Kultūra

Europos žydų kultūros dienai paminėti – paroda muziejuje „Žiemgala“

Nuo rugsėjo 2 d Pakruojo krašto muziejuje „Žiemgala“ veikia Esther`os Lurie piešinių reprodukcijų paroda „Gyvoji liudytoja“. Paroda veiks iki rugsėjo 18 d.

 

  Kauno žydų religinė bendruomenė išleido atvirukų komplektą „Gyvoji liudytoja“.  Atvirukų autorė – dailininkė Ester Lurje, kuri 1941–1944 metais kalėjo Kauno gete. Autorė piešė sudėtingiausiu savo gyvenimo periodu, degradacijos, nevilties būsenoje, praradusi tikėjimą ir bijodama mirties. Sugebėjimas  kurti tokiu metu yra ypatingas žygdarbis, liudijantis apie jos atsparumą ir proto stiprybę, kurie įgalino Esther`ą pakilti aukščiau ją supančio siaubo.

 Jos išgraviruoti piešiniai – dokumentai, įamžinantys trauminius įvykius. Jos piešiniai gali būti traktuojami kaip dienoraščio rašymas. Šiose graviūrose simboliai nėra naudojami tam, kad būtų sustiprintas pasaulio, pilno kančios ir baimės, kurio integrali dalis yra pati menininkė, aprašymas. Čia tik linija, šešėlis ir popieriaus paviršius parodo tuos laukiančiuosius savo sriubos puodelio, stovinčius tarsi maldoje.

 Esther`a Lurie pastatė nuostabų paminklą epochai, kurios mūsų žmonės niekada nepamirš.

Muziejaus „Žiemgala” informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •