Kultūra Lietuvoje

Kviečiama paminėti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos Deklaracijos pasirašymo 70-metį

Vasario 16-ąją bus minimas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos pasirašymo 70-metis. Asociacija Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS), kviečia tinkamai paminėti šią datą rajone, ypač švietimo įstaigose. Siūloma artėjant šiai datai ne tik surengti specialias pilietiškumo pamokas, į kurias būtų galima pasikviesti tų dienų liudininkus (visų LPKTS filialų kontaktus galite rasti www.lpkts.lt/kontaktai), bet ir su moksleiviais aplankyti Pakruojo rajone esančias Laisvės kovų įamžinimo vietas, jose uždegti atminimo žvakeles bei susikaupti tylos ir padėkos minutei, prie širdies įsisegti trispalvę ar pagerbti kitomis iniciatyvomis.

Deklaracija kartu su kitais Lietuvos partizanų vadų suvažiavime priimtais dokumentais sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo pagrindą, suteikė Laisvės kovoms naują pobūdį, įteisino LLKS, kaip visuotinio organizuoto ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai organizaciją, o jos Tarybą – kaip vienintelę teisėtą valdžią okupuotos Lietuvos teritorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas, įvertindamas LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos reikšmę Lietuvos valstybės tęstinumui, 1999 m. sausio 12 d. priėmė Lietuvos Respublikos įstatymą dėl Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos, kuris nustatė šio dokumento statusą Lietuvos Respublikos teisės sistemoje, pripažino kaip Lietuvos valstybės tęstinumui reikšmingą teisės aktą.

2009 metais LLKS tarybos prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis-Vytautas, o 2018 metais ir jo pavaduotojas bei Gynybos pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas pripažinti kovojančios prieš okupaciją Lietuvos valstybės vadovais, faktiškai ėjusiais Prezidento pareigas.
Šių žmonių kova ir auka padėjo pamatus Kovo 11-osios Lietuvai ir mūsų – laisvų žmonių ateičiai, tad jie neturi būti pamiršti.

Pakruojo rajono savivaldybės informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •