Rinkimai

Debatuose sudaryta galimybė rinktis išmanų ne tik telefoną

Vasario 13 d. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje įvyko politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ organizuoti kandidatų į merus debatai. Iš aštuonių Pakruojo rajono kandidatų į merus atvyko septyni. Susitikimas su kandidatais į merus praėjo gana sklandžiai, klausimų iš salės bei per socialinius tinklus buvo nemažai, netgi šiek tiek pritrūko laiko. Susirinko beveik pilna salė stebinčiųjų, dauguma kurių priklauso kuriai nors partijai arba, sprendžiant į nuotaikų, jie bent kažkam palankūs. 

Jauni debatų organizatoriai pasirūpino, kad debatus būtų galima stebėti ir socialiniuose tinkluose, per juos pateikti klausimus. Buvo fiksuojamas pasisakymams skirtas laikas, todėl kandidatų atsakymai turėjo būti koncentruoti ir apgalvoti. Kandidatai papasakojo, kur gimę, augę, ką veikė. Iš kandidatų prisistatymų įsiminė Gedimino Grybės vizija: „bandysiu kovoti su neteisybe“. Saulius Gegieckas: „noriu pakviesti ne priešpriešai, o bendram darbui“.

Pirmiausia buvo skirtas laikas kandidatams prisistatyti. Po to jie galėjo užduoti klausimus vienas kitam. Rengėjai ir patys buvo surinkę informacijos apie kandidatus bei pateikė gana taiklius provokuojančius klausimus. Buvo galima sužinoti, kad iš kandidatų į merus turtingiausia (sprendžiant iš turto ir pajamų deklaracijos) – Erika Kižienė. Mažiausiai turto ir pajamų turintis nurodė kandidatas Gintaras Šurna. Jo ir paklausta, ar sugebės tvarkytis su savivaldybės finansais. „Mano gyvenimo vertybės nėra finansai ir turtas, – sako Gintaras Šurna, turtu įvardindamas šeimą. Nepatogūs ir, manytina, netikėti klausimai buvo pateikti ir kitiems kandidatams. Gediminui Grybei – kodėl keičia partijas? Sauliui Margiui – kaip jo patirtis „Oktoberfest“ festivalyje pasitarnavo Pakruojo kraštui? Romui Medzveckui – kodėl šis mano, kad Pakruojui reikia teisto mero? Įdomu tai, kad į šį klausimą kandidatas atsakė, jog savo kaltės niekada nepripažino ir laiko, kad nuteistas yra „už draugystę“.

Turbūt visoje Lietuvoje populiarūs klausimai būtų, liečiantys korupciją, emigruojantį jaunimą, darbo vietų kūrimą, užsienio investicijas, Europos Sąjungos paramą, ugdymo įstaigų ateitį. Tokie klausimai nuskambėjo ir Pakruojyje. Debatai buvo gyvi, emocingi.

„Pakruojo varpo“ informacija.

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •