Rinkimai

Išankstinis balsavimas Pakruojo rajone vyksta net dukart aktyviau nei prieš ketverius metus

Per dvi išankstinių balsavimų dienas jau balsavo 700 Pakruojo rajono rinkėjų. Rinkėjų aktyvumas – 4,01 proc., kas yra du kartus daugiau nei prieš ketverius metus, renkant Pakruojo rajono merą 2015-aisiais. 

Didžiausias iš anksto atėjusių balsuoti į savivaldybę rinkėjų skaičius – rinkėjai iš Naujamiesčio rinkimų apylinkės, kurių per dvi dienas buvo 226. Dar 4 rinkėjai iš šios apylinkės balsavo specialiuose punktuose. Rinkėjų aktyvumas – 8,81 proc. Pakruojo rinkimų apylinkėje rinkėjų sąraše yra mažiau – 1798. Iš jų savivaldybėje balsavo 121, dar 12 – specialiuose punktuose ir rinkėjų aktyvumas – 10,18 proc. Kitose rinkimų apylinkėse rinkėjų aktyvumas gerokai mažesnis. Prie kaimiškų apylinkių aktyviau balsavo Guostagalio rinkėjai (aktyvumas 6,86 proc., net 45 rinkėjai iš 48 balsavo specialiuose punktuose), Mažeikonių rinkėjai (aktyvumas 6,48 proc., iš anksto balsavo 50), Linksmučių rinkėjai (aktyvumas 5,86 proc., iš anksto balsavo 15).

Tokiu pat laikotarpiu per mero rinkimų antrąjį turą 2015-aisiais metais Pakruojo rajono rinkėjai buvo pasyvesni – per dvi išankstinių balsavimų dienas balsavo 2,02 proc. rinkėjų, tai yra, iš viso 389 rinkėjai. Ar Pakruojo rajono rinkėjai tiesiog skuba balsuoti iš anksto ir ar toliau jie bus tokie aktyvūs, matysime toliau.

Palyginus Pakruojo rajono rinkėjų aktyvumą su rinkėjų aktyvumu visoje Respublikoje, š. m. kovo 15 d. 9.00 val. duomenimis, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto buvo pažymėta 54 629 rinkėjai. Tai sudaro 3,27 proc. visų rinkėjų sąrašuose įrašytų rinkėjų. Pakruojo rajono rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime yra didesnis nei Respublikos vidurkis.

Kovo 15 ir 16 dienomis vyks rinkėjų balsavimas namuose, o kitus kviečiame ateiti balsuoti sekmadienį, kovo 17 d.

 „Pakruojo varpo“ informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •