Rinkimai

Dalyvausiantiems mero ir savivaldybės tarybos rinkimuose rinkėjams skelbiame aktualią informaciją – kas, kur, kada

Dalyvausiantiems mero ir savivaldybės tarybos rinkimuose rinkėjams paaiškiname, kada ir kokių dokumentų reikia, kada vyks balsavimas iš anksto, balsavimas namuose ir balsavimas specialiuose punktuose ir kad merą  jie galės rinktis iš vieno sąrašo, o savivaldybės tarybos narius – iš antro. 

Atkreiptinas dėmesys, kad rinkėjo kortelė yra tik vardinis kvietimas balsuoti ir nuoroda, kurioje apylinkėje reikėtų balsuoti. Tie rinkėjai, kurių rinkimų komisijos nariai nerado namuose ir rinkėjo kortelės neįteikė, gali vykti balsuoti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dieną.

Balsavimas iš anksto

Primename, kad iš anksto rinkėjai gali balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje (Pakruojo rajono savivaldybės adresas – Kęstučio g. 4, Pakruojis. Balsuojama bus antrame aukšte esančioje Didžiojoje posėdžių salėje), o rinkimų dieną – tik savo apylinkėje arba bet kurioje kitoje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje.

Balsavimas iš anksto vyks 2019 m. vasario 27-28 d. (pakartotinis balsavimas kovo 13 – 14 d.) nuo 8 val. iki 20 val. savivaldybės pastate.

Balsavimas namuose

Balsavimas namuose vyks 2019 m. kovo 1-2 d. (per pakartotinį balsavimą kovo 15-16 d.). Teisę balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti ir jeigu yra pateikę apylinkės rinkimų komisijai nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose (P6 forma) ir buvo įrašyti į balsuojančių namuose sąrašą. Namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą paskutinį ketvirtadienį iki rinkimų dienos (šiuo atveju – vasario 28 d.) sudaro ir tvirtina apylinkių rinkimų komisijos. Turintys teisę ir pageidaujantys balsuoti namuose dar turi laiko iki vasario 27 d., trečiadienio, apie tai pranešti savo apylinkės rinkimų komisijai.

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks 2019 m. vasario 27 d. – kovo 1 d. (per pakartotinį balsavimą kovo 13 d. – 15 d.). Specialiuose punktuose balsuoja rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, rinkėjai, atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar esantys areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Balsavimas rinkimų dieną

Rinkimų dieną – 2019 m. kovo 3 d. – balsavimas vyks pagal rinkimų apylinkes nuo 7 iki 20 val. Pasitikrinti, kurioje apylinkėje Jums reikėtų balsuoti, galite čia. Rinkimų dieną rinkėjas gali balsuoti ir kitoje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje.

Iškilus klausimams, galima skambinti savo savivaldybės rinkimų apylinkės komisijos pirmininkui arba trumpuoju numeriu 1855.  

Balsavimas dėl mero ir tarybos narių rinkimų – atskiras

Rinkėjams, kurie domisi, ar galima rinkti merą ir savivaldybės tarybos narius atskirai (tarkime, meru pilietis nori matyti konkretų žmogų, o mėgsta kitą partiją), atsakome, kad mero rinkimams ir savivaldybės tarybos rinkimams yra skirti atskiri balsavimo biuleteniai, kurie bus pateikti balsavimo dieną ir balsuoti už merą bei už tarybos narius (partijos sąrašą) reikia atskirai.

„Pakruojo varpo“ informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •