Aktualijos Savivalda

Nuo ko pavargo ligoninės „karvedys“?

Sutapimas ar ne, bet per mėnulio pilnatį pagausėja logiškai sunkiai paaiškinamų elgesio proveržių: neadekvačių skambučių specialiosioms tarnyboms, laiškų redakcijoms, skambučių į tiesioginį radijo eterį, atgyja Don Kichotai, karaliai ir kiti klasikiniai personažai. Sutapimas ar ne, bet, pasibaigus pilnačiai, vasario 27 dieną laikraštyje „Auksinė varpa“ pasirodė Pakruojo ligoninės direktoriaus Vyganto Sudario straipsnis „Tik politiko gyvenimas tęsiasi nuo rinkimų iki rinkimų“. Kadangi straipsnyje kaltinami tiek valdantieji, tiek bandantys juos pakeisti politikai, yra nesuvaldytų emocijų ir melo, Pakruojo rajono savivaldybė paprasta, betarpiška ir neformalia kalba pabandys visuomenei atsijoti pelus nuo grūdų.

Kai rodosi, reikia žegnotis – taip byloja liaudies išmintis, į kurią verta įsiklausyti. Daugelis turbūt skaitėme knygą „Don Kichotas“. Gerbiamasis Vygantai, ar Jums teko ją skaityti? Nieko neprimena? Po žodžių minėtame straipsnyje „Nesulaukus palaikymo rajono lygmeniu, rankos gali nusvirti, nes kovoti „dviem frontais“ (ką rodo istorija) nesugebėjo net iškiliausi karvedžiai… Bet stiprybės semiuosi iš žmonių, kurie palaiko…“ norime paklausti, kas Jūsų ginklanešys, didysis karvedy Vygandai, kovojantis su vėjo malūnais? Dabartiniai rajono valdantieji, žinoma, dėkingi Jums už kritišką vertinimą politikierių, kurie šiuo rinkimų laikotarpiu išties ne kartą mums, rajono valdantiesiems, rėkė: „Mes padarysime! Anie buvo netikę. Anas blogesnis, pridirbo“. Bet Jūsų „kovoje“ ginklanešiu būti nenorime, nes ne tą „kovą“ kovojate artėjant kovo 3 dienos rinkimams. Priminsime, kad 2018 11 22 Jūs, kaip ligoninės vadovas, kreipėtės į Pakruojo rajono savivaldybės tarybą, pateikdamas Pakruojo ligoninės Vaikų ligų skyriaus veiklos analizę, o 2019 01 30 prašėte spręsti dėl tolesnės Vaikų ligų skyriaus veiklos. Rajono gyventojams norime paprastai paaiškinti, kad Jūs, artėjant gripo epidemijos pavojui, siūlėte Pakruojo rajono savivaldybei priimti sprendimą uždaryti Vaikų ligų skyrių Pakruojo ligoninėje, nes šis skyrius yra nuostolingas.

REKLAMA

Suprantame, kad galbūt neatsitiktinai senokai pasitraukėte iš politikos, nes kaip politikui Jums trūksta visuomeniško ir plataus požiūrio į visuomenines problemas. Gerbiamasis Vygandai Sudari, nėra tokios kainos, kuri būtų per brangi, kai kalbama apie vaikų sveikatą, todėl, nepaisant to, kad Pakruojo ligoninei Vaikų ligų skyriaus išlaikymas yra nuostolingas, nepritarėme ir nepritarsime Jūsų siūlymui uždaryti Pakruojo ligoninės Vaikų ligų skyrių. Pasikartosime – ne su tais ginklais ir ne su tais malūnais kovojate, didysis karvedy. Dar priminsime, kad 2014–2016 metais šiek tiek politiniais sumetimais Pakruojo ligoninė nupirko 5 automatinius defibriliatorius, o dėl Jūsų neūkiško darbo šiandien didžioji dalis jų neveikia, nes nesugebate pasirūpinti tinkama šios įrangos priežiūra. Juk kaip vadovas esate atsakingas už turtą, kuris yra įsigytas Jūsų vadovaujamos Pakruojo ligoninės ir apskaitomas kaip įstaigos turtas. Štai čia tikrai reikėtų skaičiuoti, visų pirma būtina pagalvoti, kokį turtą perkate ir kaip jį eksploatuosite ar kam ir kaip jį perduosite. Antra, Jūsų neūkiškumas kelia pavojų rajono gyventojų gyvybėms. Gerbiamasis kary, padėkite kardus į šalį ir imkitės savo tiesioginių pareigų – ūkiškai ir atsakingai vadovaukite vienai svarbiausių rajono medicinos įstaigų, nuo kurios darbo priklauso ir senų, ir jaunų gyvybės. Pakruojo rajono savivaldybės sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje net Jūsų bendrapartiečiai pritarė: „Siūlyti Pakruojo rajono savivaldybei neuždaryti Vaikų ligų skyriaus ir rasti galimybę skyriaus finansinei paramai“. Juk visa tai žinote.

Saulė dar nepatekėjo, o kvailių šaly jau virė darbas. Minėtame straipsnyje teigiate: „Juokas pro ašaras. Ilgiausiai nesugebėta dar lapkričio, gruodžio mėnesiais iš gyventojų surinktų parašų „Dėl Pakruojo ligoninės išsaugojimo“ perduoti Seimui ar Sveikatos apsaugos ministerijai. Svarbu buvo paskelbti, kad renkama. Tik dabar, prieš rinkimus, atsibudo“. Koks aprašymas „palydėjo“ parašus į Seimą?.. Gal geriau nežinokime…“ Pradžiai priminsime, kad šio aprašymo tekstą savivaldybės darbuotojai kruopščiai ir atsakingai derino su Jumis asmeniškai, atsižvelgė į kiekvieną pastabą ar pasiūlymą. Ruošdamiesi šluostyti tamstos ašaras, nenorom prisiminėme Dž. Svifto požiūrį į panašias situacijas. Renkant gyventojų parašus, rengiant lydintį raštą ir rajono veiksmų strategiją, daug tartasi su savivaldybių asociacija ir Seimo nariais. Raštas ministerijai ir Seimui išsiųstas tuo metu, kai Seime ir Sveikatos apsaugos ministerijoje pradedami ruošti įstatymų projektai. Labai daug specialistų patarė aktyvių veiksmų imtis ne per Kalėdas o tada, kai centrinės valdžios kabinetuose bus prieita prie šio klausimo. Bet juk ir tai žinote.

Pakruojo rajono savivaldybės vadovai

AV

Straipsnis ir iliustracija iš www.pakruojis.lt

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •  
REKLAMA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *