Aktualijos Lietuvoje Savivalda

Pakruojis pagal vidutinį darbo užmokestį šalyje – 20-tas

Iš visų aplinkinių rajonų Pakruojo rajone darbo užmokestis kilo sparčiausiai ir 2018 m. III ketvirtį siekė 806,9 Eur (bruto, t.y. neatskaičius mokesčių). Šie duomenys yra 20-i Respulikoje...Pagal Lietuvos statistikos departameno duomenis, Pakruojo rajone vidutiniškai dirbo 4 949 gyventojų. 

Pakankamai įkvepiantys rezultatai – Pakruojo rajono savivaldybės vieta pagal vidutinį bruto darbo užmokestį šalyje. Rajonas čia užimna dvidešimtą vietą. Pakruojo rajone 2018 m. trečiąjį ketvirtį bruto darbo užmokestis – 806,9 Eur, kas yra daugiau nei Šiaulių apskrities vidurkis. Tai 12,9 proc. daugiau, palyginus su ankstesnių metų atitinkamu ketvirčiu ir 6,7 proc. daugiau, palyginus su ankstesniu šių metų ketvirčiu.  Vidutinis mėnesinis neto („į rankas“) darbo užmokestis Pakruojo rajone per ketvirtį kito panašiai kaip ir bruto. Jis siekė 639,8 Eur. Pokytis, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, yra 5,8 proc., o palyginus su ankstesnių metų atitinkamu ketvirčiu, – 11,5 proc.  

Vidutinis darbuotojų skaičius Pakruojo rajono savivaldybėje šių metų trečiąjį ketvirtį - 4 949. Statistikos departamento duomenimis, darbingo amžiaus žmonių skaičius šių metų liepos 1 d. buvo 11 731. Iš viso gyventojų rajone - 19  546 kartu su vaikais bei pensinio amžiaus žmonėmis.

Šiaulių apskrityje 2018 m. trečiąjį ketvirtį bruto darbo užmokestis siekė 793,8 Eur, kas sudaro 8,8 proc. daugiau, palyginus su praeitų metų trečiu ketvirčiu, ir 1,6 proc. daugiau, palyginus su ankstesniu šių metų ketvirčiu.  

Taigi, Pakruojo rajone atlyginimai kilo gerokai sparčiau nei Šiaulių apskrities vidurkis. Susidaro situacija, kad vienas dirbantis asmuo išlaiko keturis nedirbančius. Gera žinia Pakruojo rajono gyventojams - čia vidutinis darbo užmokestis kyla sparčiau nei šalies darbo užmokestis, kuris nuo praėjusių metų trečiojo ketvirčio padidėjo 10,0 proc. ir 1,0 proc. pakilo nuo ankstesnio šių metų ketvirčio. Taip pat Pakruojo rajono gyventojų darbo užmokestis lenkia aplinkinių rajonų vidutinį darbo užmokestį. 

Kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, 2018 m. trečiąjį ketvirtį didžiausią – 1 035,5 EUR – bruto („ant popieriaus“) darbo užmokestį gavo Vilniaus apskrities įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Mažiausiai – 754 EUR – uždirbo Tauragės apskrities darbuotojai.

Darbo užmokesčio padidėjimą 2018 m. trečiąjį ketvirtį lėmė sezoniškumas, didesnės darbų apimtys, nuo 2018 m. gegužės 1 d. padidintas darbo užmokestis sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams (gydytojams ir slaugytojams) ir kitos priežastys.

Skelbiame anoniminę apklausą apie mūsų skaitytojų darbo pajamų dydį. Būsime dėkingi, jei atsakysite į apklausos klausimą:


Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •