Lietuvoje Renginiai

Gynybinio aljanso NATO 70-mečiui – bėgimas orlaivių kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019″

Balandžio 6 d.  Lietuvos karinės oro pajėgos rengia tradicinį bėgimą kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2019″Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose ir kviečia išbandyti jėgas įveikiant 3 tūkst. metrų distanciją ir taip paminėti Aljanso, kurio narius nuo jo įsteigimo 1949 m. balandžio 4 d. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai, 70-metį.

„Kartu su Lietuva svarbią sukaktį šiemet švenčia ir visas Aljansas – net ir garbaus amžiaus sulaukusi NATO misija išlieka aktuali ir nepakitus – užtikrinti savo narių saugumą ir būti tvirtu saitu tarp JAV ir demokratinės Europos.  NATO jau ne kartą įrodė, kad moka prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, kad geba išsaugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti, kad yra nepakeičiama organizacija, siekiant užtikrinti kolektyvinį saugumą Europoje ir garantuoti patikimą atgrasymą ir gynybą“, – sako „Ranway Run 2019 “ dalyvius pasveikinti planuojantis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Kartu šiame  bėgime dalyvaus ir daugiau nei pusšimtis Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų karių. Taip pat bus galima apžiūrėti ir susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ginkluote ir ekipuote: Vokietijos tanku „Leopard 2″, 36 tonas sveriančia ratine pėstininkų kovos mašina „Boxer“, šarvuotu žvalgybos automobiliu „Fenek“, pėstininkų kovos mašina „Marder“ ir kt.

„Runway Run 2019″ kviečiami įveikti visi norintys, taip pat ir šeimos – nuo jauniausio iki vyriausio, tiek sporto profesionalai, tiek entuziastai ir nesvarbu, kaip įveikiama distancija:  bėgant ar  einat. Mažieji bėgimo dalyviai galės naudotis riedučiais, paspirtukais ar būti stumiami vaikiškuose vežimėliuose. Kartu gali bėgti  ir saugiai prižiūrimi augintiniai, svarbiausia – kad visi dalyviai kartu ir viena kryptimi.

Taip pat iš vien su Lietuvos ir sąjungininkų kariais ketina dalyvauti organizacijos, sporto klubai, mokymo įstaigos, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, bėgimo entuziastai. Į renginį planuoja atvykti  ir krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Renginio metu  bus galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariniais orlaiviais, NATO oro policijos misiją vykdančiu Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvu F-16, pamatyti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką, taip pat užduoti rūpimus klausimas apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Pirmą kartą savo transportą ir ginkluotę renginyje pristatys ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos.

„Runway Run 2019″ metu bus renkamos lėšos Sužeistų karių asociacijai,  kuri siekia padėti sužeistiems Lietuvos kariuomenės kariams  įveikti traumų ir sužeidimų sukeltus pokyčius ir sudaryti sąlygas jiems kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Surinktos lėšos  bus perduotos   šios asociacijos paramos fondą, iš kurio apmokamos išlaidos sužeistų karių reabilitacijai, medikamentams, prietaisams ir kitoms priemonėms.

Kiekvienas užsiregistravęs ir sėkmingai įveikęs distanciją bus apdovanotas Karinių oro pajėgų bėgimo „Runway Run 2019″ suvenyru. Po bėgimo koncertuos Lietuvos kariuomenės ambasadorius Gabrielius Liaudanskas-Svaras su grupe „G&G Sindikatas“. Renginyje Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narės trumpiau vadinamos birutietėmis užsiims su vaikais – mokys piešti ir kitaip smagiai leisti laiką.

„Runway Run“ – tai vienintelis toks Lietuvoje bėgimas taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviai, taip pat NATO oro policijos misiją vykdantys sąjungininkų naikintuvai.

Pasaulis keičiasi, o NATO – kartu su juo. Bet yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems, tai mums suteikia jėgų suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieninga ir apsisprendusi ginti savo vertybes NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms.

Daugiau apie renginį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Facebook paskyroje:https://www.facebook.com/Aviacijosbaze/

Kontaktinis asmuo: ltn. Arnas Glazauskas, mob. 8 686 00655, el. paštas arnas.glazauskas@mil.lt

#RunwayRun2019

Nuotraukos Krašto apsaugos ministerijos archyvo (Alfredo Pliadžio) ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės

 

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •