tiesa, dabar visi darželio auklėtojai vadinami ikimokyklinio ugdymo mokytojais) apsilankančius vaikus užima aktyviais žaidimais, o Muzikos kambarėlis supažindina ne tik su muzikos instrumentais, dainomis, bet ir etnokultūra, šiuolaikine muzika. Vaidybos ir pasakų kambarėlis kuklus plotu,  bet jame gausu nuotaikingų, vaikų kūrybai ir fantazijai skirtų atributų.

Pasak laikinosios direktorės,  darželis, šįmet pažymėsiantis 47-ąjį gimtadienį, su tokia ugdymo metodika – vienintelis Lietuvoje.  Unikaliam modeliui jau dvidešimt treti metai ir jo sėkmę pedagogai nuolat pasitikrina.

Darželyje bendravimas – paprastas, nuoširdus, kasdieniškas. Štai, besikalbant su laikinąja direktore,  užsuko ir berniukas Jonas su močiute. Pasirodo, tai buvęs darželio ugdytinis, šiuo metu gyvenantis kitame mieste ir lankantis didmiesčio darželį. Po apsikabinimų ir pasilabinimų paaiškėja: Jonulis užsukęs aplankyti savo buvusių draugų. Net šlepetes drauge su močiute atsinešę persimauti! Pasirodo, darželis atviras visiems juo besidomintiems: buvusiems auklėtiniams, tiesiog šiaip smalsiems lankytojams, tėvams, žurnalistams. Būtina paminėti, kad „Saulutė“ visai neseniai akredituota kaip įstaiga, galinti priimti savanorius, tad ir juos, kaip minėjo A.Palionienė, popietėje jau rastume darželyje.

O mes dar norime užduoti keletą paprastų klausimų.

– Jūsų mėgstamiausia spalva?

– Pasaulis toks margas, o kasdienybė tokia spalvota, kad mėgiamos spalvos net nėr kada pasirinkti. Sausyje mėgstu baltumą – galėtų snigti kasdien!

– Be credo „kiekviena pergalė mėgsta triūsą“ dar turite pamėgtų posakių? Kokių?

– Darželio programa įpareigoja būti lanksčiu: suplanuojam vienaip, o spontaniška veikla gaunas visai kitokia… Tokiu atveju, prieš greit keisdamos planus,  pajuokaujam visos pedagogės: „visiems savi rūpesčiai…“.

– Kuriame iš kambarėlių norėtumėt pati pažaisti, jeigu būtumėt penkerių?

– Žinoma, apsilankyčiau visuose! Didžiausia trauka būtų dailei – čia galėčiau būti ir penkerių, ir penkiasdešimties.

Kaip įsivaizduojate „Saulutės“ darželį po 10 metų?

Klestintis. Su šešiais veiklos kambarėliais ne tik viduje, bet ir įrengtais kieme. Su darniu kolektyvu. Su atnaujintomis visomis erdvėmis. Su šeimomis, turinčiomis bent po tris atžalas ir labai norinčiomis visas jas leisti į „Saulutę“!

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •