Aktualijos Laisvalaikis

Noreikonių jaunimo klubas Naujuosius pasitinka įgyvendinęs projektą

2003 m. įregistruoto Noreikonių jaunimo klubo pagrindiniai uždaviniai – vaikų ir jaunimo turiningo laisvalaikio organizavimas, užimtumo problemų sprendimas, bendradarbiavimas, gimtojo kaimo ir klubo populiarinimas, ekologinės kultūros puoselėjimas. Kadangi jo nariais gali tapti visi, kam priimtinos tokios nuostatos, klubo gretose yra ne tik noreikoniečių, bet ir jaunų žmonių iš aplinkinių kaimų bei kitų vietovių.

Klubo veiklai skatinti kasmet teikiamos paraiškos įvairių jaunimo veiklų įgyvendinimui. Nuo 2004 m. klubas jau įgyvendino 17 projektų. Aktyvi projektinė veikla pagerino klubo materialinę bazę, užimtumo ir laisvalaikio kokybę, bendradarbiavimo galimybes, suteikė naujų žinių, įgūdžių, patirties, paskatino naujų partnerysčių atsiradimą. Klubas yra Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narys.

Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“ 2017 m. ir mus, Noreikonių jaunimo klubą, pakvietė dalyvauti vietos projektų paramai gauti teikime pagal ,,Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos prioriteto Nr. 2 ,,Verslios ir solidarios bendruomenės kūrimas“ priemonę ,,Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“. Siekdami suburti vaikus, jaunimą ir visus bendruomenės narius bendrai veiklai, savanorystei, suformuojant patrauklią aplinką turiningam laisvalaikiui, sportui, profesinių įgūdžių bei kitų naudingų veiklų, mažinančių socialinę atskirtį, vykdymui, parengėme vietos projektą „Noreikoniai – tiltas, jungiantis jaunimo ir bendruomenių veiklas“.

Noreikonių jaunimo klubas susitarė veikti bendrai ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Triškonių jaunimo klubu, kartu siekdami projekto tikslų.

Projektui įgyvendinti skirta 7 141,00 Eur parama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų. Noreikonių jaunimo klubas prie vietos projekto prisidėjo savanorišku darbu ir Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto įgyvendinimas pradėtas Triškonių ir Noreikonių kaimų vaikų ir jaunimo sporto švente, kuri buvo organizuota Triškoniuose. Vyko krepšinio 3×3, smiginio, virvės traukimo varžybos ir judrioji estafetė. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, atminimo dovanėlėmis. Triškonių kaimo bendruomenės centro pirmininkė Janina Ramonienė ir jaunimo klubo vadovė Danutė Dovydaitienė visus pavaišino skania žirnių koše.

Siekiant ugdyti sportinį bei fizinį aktyvumą, ištvermę bei puoselėti sveikos gyvensenos naudą, vaikų ir jaunimo sporto šventė buvo organizuota ir Noreikoniuose. Šventės dalyviai džiaugėsi įsigytu sportiniu inventoriumi ir savo jėgas išbandė žaisdami stalo futbolą, lauko stalo tenisą, tinklinį, smiginį. Didelių emocijų sulaukė ir virvės traukimo varžybos, judrioji estafetė. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, taurėmis bei atminimo dovanėlėmis.

Didelio susidomėjimo sulaukė Noreikoniuose organizuota darbo stovykla, skirta ugdyti jaunimo profesinius įgūdžius ir mokyti jaunimą lauko sąlygomis pagaminti paprastus ir skanius patiekalus.  Renginio metu buvo panaudota įsigyta nauja šašlykinė, su jaunimu šašlykų gaminimo ir kepimo technologija bei patarimais dalinosi profesionali virėja, noreikonietė Genovaitė Šliogerienė. Jaunimas praktinių užsiėmimų metu lauko sąlygomis paruošė ir kepė šašlykus, taip pat pagal virėjos patarimus prie šašlykų žarijose išsikepė bulves. Gaminantiems pirmą kartą, tai buvo naudinga ir graži patirtis, kai kartu su profesionalia virėja pačių pagamintu maistu, jaunimas galėjo pavaišinti kitus renginio dalyvius, džiaugtis buvimu kartu ir bendrauti.

Jaunimui, šeimoms su vaikais bei bendruomenės nariams neprailgo laikas smagiai leidžiant laiką šeimų vakaruose. Projekto dėka įsigyta kompiuterinė, vaizdo bei garso įranga suteikė galimybę visiems drauge, gamtoje, dideliame ekrane žiūrėti filmus, koncertus, sportines varžybas, kulinarines laidas, padainuoti karaokė. Dalyviai aktyviai ir įdomiai leido laiką gamtoje: spėjo mįsles, žaidė įvairius žaidimus, žvejojo, bandė savo taiklumą mėtydami strėlytes į smiginį, žaidė stalo futbolą, lauko tenisą, dainavo, šoko, grožėjosi noreikonietės Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivės Eglės Šliogerytės piešinių paroda, mėgavosi jaunimo sukrautu ir uždegtu laužu. Didelio džiaugsmo visiems suteikė ir iš projekto lėšų įsigyti sėdmaišiai, kuriuos išbandyti norėjo visi – nuo jauno iki seno. Dalyvavusieji šeimų vakaruose džiaugėsi turiningai ir produktyviai praleistu laisvalaikiu, buvimu gamtoje kartu su visa šeima, smagiomis rungtimis ir gera nuotaika.

Triškoniuose vyko jaunimo profesinių įgūdžių bei amato mokymai. Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos Triškonių filialo darbuotoja Rasa Liucveikienė susirinkusiuosius mokino iš virvelės nerti rankines. Triškonietė Jolanta Šimkutė pademonstravo įvairių butelių puošybos elementų. Visi turėjo galimybę pasigrožėti šių moterų sukurtais darbais.

Siekiant užmegzti bendradarbiavimo ryšius, pasisemti patirties verslumo srityje, pasidalinti patirtimi su kitų regionų jaunais žmonėmis, pristatyti klubą ir savo kraštą, iš projekto lėšų organizuota išvyka į Jurbarką, Šilinę, Šakius. Susitikome ir pabendravome su vietos jaunimu, aplankėme įžymius objektus, muziejus, susipažinome su šio krašto kultūra, papročiais. „Medaus slėnyje“ (Šilinė, Jurbarko r.) dalyvavome edukaciniame medaus degustavimo užsiėmime, sužinojome medaus verslo organizavimo ypatumus. Ši išvyka buvo tikrai labai turininga, suteikusi daug naudingos patirties, gerų emocijų bei žinių tolesnei veiklai.

Projekto „Noreikoniai – tiltas, jungiantis jaunimo ir bendruomenių veiklas“ įgyvendinimo pabaigą vainikavo žiemos renginiai Triškoniuose ir Noreikoniuose. Triškoniuose organizuotoje žiemos ir sporto šventėje vaikai, jaunimas, šeimos su vaikais bei bendruomenės nariai dalyvavo tradicinėje kraštiečio, kūno kultūros mokytojo Vytauto Žemėčio organizuotoje ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis akcijoje. Šis 8 km ėjimas buvo skirtas Triškonių ir Laborų kaimų mokykloms. Dalyvavo ir Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonas Tomas Janavičius. Pageidavusieji jėgas išbandė žaisdami stalo futbolą, smiginį bei virvės traukimo varžybose. Noreikoniuose organizuotos šventės metu buvo sukurta kalėdinė dekoracija, papuošta girliandomis ir šviesos efektais. Žiemos renginių dalyviai buvo pavaišinti grikių koše bei arbata.

Tęsdamas veiklas ir panaudodamas įsigytą įrangą, Noreikonių jaunimo klubas organizuos renginius ir projekto kontrolės laikotarpiu.

Nuotrauka Regynos Rakauskės

Pakruojo rajono savivaldybės bei Noreikonių jaunimo klubo pirmininkės, projekto vadovės Regynos Rakauskės informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •