Kultūra Laisvalaikis Verslas

Įmonę „Transvito“ pokyčiams paskatino meilė žirgams

Penktadienį, vasario 1 d. netoli muziejaus „Myliu žirgą“ Pakruojo krašte buvo atidaryta nauja pokylių ir konferencijų salė. Savo lėšomis ją įrengę įmonės „Transvito“ šeimininkai Vytautas ir Janina Janeliūnai sako dar nežinantys, kas turėtų salėje vykti – vestuvės, gimtadieniai, krikštynos, o gal vis tik labiau – seminarai ir edukacinės programos. Transporto įmonė nusprendė veiklą priderinti prie netoliese esančio Pakruojo dvaro ir pasukti link turizmo.

Reporterė Rita Grigalienė

Iškilmingo salės atidarymo metu salę pašventino Pakruojo dekanas Remigijus Čekavičius. Šventėje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, Pakruojo seniūnas Saulius Margis. Sveikinimo žodžius išsakė V. Ir J. Janeliūnų draugai ir pažįstami, žinomi žmonės – Seimo narys Vitalijus Gailius, Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Vitolis Urmonas. Grojo, dainavo ir kitaip svečius linksmino Joniškio rajono Žvelgaičių kaimo kapela.

Šventės metu Vytautas Janeliūnas papasakojo įmonės įsikūrimo istoriją. Buvo rodomos skaidrės, kuriose – kažkada šioje vietoje buvę apgriuvę ir šiukšlini garažų pastatai. Vytautui Janeliūnui išsinuomojus tokias patalpas, jos buvo sutvarkytos ir suremontuotos. Kaip dauguma pakruojiečių žino, ilgą laiką netoli Pakruojo dvaro veikė krovinių gabenimo paslaugas teikianti įmonė, o jos kieme rikiavosi sunkiasvoriai automobiliai. Papasakota ir muziejaus „Myliu žirgą“ atsiradimo istorija. Šeimininkų dukra Gerda labai žavisi žirgais. Nors ji ne kartą jodinėdama ir apsibrozdino, ir netgi nukrito, bet be žirgų neįsivaizduoja gyvenimo. Mažame muziejuke glaudžiasi su žirgais ir jų priežiūra susiję eksponatai, kurie sunkiai ten betelpa. Naujoje salėje – Valdžio Laurens paveikslai bei kompozicija žirgų tema.

Paklausus Janinos Janeliūnienės, galbūt jie gavo finansavimą, vykdydami projektą, paaiškėjo, kad salė įrengta vien tik jų lėšomis, gautomis pardavus įmonės turtą.  Šiuo metu jų šeima nedrąsiai dėlioja su nuoma susijusius planus. Pakruojo rajono savivaldybės meras S. Gegieckas turi viziją, kad šalia salės įsikurs kemperių aikštelė.  Jau kurį laiką veikiantis muziejus „Myliu žirgą“, pasak Janinos Janeliūnienės,  įdomiausias latviams bei vilniečiams. Bėda ta, kad muziejus dirba ne visomis dienomis. Kol kas įmonė negali samdyti pilnu krūviu dirbančio žmogaus, bet meilės žirgams temą perkėlė ir į salę, kad perduotų savo svajones ir salės lankytojams.

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •