Renginiai

„Noreikoniai – tiltas, jungiantis jaunimo ir bendruomenių veiklas“

Noreikonių jaunimo klubas įgyvendina vietos projektą „Noreikoniai – tiltas, jungiantis jaunimo ir bendruomenių veiklas“ pagal ,,Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“.

Projekto tikslas – suburti Noreikonių ir Triškonių kaimų vaikus, jaunimą ir visus bendruomenės narius bendrai veiklai, savanorystei, suformuojant patrauklią aplinką turiningam laisvalaikiui, sportui, profesinių įgūdžių bei kitų naudingų veiklų, mažinančių socialinę atskirtį, vykdymui.

Noreikonių jaunimo klubas susitarė veikti bendrai ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Triškonių jaunimo klubu, kartu siekdami projekto tikslų.

Vietos projekto įgyvendinimą administruoja Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ darbuotojos: direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė, viešųjų ryšių specialistė Saidana Areimienė.

Projektui įgyvendinti skirta 7 141,00 Eur parama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Noreikonių jaunimo klubas prie vietos projekto prisideda savanorišku darbu ir Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto įgyvendinimas pradėtas Triškonių ir Noreikonių kaimų vaikų ir jaunimo sporto švente, kuri buvo organizuota Triškoniuose. Vyko krepšinio 3×3, smiginio, virvės traukimo varžybos ir judrioji estafetė. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, atminimo dovanėlėmis. Triškonių kaimo  bendruomenės centro pirmininkė Janina Ramonienė ir jaunimo klubo vadovė Danutė Dovydaitienė visus pavaišino skania žirnių koše.

Rugsėjo 15 d. Noreikonių jaunimo klubas pakvietė visus į Noreikonius, kur vyko darbo stovykla, skirta ugdyti jaunimo profesinius įgūdžius ir mokyti jaunimą lauko sąlygomis pagaminti paprastus ir skanius patiekalus.  Renginio metu buvo  panaudota įsigyta nauja šašlykinė,  su jaunimu šašlykų gaminimo ir kepimo technologija bei patarimais dalinosi profesionali virėja noreikonietė Genovaitė Šliogerienė. Jaunimas praktinių užsiėmimų metu lauko sąlygomis paruošė ir kepė šašlykus, taip pat pagal virėjos patarimus žarijose išsikepė bulves. Gaminantiems pirmą kartą, tai buvo naudinga ir graži patirtis,  pačių pagamintais patiekalais jaunimas galėjo pavaišinti kitus renginio dalyvius, džiaugtis buvimu kartu ir bendrauti.

Dienos pabaigoje visi smagiai leido laiką šeimų vakare, kurio metu buvo pristatyta noreikonietės Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivės Eglės Šliogerytės piešinių paroda. Vakaro dalyviai aktyviai ir įdomiai leido laiką gamtoje: spėjo mįsles, žaidė įvairius žaidimus, žvejojo, bandė savo taiklumą mėtydami strėlytes į smiginį,  dainavo, šoko, mėgavosi jaunimo sukrautu ir uždegtu laužu. Didelio džiaugsmo visiems suteikė iš projekto lėšų įsigyti sėdmaišiai, kuriuos išbandyti norėjo visi vakaro dalyviai, nuo jauno iki seno.

Šios dienos dalyviai džiaugėsi turiningai ir produktyviai praleistu laisvalaikiu, buvimu gamtoje kartu su visa šeima, smagiomis rungtimis ir gera nuotaika.

 

Noreikonių jaunimo klubo pirmininkė, projekto vadovė Regyna Rakauskė

Pakruojo rajono savivaldybė

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •