Kultūra Laisvalaikis Renginiai

Naujas Klovainių bendruomenės leidinys pristatytas popietėje „Ąžuolų stiprybė mumyse…“

Kovo 16 d. Pakruojo sinagogoje vyko naujo leidinio „Klovainių bendruomenė 2003-2018“ pristatymas. Tam surengta popietė „Ąžuolų stiprybė mumyse…“ Simboliška, bet renginys sutapo su Knygnešio diena. Renginyje supažindinta su leidinio atsiradimo istorija, pačiu leidiniu – klovainiečių metraščiu, pasidžiaugta Klovainių bendruomenės iškiliausiais ir gabiausiais. 

Leidinio pristatymas pradėtas Manto Areimos eilėraščio „Plauk’ so gulb’ per Klovainių miestel’“ žodžiais. Rodytos Klovainių bendruomenės gyvenimą iliustruojančios skaidrės. Pagrindinė leidinio rengėja – Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Klovainių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Vida Grigaliūnienė – papasakojo, kad ilgokai svarstė, kaip pažymėti bendruomenės penkiolikos metų sukaktį ir apsistojo ties knyga, mat tai – ilgaamžis produktas. Pakruojo rajone tai turbūt vienintelis bendruomenės gyvenimą iliustruojantis leidinys. Knyga iliustruota, maždaug 200 puslapių apimties. Išleista 300 egzempliorių.

Leidinio sudarytoja Vida Grigaliūnienė savo bendradarbėmis įvardijo Raimondą Baltinienę, Kristiną Dargužienę, Jurgą Vičienę, Dalią Čeponienę ir Ramintą Valinčiūtę. Sako, kad ir daug kitų miestelių gyventojų prisidėjo prie leidinio gimimo, prisimindami faktus, datas, švenčių akimirkas. Buvo remtasi ir faktais, paminėtais to laikmečio spaudoje. Leidinio sudarytoja sako, kad visko sudėti į leidinį buvo neįmanoma ir dar daug kas liko „už borto“. Jeigu kitąkart rengtųsi tokiam leidiniui, ieškotų daugiau rėmėjų.

Popietėje sugebėjimus parodė Klovainių miestelio saviveiklininkai. Tai jaunimas – fleita grojusi Juta Vyšniauskaitė, pianinu svajingą melodiją atkūrę Aleksandra Šiurnaitė ir Ugnė Špakytė, gitaros stygas virpinęs Donatas Dargis. Koncertavo Klovainių etnografinis ansamblis, linijinių šokių kolektyvo „Saulės linija“ šokėjos. Be leidinio sudarytojos pasisakė ir Klovainių bendruomenės pirmininkė Ramunė Šumskienė, vieni aktyviausių bendruomenės narių – buvęs bendruomenės pirmininkas, ūkininkas Albinas Navickas ir bendruomenės senbuvis, visur galintis sudalyvauti Jūras Grigaliūnas. Prisimintos įsimintiniausios miestelio šventės, pramogos, pasiekimai. Didžiausia šventė Klovainiuose – Oninės. Gaila, Onutėmis mergaičių šiais laikais žmonės nebevadina. Surengtoje viktorinoje atsakinėjant į klausimus, paaiškėjo, kad vyriausiai Onutei – 92-eji, o jauniausiai – 44-eri. Prisimintas ir 600 metų skaičiuojantis Klovainių ąžuolas.

Renginiui einant į pabaigą, leidinio sudarytoja pažymėjo, kad knygą apie Klovainių bendruomenę galima įsigyti Klovainių bibliotekoje darbo valandomis, už simbolinę 8 eurų kainą. Leidinio sudarytoja padėkojo padėjusiems surengti popietę saviveiklininkams bei šventės rengėjoms bibliotekininkėms Linai Ramonienei ir Gitanai Maasienei.

Reporterė Rita Grigalienė

previous arrow
next arrow
Slider

„Ąžuolų stiprybė mumyse…“

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •