Rinkimai

Jau yra aiškūs 24 Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai

Po kovo 3 d. rinkėjų nubalsavimo už pasirinktas partijas bei reitingavimo būdu suteiktų pirmumo balsų paaiškėjo 24 tarybos narių pavardės. Jeigu kažkurie iš jų atsisakytų mandatų, išrinktuosius pakeistų kiti tos partijos sąraše esantys, pelnę daugiausiai rinkėjų balsų. 25-ojo tarybos  nario pavardė paaiškės po pakartotinio balsavimo kovo 17 d., kai bus išrinktas meras.

Į savivaldybės tarybą pateko atstovai iš šešių partijų: Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, partijos „Tvarka ir teisingumas“.

12 mandatų taryboje gavo Lietuvos socialdemokratų partija. Į savivaldybės tarybą patenka: Saulius Margis, Virginijus Kacilevičius, Edikas Drupas, Rasutė Anušauskienė, Aušra Dvelienė, Mindaugas Gudas, Justinas Macijauskas, Ilona Gelažnikienė, Romualdas Staišiūnas, Ramūnas Ražauskas, Valdas Kanišauskas, Virginijus Grigonis. Dar nėra aišku, ar Saulių Margį matysime tik kaip tarybos narį, o gal jis vis tik bus išrinktas meru. Jeigu Saulius Margis taptų meru, į savivaldybės tarybą patektų ir socialdemokratas Robertas Ašmanavičius.

Po 3 mandatus teko Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovę Rūtą Sausienę taryboje turėtume pamatyti netrukus. Darbą tęs Artūras Jacevičius. Nėra galutinai aišku dėl Sauliaus Gegiecko. Jo situacija tokia pat, kaip ir prieš tai minėto Sauliaus Margio, su kuriuo dėl mero posto galutinė kova įvyks kovo 17 d. Jeigu Saulius Gegieckas per pakartotinį balsavimą būtų išrinktas meru, į tarybą patektų ir Jonas Juozapaitis iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašo.

Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo į tarybą pateko Alvydas Žuvininkas, Antanas Indriulis, Rimvidas Gasparavičius. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį taryboje atstovaus Audrius Kazlauskas, Gintaras Šurna, Virginija Kazlauskienė.

Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai taryboje gavo du mandatus. Vienas atitenka daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukusiai Erikai Kižienei, o kitas – Povilui Karveliui. Partija „Tvarka ir teisingumas“ Pakruojo rajone gavo vieną mandatą, kuris atitenka Gediminui Grybei.

Po kovo 17 dienos paaiškės dar vienas tarybos narys, kuris turėtų būti arba iš Lietuvos socialdemokratų partijos, arba Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų). Priklausys nuo to, kurį merą pasirinks pakruojiečiai. Taip pat nėra aišku, ar vien tik socialdemokratų užteks sudaryti valdančiąją daugumą taryboje, ar bus reikalinga sudaryti koaliciją.

„Pakruojo varpo“ informacija

.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •