nato
Aktualijos Lietuvoje Pasaulyje

Lietuva dalyvaus formuojant NATO gynybos ir saugumo technologijų inovacijų politiką

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šiandien kartu su 16 NATO šalių gynybos ministrų ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu oficialiai inauguravo procesą, kurio tikslas – išlaikyti ir toliau stiprinti technologinį ir inovacinį NATO šalių pranašumą.

Ministrai pasirašė NATO Inovacijų Fondo steigimo deklaraciją ir sutarė iki 2022 m. NATO viršūnių susitikimo Madride susiderėti dėl NATO Inovacijų fondo veiklos, funkcijų ir finansavimo modelio. 1 milijardo eurų dydžio rizikos kapitalo fondas sieks pritraukti tiek NATO valstybių investicijas, tiek didžiausias privataus kapitalo investavimo ir technologijų kompanijas.

Fondas investuos į potencialą turinčius Aljanso šalių startuolius, padės vystyti ir saugumo bei gynybos srityse pritaikyti naujai atsirandančias technologijas: dirbtinį intelektą, autonomines, kvantines, viršgarsines technologijas, biotechnologijas ir kt.

NATO Inovacijų Fondo kūrimas yra didesnės NATO technologinės adaptacijos proceso dalis – 2021 m. NATO priėmė naujai atsirandančių technologijų strategiją. Šiame NATO ministrų susitikime Gynybos ministrai taip pat pritars pirmajai sutartai NATO dirbtinio intelekto panaudojimo saugumo bei gynybos srityse strategijai. 2022 m. bus pradėta kurti Gynybos inovacijų akseleratoriaus Šiaurės Atlanto regionui architektūra.

Siekdama sukurti palankią inovacijų ekosistemą ir pritraukti startuolius gynybos ir saugumo srityje, Lietuva jau žengė pirmuosius žingsnius. 2021 m. buvo įsteigtas nacionalinis Gynybos investicijų fondas. Lietuva sieks sukurti palankias sąlygas pritraukti investicijas ir subrandinti naująsias lietuviškas dvigubo panaudojimo technologijas ir inovacijas, tuo pačiu ieškos sinergijos galimybių su NATO inovacijų fondu ir naujai kuriama NATO inovacijų ekosistema.

NATO nuotrauka

Krašto apsaugos ministerijos informacija

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •