Lietuvoje Renginiai Švietimas

Lietuvos karo akademija kartu su sąjungininkais kviečia į atvirų durų dieną

„Galingiausiam pasaulio gynybiniam Aljansui – NATO jau 70 metų!“ – tokiu šūkiu šiais metais balandžio 5 d. atvirų durų dienos lankytojus pasitiks Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. „Šiemet akademija turi daug prasmingų progų švęsti ir jomis nori pasidalyti su visuomene, – pristatydamas renginį sako akademijos atstovas kpt. Donatas Suchockis. – Pirmiausia, 2019-ieji paskelbti generolo Jono Žemaičio metais. Tad kur, jei ne pas mus, daugiausia sužinosite apie šios garsios ir svarbios Lietuvai asmenybės gyvenimą? Kita svarbi mums, kaip kariuomenės institucijai, data – NATO įsteigimo ir Lietuvos įstojimo į Aljansą 15-osios metinės. Apsilankiusius Karo akademijoje supažindinsime su pokyčiais Lietuvos kariuomenei, kuriuos sąlygojo narystė Aljanse.“

Atvirų durų dieną Karo akademija sulauks išskirtinių svečių – Lietuvos narystės NATO 15 metų proga akademija pakvietė atvykti mūsų šalyje tarnaujančius NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karius. Jie ir kiti kariuomenės pajėgų atstovai lankytojams pristatys savo karinės technikos ir ginkluotės parodą.

Atvirų durų diena – kasmetinis Lietuvos karo akademijos renginys, kurio metu lankytojams atveriamos griežtai saugomos šios karinės aukštosios universitetinės mokyklos durys ir visi norintys gali susipažinti su čia studijuoti pasirinkusiųjų buitimi, gyvenimo, sporto ir studijų sąlygomis. Lankytojai gali iš arti pamatyti, kur ir kaip Lietuvos kariuomenei rengiami būsimi karininkai lyderiai.

„Karo akademija – išskirtinis universitetas, dėl savo specifikos neretai apipinamas legendomis ir gandais. Todėl stengiamės būti kuo atviresni jaunimui ir visiems besidomintiems, praskleisti savo užsklandas ir papasakoti apie  šią profesiją, parodyti, kur ugdomi būsimi Lietuvos kariuomenės generolai“, – sako renginio organizatoriai.

Renginyje bus galima susipažinti su Lietuvos karo akademijoje vykdomomis universitetinėmis studijomis, kariniu rengimu, stojimo į šią ugdymo įstaigą sąlygomis, kariūnų gyvenimu, karjeros perspektyvomis, karininko profesijos ypatumais. Taip pat galės stebėti ar dalyvauti specialiai jiems organizuotuose kariniuose užsiėmimuose, ekskursijoje.  Taip pat bus organizuojami įvairūs kariniai žaidimai  ir estafetės, svečiai galės išbandyti kario ekipuotę, pasivaišinti kariškomis vaišėmis,  išgirsti akademijos choro „Kariūnas“ ir roko grupės „Vytis“ atliekamų dainų, stebėti šokių būrelio pasirodymus bei daug kitų staigmenų.

Lietuvos karo akademijos atvirų durų diena – atviras, nemokamas renginys.

Susidomėję atvirų durų diena kviečiami atvykti į LKA (Šilo g. 5A, Vilnius) š. m. balandžio 5 d. 10-14 val.

Daugiau informacijos: kpt. Donatas Suchockis, tel. 8 620 48 976

 

LKA archyvo nuotraukos (LKA atvirų durų diena 2018 m.)

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •