Kultūra Laisvalaikis Renginiai Švietimas

Mokytojos Ingridos Tuomienės parengti muzikalūs moksleiviai garsina Pakruojį

2019-ieji muzikos mokytojos Ingridos Tuomienės rengiamiems moksleiviams prasidėjo diplomų gausa. Laureatų diplomai pelnyti IV vaikų ir moksleivių respublikiniame dainavimo konkurse, skirtame Algimanto Raudonikio kūrybai, Lietuvos vaikų ir jaunimo festivalyje – konkurse „Mes Lietuvos vaikai“, Šiaulių regiono muzikos ir meno mokyklų solfedžio konkurse bei solistų ir ansamblių vokaliniame konkurse „Dainų mozaika“. Kaip sako muzikos mokytoja Ingrida Tuomienė, tokie konkursai ir įpareigoja, ir suteikia galimybę muzikaliems moksleiviams savuosius sugebėjimus palyginti su kitų dainuojančių bendraamžių.

Žurnalistė Rita Grigalienė

Šių metų sausio 31 d. IV vaikų ir moksleivių respublikiniame dainavimo konkurse, skirtame Algimanto Raudonikio kūrybai, kuris vyko Joniškyje, dalyvavo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos vaikinų ansamblis, pelnęs 2 vietos laureato diplomą. Tame pačiame konkurse pirmą kartą dalyvavusiai vokalistei Vakarei Vasiliauskaitei įteiktas 1 vietos laureatės diplomas.

Lietuvos vaikų ir jaunimo festivalis – konkursas „Mes Lietuvos vaikai“ vyksta kas ketveri metai. Kovo 22 d.  I turo Šiaulių ir Telšių apskričių perklausose dalyvavo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos jaunimo mišrus choras bei Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunučių choras. Abu chorai pasirodė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje, tik skirtingu laiku. Iš viso dalyvavo 82 choristai. Jiems į pasirodymus reikėjo vykti dviem autobuso reisais. Tiek jaunučių,. tiek mišrus jaunimo choras gali didžiuotis, gavę pirmojo laipsnio diplomus. Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunučių choras iš 19 kartu pasirodžiusių chorų pateko į stipriausiųjų septynetuką ir pateko į antrąjį turą – birželio 16 d. vyksiantį baigiamąjį festivalį Klaipėdos vasaros estradoje, skirtą pasirengti 2020 metais vyksiančiai moksleivių dainų šventei.

Kovo 23 d. vyko Šiaulių regiono muzikos ir meno mokyklų solfedžio konkursas Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Dviejuose pogrupiuose rašto, klausymo, skaitymo iš natų užduotis atliko trys Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos moksleivės. Antrajame pogrupyje septintokė Lina Povilionytė laimėjo pirmąją vietą. Ji šiame konkurse dalyvavo jau antrą kartą. Penktokei Gustei Kazėnaitei, dalyvavusiai pirmajame pogrupyje, įteiktas nugalėtojos diplomas, o šeštokei Laurai Baltėnaitei – antros vietos diplomas. Šios mergaitės solfedžio konkurse dalyvavo pirmą kartą. Kaip sako muzikos mokytoja Ingrida Tuomienė, solfedis – muzikos matematika. Solfedžio konkurso užduotys tikrai nėra visiems įveikiamos, todėl teko ruoštis ir papildomai. Kas sudarys šio konkurso komisiją, dalyviai sužinojo tik tą pačią dieną prieš pasirodymą. Įdomu ir tai, kad dalyviai nebuvo komisijai pristatomi, iš kokios jie mokyklos, kas jų vadovai, turėjo tik numerius ir buvo vertinami kiek įmanoma skaidriau, be įmanomų išankstinių nuostatų.

Kovo 29 d. – solistų ir ansamblių konkursas „Dainų mozaika“ Naujojoje Akmenėje. C grupėje vokalistė Vakarė Vasiliauskaitė tapo I vietos laimėtoja. Pažymėtina tai, kad vertinamas buvo akademinis dainavimas. Dainuojama buvo be įgarsinimo, fonogramos, net mikrofono, tik akomponuojant fortepijonu. Konkurso dalyviai turėjo atlikti po dvi dainas. Vakarė Vasiliauskaitė šiemet jau abiturientė ir konkursuose bei koncertuose dalyvavo jau vienuolika kartų.

Mokytoja Ingrida Tuomienė sako, kad dalyvavimo tokiuose konkursuose pagrindinis tikslas – garsinti Pakruojį. Smagu, kai nuvykus į konkursus bei festivalius, Pakruojo vardas yra jau žinomas. Pavyzdžiui, teko girdėti, kad Pakruojis yra žinomas iš „Dainų dainelės“ konkurso. Mat dalyvaudavo pakruojiečiai vaikinai, kai Respublikoje dainuojančių vaikinų ansamblių nedaug. Mergaitės labiau nori dainuoti. Ingrida Tuomienė džiaugiasi, kad daug padeda akomponiatorė Rūta Venslovienė, kita dainavimo mokytoja Vaiva Klupšienė. Svarbus ir mokyklos vadovės palaikymas. Yra pasiekimuose ir tėvų indėlio. Ir nors mokykloje vaikai ir jaunuoliai aktyviai dainuoja ir muzikuoja, siejančių savo tolimesnį gyvenimą su muzika yra vienas kitas. Ingrida Tuomienė iš savo mokytų vaikų tokius atvejus galėjo pasakyti tik tris. Po muzikos mokyklos, aktyvaus chorų ir ansamblių lankymo reikalingas ir tolesnis tobulėjimas.

Nuotraukos iš Ingridos Tuomienės socialinio tinklo paskyros

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •