Savivalda

Nedarbo klausimai sprendžiami bendradarbiaujant

Darbo biržos nuo 2018 m. spalio 1 d. tapo viena įstaiga – Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Modernizavus įstaigos valdymo procesus ir konsolidavus žmogiškuosius išteklius, sutelkti didesni resursai klientų aptarnavimo srityje, sumažintas su klientais dirbančių specialistų darbo krūvis bei teikiamos individualesnės paslaugos.

Pirmadienį Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas J. Juozapaitis, administracijos direktorė E. Kižienė, komunalinio ūkio vyriausiasis specialistas S. Miknevičius ir rajono seniūnai susitiko su Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Pakruojo skyriaus vedėja S. Laurušiene ir vyriausiąja specialiste Vaida Gruzdiene.

 

S. Laurušienė pristatė tarnybos struktūrą, darbo specifiką. Kalbėta apie gyventojų įdarbinimo galimybes. Ypač daug dėmesio skirta ribotas įsidarbinimo galimybes turinčių asmenų problemoms spręsti. Ši grupė užima didžiąją dalį visų įregistruotų bedarbių. Tarnybos atstovės pristatė Telšių ir Šilutės patirtį dirbant su šiais asmenimis. Rajono seniūnai išsakė savo pastebėjimus apie laikinai įdarbinamus žmones, aptarė problemas, su kuriomis susiduriama stengiantis pagelbėti nuo priklausomybių kenčiantiems asmenims.

 

Nutarta, kad reikia ieškoti būdų, kaip pagelbėti žmonėms spręsti sveikatos problemas ir įdarbinimo galimybes. Bendradarbiavimas – vienas iš jų. Todėl kaimo vietovėse kitų metų kovą bus organizuojami darbdavių, socialinių darbuotojų ir gyventojų susitikimai. Pakruojo seniūnija tokius susitikimus planuoja surengti anksčiau, apie tai bus informuota.

Nuotrauka R. Nikalajevienės

Pakruojo rajono savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •