Aktualijos Kultūra

Mes už laisvę dainuoti – Je suis EMILIJA!

Jau rašėme, kad po straipsnio „Linkuvoje augusi Emilija planuoja labdaros koncertus Pakruojo rajone ir Šiauliuose“ paskelbimo Emilijai telefonu skambino Pakruojo rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Leonas Norkuckis. Jis, naudodamasis savo užimama padėtimi ir grasindamas Baudžiamuoju kodeksu bei baudžiamąja atsakomybe, griežtu tonu reikalavo kūrėjos nerengti labdaringo koncerto, o jeigu nepaklus, trikdys koncertą padėjėjų, kuriuos atsiųs į patį koncertą, pagalba. Raginame rajono žmones, vertinančius laisvę, ateiti šeštadienį į jos koncertą ir apginti LAISVĘ DAINUOTI, jei kas nors pabandys sutrikdyti koncertą!

„Pakruojo varpas“ redakcijos nuomonė

Ateina tas laikas, kai niekas nemato,
Kas susigrąžino, o kas ką prarado.
Ateina toks laikas, kai niekam nerūpi,
Kas visiškai sveikas, o kam skauda truputį.

Emilija Pukevičiūtė

… kokie prasmingi tampa šie žodžiai, kai sužinai, jog autorė „telefoninės teisės“, menančios sovietinius laikus, principais verčiama atsisakyti planų dainuoti autoriniame koncerte. Kaip sako Emilija „Taip gyvenimas susiklostė, kad man visą gyvenimą prancūzų kalba buvo numeris 1“ Todėl, mes sakome – Je suis EMILIJA! Ir jei yra daugiau taip sakančių, galbūt jie ryt į koncertą ateis atsispausdinę šį užrašą o gal net prancūzų dvasia į koncertą atvyks dėvintys geltonasias liemenes.

Kodėl tai svarbu

Po „Pakruojo varpo“ publikacijos apie šiuos bandymus suvaržyti laisvę gavome daug klausimų, pasigirsta abejonės, gal rinkimų komisijos atstovai teisūs. Gal būt rinkimų komisiją teisi, Emilijos koncertą laikydama politine reklama. Gerbiame kiekvieną nuomonę, bet mūsų paskelbtoje apklausoje 83 procentai atsakiusių pasisakė, kad nemano, jog Emilijos dainos primena politinę reklamą, ir tai džiugina. Tačiau situacija nėra tokia jau paprasta. Redakcija iš Pakruojo rajono savivaldybės rinkimų komisijos gavo raštą su paklausimu. Manome, kad visuomenė turi susipažinti tiek su šiuo raštu, tiek su mūsų atsakymu. Susipažinę su ta šiais dokumentais, manome, suprasite, kodėl neteisūs rinkimų komisijos atstovai. Redakcija tikrai sugebės tokiais atvejais apsiginti, bet jaunai kurėjai Emilijai tikrai reikalingas platesnis palaikymas. Todėl pasikartosime – apginkime Emiliją! Je suis EMILIJA!

Pakruojo rajono savivaldybės rinkimų komisijos paklausimas

Redakcijos atsakymas

Taigi, atsakyme su nuorodomis į konkrečius dokumentus paaiškinome rinkimų komisijos atstovams, kodėl jie yra neteisūs, ir sakome: „dainuok, Emilija, drąsiai. Gero koncerto!“

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
 •  
 •  
 •  
 •  

14 Replies to “Mes už laisvę dainuoti – Je suis EMILIJA!

 1. Šitas straipsnis apie koncertą, o užklausimas dėl straipsnio apie Emiliją, o ne jos koncertą.
  Tai du skirtingi dalykai..

 2. 1) Pakruojo varpas parašė straipsnį apie Emilija
  2) Po straipsnio rinkimų komisijos pirmininkas telefonu Emilijai grąsina baudžiamuoju kodeksu ir verčia nedainuoti
  3) Visiško sutapimo dėka, iš to paties rinkimų komisijos pirmininko redakcija gauna paklausimą dėl straipsnio
  4) minėtame paklausime teigiama, kad straipsnyje aprašyta Emilijos kūryba yra politinė reklama
  5) Redakcija atsakymu išaiškina kas yra politinė reklama, nes panašu, kad rinkimų komisijoje to nesupranta
  Taigi, gerbiama Kristina, ryšys iš ties yra

 3. Oj nevykęs projektas šitas laikraštis.. Svetima gėda apima skaitant tokias nesąmones…

 4. Klaidinat žmones..
  Patys rašėt, kad kai pasklido žinia apie koncertą, tuomet skambutį gavo Emilija, o ne po straipsnio apie ją.
  Juk straipsnis apie ją ir reklama apie koncertą du skirtingi dalykai.

 5. Straipsnis apie Emiliją ir pranešimas apie koncertą susiję. Straipsnyje apie Emiliją yra žinia ir apie rengiamus koncertus. Rinkimų komisija rašte nurodė, kad informacijos prašo būtent dėl straipsnio apie Emiliją. Kur čia klaidinimas? Kas nuolat skaito, supranta kas ir dėl ko.

 6. Manau, žmonėms jau nusibodo šitas žurnalistinis cirkas.
  Jei kam įdomu VRK yra paskelbę kas yra politinė reklama, ir tikrai yra žodis „koncertai“, o čia pas jus bereikalingi paistalai. Nors jau nusibodo, bet tikiuosi teisybė triumfuos.
  Stiprybės tiek Leonui tiek Emilijai, nes jų nuomonės šitoje rašliavoje nerasta.. Dirbama be jų, bet už juos.
  Kiek tikros tiesos ir kiek kūrybos žino tik Varpas.

 7. Gerbiama Kristina, suprantame Jūsų pateikta logiką, deja rinkimų komisijos atstovų veiksmai buvo ir koncerto, ir straipsnio apie Emiliją klausimais. Yra bandymai aiškinti, jog informacija apie asmens įprastinę veiklą (dainavimą ir bendrai gyvenimą) bei asmens įprastinė veikla (šiuo atveju dainavimas) yra savaime politine reklama vien todėl kad vyksta rinkiminė kampanija. Yra kitaip. Pasilikome sau teisę atskirai nebenagrinėti tiek portretinio straipsnio, tiek koncerto – kadngi puolimas vyksta per vieną konkrečią instituciją manome pakanka viska išaiškinti vienu papildomu straipsniu.

 8. Straipsnyje yra žinia, kad planuojama surengti koncertą.
  Planuoti ir rengti 2 skirtingi dalykai.
  O kituose koncertuose ji nebuvo organizatorė, o šiame yra, tad čia dar kitas reikalas.
  Bet pasiduodu,nebesiginčysiu.
  Kaip sakoma duok……..kelią.

 9. Ajajai, kokie melagėliai… VRK sistemose kandidatai į tarybas buvo pradėti rodyti tikrai anksčiau nei 2019-01-15 😉

 10. To melagėliai
  Gal galėtumėt pasidaliti tokia nuoroda? 🙂 Nes jie bus paskelbti aie vasario 1 🙂

 11. Redakcej, o parašyset, kai Emilij baudo gaus? Ar nutylėsit, kaip nutylet vios žens, kurios jūsų sponsorem nepalankios? Atsakyket, liauds nor žinot…

Comments are closed.