Aktualijos Lietuvoje

Militai, dėl kurios buvo dalintasi pagalbos prašymu, delfinų terapijos kursas jau įvykdytas

Vasario 5 d. socialiniame tinkle pasidalinta įrašu: „Brangiajai Militai įvykdytas delfinų terapijos kursas bei spec. kineziterapija! 😍💖🤩Ačiū Ačiū Ačiū!!!“ Prašymu pagelbėti sunkiai sergančiai mergaitei ir jos mamai pasidalinome 2018 m. gruodžio 4 d. čia. Buvo reikalingi 800 eurų, kad vieniša mama Deimantė galėtų kreiptis į Lietuvos jūrų muziejų dėl delfinų terapijos taikymo cerebriniu paralyžiumi sergančiai dukrelei Militai. Natūralu, kad redakciją domina ir kaip pavyko Militai.

Reporterė Rita Grigalienė

Lėšas mergaitės gydymui rinko Ajanos Lolat labdaros ir paramos fondas. Kaip informavo fondo įkūrėja, buvo gauta visa delfinų terapijai reikalinga 800 eurų suma. Įdomu tai, kad Ajana Lolat – pati susidūrusi su cerebrinio paralyžiaus diagnoze, tačiau siekianti nebūti išskirta dėl jos, todėl ir dirbanti, ir besimokanti. Labdaros ir paramos fondo tinklalapyje rašoma: „aš (Ajana Lolat) užaugau su liga, vadinama Cerebriniu paralyžiumi. Remiantis Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje yra virš 4 tūkst. tokių žmonių. Prisimindama viską, ką dėl to patyrė mano šeima, dabar, būdama jau suaugus, nusprendžiau pagerbti savo tėvų pastangas ir įkurti Fondą, nešantį KantrybęTikėjimą ir Meilę kiekvienam, susiduriančiam su šia liga. Darome tai su šypsena ir iš visos širdies. Esame įsitikinę, kad prieš tokį „delfinišką derinį“, kartu su mankštomis ir terapijomis, kurios reikalingos šios diagnozės atveju, cerebrinis paralyžius tiesiog neatsilaikys.“ Fondo simboliu pasirinktas delfinas.

Militos mama Deimantė Valčiukaitė: „puikiai mums sekėsi, nesusirgom, nieko, nors to nesitikėjom. Fizinė būklė šiek tiek gal pagerėjo, sustiprėjo buvimas ant pilvo, anksčiau mergaitė tam labai priešindavosi. Labiausiai tai pastiprėjo emocinė būklė – mergaitė tapo tokia rimtesnė, kai anksčiau tik su rankomis makalai, dabar jau dėmesį sukaupia. Man atrodo, kad Milita užaugo 2-3 metais į priekį.“Mergaitės mama tikisi, kad delfinų terapijos poveikis bus ilgailaikis, bet numato, kad gali reikėti ateityje terapiją pakartoti.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •