Aktualijos Verslas

Kandidatas į Prezidentus Gitanas Nausėda Pakruojo rajone praleido visą dieną

Reporterė – žurnalistė Rita Grigalienė

Gruodžio 12 d. visą dieną Pakruojo rajone praleido kandidatas į Prezidentus Gitanas Nausėda. Į susitikimus jį lydėjo meras Saulius Gegieckas. Kandidatas išsakė požiūrį visuomenei aktualiais klausimais, pristatė save, savo Lietuvos valstybės viziją. Jis taip pat įvardijo galimus pirmuosius savo žingsnius, jeigu taptų Prezidentu.

Aplankytos vietos.

10.00 val. kandidatas susitiko su Pakruojo rajono savivaldybės administracijos darbuotojais, 11.00 val. – su VšĮ Pakruojo ligoninės ir VšĮ Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovais bei darbuotojais, 13.00 val. – su AB „Dolomitas“ vadovais ir darbuotojais, taip pat 14.00 val.- su „Atžalyno“ gimnazijos vadovais, mokytojais ir mokiniais. Skubėdamas iš vieno susitikimo į kitą, 15.30 val. kandidatas į Prezidentus atvyko susitikti su Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos nariais Pakruojo verslo informacijos centre.

Susitikimas su verslininkais.

Susitikime dalyvavo apie dešimtį aktyviausių Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos narių. Tai UAB „Pakruojo agrochemija“direktorius Linas Kubilickas, UAB „Kanrugėlė“ direktorius Virgaudas Kanauka, individualios įmonės „Vigra“ savininkė Vilma Jokantienė, Jūratė Vasiliauskienė, individualios įmonės „Jūrūnė“ savininkė, Gitana Kačerauskienė iš UAB „Montaka“, Edikas Drupas, atstovaujantis UAB „Robusta“, UAB „Melda“ direktorius Meldas Lampickas bei Vytautas Janeliūnas, atstovaujantis įmonę „Transvita“. Susitikime dalyvavo ir Pakruojo verslo informacijos centro darbuotojos direktorė Danutė Dominauskienė bei projektų administratorė Vaida Šeižė.

Užduodami klausimus kandidatui, verslininkai buvo aktyvūs. Pokalbis užsitęsė pusantros valandos, iki tol, kol kandidatas buvo suplanavęs vykti aplankyti Pakruojo sinagogą. Iš sinagogos Gitanas Nausėda dar suspėjo atvykti į Advento vakarą – parodą „Po angelo sparnu“.

Susitikime su Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos nariais buvo aprėpta daug temų. Kalbėta tokiais aktualiais klausimais, kaip mokytojų streikas, galimai ateinanti ekonominė krizė, prekių eksportas, emigracija, pensijų ir algų dydis, valdininkų skaičius, tarptautiniai santykiai, rinkiminės kampanijos organizavimo klausimai.

Kandidatas į Prezidentus pasisakė, kad jis yra nepriklausomas kandidatas. Jis svarstė, ar suderinama su jo, kaip nepriklausomo kandidato, statusu, gauti paramą iš konservatorių partijos. Gitanas Nausėda paramos atsisakė ir tikisi, kad lėšas rinkimams pavyks surinkti savo jėgomis.

Kandidatas pastebėjo, kad Lietuva eksportuoja palyginti nedaug produkcijos, o jis tikisi, kad vidaus rinka augs, nes didėja gyventojų perkamoji galia. Pasak kandidato, emigracijos mastai slopsta. Prisimindamas susitikimą su moksleiviais, Gitanas Nausėda pastebėjo, kad jam paklausus, kiek mokinių, baigę mokslus, žada išvykti iš Lietuvos, tepakilo keletas rankų. Deja, iš Pakruojo žada išvykti daugelis. Mokytojų ateitis vaizduojama liūdnai – esą dauguma pedagogų yra vyresnio amžiaus ir po kažkiek laiko nebeliks norinčių šį darbą dirbti.

Minimalios algos didinimui palankumo neišsakyta dėl to, kad didinant minimalią alga, tenka didinti algas ir tų, kurie prieš tai uždirbo šiek tiek didesnes nei minimalias algas. Padidinus minimalią algą, užmokestis už nekvalifikuotą ir kvalifikacijos reikalaujantį darbą suvienodėja.

UAB „Kanrugėlė“ vadovas Virgaudas Kanauka pasiūlė mažinti valdininkų ir Seimo narių skaičių.

Į klausimą, koks būtų pirmas jo žingsnis, tapus Prezidentu, Gitanas Nausėda atsakė, kad pirmiausia gerintų Lietuvos ir Lenkijos santykius, nes su Lenkija galima bendradarbiauti daugiau.  

Dėl santykių su Rusija politikas pasakė, kad nevadintų Rusijos teroristine valstybe, kadangi toks pasakymas liečia ne tik šios valstybės politikus, bet užgauna ir paprastus Rusijos žmones. Jis – už santūrumą, diplomatinę kalbą, tačiau negali nepastebėti, kas akivaizdu – kol kas bendradarbiavimas su Rusija nėra įmanomas.

Didžiausiais savo konkurentais Gitanas Nausėda įvardijo Ingridą Šimonytę ir Saulių Skvernelį (jei jis kandidatuos), siūlydamas dabartinio Ministro Pirmininko nenuvertinti.

UAB „Pakruojo agrochemija“ direktorius Linas Kubilickas paklausė, ar kandidatas dar tiki tokiu dariniu, kaip partija. Atsakymas – privalo tikėti partijomis, kaip demokratijos įrankiu.

Gitanas Nausėda save įvardijo kaip draugiškiausią verslui iš esamų kandidatų. Svarstyta dėl valdininkų materialinės atsakomybės padidinimo. Pastebėta, kad verslininkai dėl menkiausio nusižengimo tikrinami ir kaltinami įvairių institucijų, o valdininkai, padarę žalos valstybei, materialiai už tai neatsako.

Gitanui Nausėdai priimtiniausias Prezidento Valdo Adamkaus pavyzdys.

UAB „Melda“ direktorius Meldas Lampickas susidomėjo kandidato požiūriu į plynai kertamus miškus. Verslininkui tekę susidurti su situacija, kai žmogus, norėdamas gauti pajamų, siūlo parduoti savo mišką, tačiau paaiškėja, kad miškas priklauso saugomai teritorijai ir ten miško pjauti negalima. Tame įžvelgta neteisybė.

Redakcijos klausimas.

Redakcijos klausimas kandidatui: „Turbūt galima sakyti, Lietuvos Respublikos Prezidentas atsakingas už kelias sritis – užsienio politiką, teismų sistemą, yra vyriausias kariuomenės vadas ir valstybės reprezentacija (tiek šalies viduje, tiek užsienyje). Kaip manote, kuri savybė svarbiausia būsimam Prezidentui ateinančioje kadencijoje? Koks didžiausias iššūkis jo laukia?“

Gitanas Nausėda: „svarbiausia savybė – gebėjimas bendrauti ne tik su savo žmonėmis, bet ir su kitų kultūrų žmonėmis, tai yra puoselėti ir palaikyti draugiškus ryšius su kitų valstybių lyderiais.“ Kaip svarbią to priemonę kandidatas paminėjo kalbų žinojimą. Jis gana laisvai kalba anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Didžiausias iššūkis, pasak Gitano Nausėdos, – suvaldyti visuomenę ir politinę bendruomenę, kas kovoja „gatvių kovas“. Tai galėtų padaryti tik tas, kas imsis arbitro ar moderatoriaus rolės.

Rinkiminė kampanija.

Kandidatas paminėjo savo organizacinio štabo narius, o stipriausiu komandos nariu įvardijo šeimą.

Pažymėta, kad parašų rinkimas prasidės 2019 m. vasario 19 d., turi būti surinkta mažiausiai 20 000 parašų iš palankių kandidatui asmenų. Dalis parašų būna anuliuojama, todėl realiai jų turi būti surinkta daugiau. Tas pats asmuo negali pasirašyti ir elektroninėje erdvėje, ir rašytiniu parašu – tokiu atveju balsas anuliuojamas.

Pakruojo rajono savivaldybės mero nuomonė.

Paklausus Pakruojo rajono savivaldybės mero Sauliaus Gegiecko nuomonės apie bendravimą su kandidatu, šis atsakė, jog nesitikėjo, kad tai toks šiltas ir paprastas žmogus, įvardijo jį rimtu pretendentu į Prezidentus, buvę įdomu pabendrauti.   

 Informacija apie kandidatą: https://www.nauseda2019.lt/biografija

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •