Lietuvoje Renginiai Švietimas

Įvyko penktasis švietimo lyderystės forumas „Nuo mokyklos visiems prie mokyklos kiekvienam“

Kovo 21 d. į Vilniuje vyko penktasis švietimo lyderystės forumas „Nuo mokyklos visiems prie mokyklos kiekvienam“, kurį organizavo Nacionalinio projekto „Lyderių laikas“ bendruomenė. Jame dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė G. Plungienė, Lygumų pagrindinės mokyklos direktorė A. Gasiūnienė, Linkuvos gimnazijos specialioji pedagogė-logopedė R. Pėželienė ir Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė.

Šiame forume daugiausiai dėmesio skirta mokymąsi įtraukiančiam ugdymo turiniui, aptarta, kaip jis kuriamas klasėje, mokykloje, savivaldybėje ir nacionaliniu lygmeniu. Renginyje diskutuota apie mokyklą veikiančius visuomeninius procesus, jaučiamas socialines įtampas ir mokyklai kylančius iššūkius, aptarta, kokią įtaką šie veiksniai turi formuojamam ugdymo turiniui. Kartu su Lietuvos ir užsienio kolegomis pasidalinta praktine patirtimi ir pavyzdžiais, idėjomis, kaip į mokymąsi įtraukti kiekvieną vaiką, atsižvelgiant į jo prigimtį, aplinką ir konkrečią situaciją. Forumo pranešimuose ir pasisakymuose buvo analizuojama, kaip, konstruojant autentišką ir lankstų ugdymo turinį, kurti mokyklą kiekvienam. Forumo dalyvių patirtys, įžvalgos turėtų būti naudingos mokyklų praktikai ir nacionaliniu lygmeniu tariantis dėl ugdymo turinio atnaujinimo krypčių.

Forumai organizuojami įgyvendinant nacionalinį švietimo projektą „Lyderių laikas“. Jo vykdytojas – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, partneriai – Mokyklų tobulinimo centras ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Pakruojo rajono savivaldybės informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •