Kultūra Laisvalaikis Renginiai

Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleiviai parodė „Kukučio kelionę Vilniop ir atgal“

Kovo 21 d., 18.18 val. Pakruojo kultūros centre Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleiviai, lankantys teatro pamokas, parodė netradicinio spektaklio premjerą – „Kukučio kelionė Vilniop ir atgal“. Spektaklio idėją kūrė, režisavo ir vaidybą maždaug pusmetį tobulino šios gimnazijos mokytojas Valdas Gasparavičius. Pristatydamas vaidinimą, kūrėjas jo žanrą įvardino kaip „mažumėlę graudų poetinį absurdą“.

Spektaklis pastatytas pagal Marcelijaus Martinaičio „Kukučio balades“, kuriose išnyksta riba tarp realybės bei absurdo. Atskiros baladės sujungtos į vieną rišlų kūrinį. Tiek pagrindinio vaidmens atlikėjas Denas Norkus, tiek kiti aktoriai ne tik gerai išmokę baladžių žodžius, žino, ką ir kaip veikti, bet ir išjautę vaidmenis, kas atsispindi kiekvieną mimikų sekundę.

Žiūrovai buvo laukti tik su kvietimais. Paaiškėjo, jog kvietimų – viso labo tik 40. Žiūrovų atvyko keletu daugiau, nei vienas nebuvo išvarytas. Redakcijos žiniomis, daug besiteiraujančių kvietimų kultūros centro kasoje liko nusivylę, nes jie buvo gana greitai išgraibstyti. Paklaustas, kodėl tik tiek kviesta pažiūrėti premjeros, mokytojas Valdas Gasparavičius atsakė, kad šiam vaidinimui reikalinga intymi, uždara erdvė, artimas ryšys tarp žiūrovo ir aktorių. Taip, žiūrovai sėdėjo ant kultūros centro scenos, tačiau patys vaidinime tiesiogiai nedalyvavo, tik buvo labai arti atlikėjų. Taip pat šiam spektakliui buvo reikalingas ir tam tikras apšvietimas.

Ar turės galimybę dar kartą pakruojiečiai pažiūrėti gimnazistų vaidybą ir ją įvertinti, mokytojas Valdas Gasparavičius sako, jog viliasi, kad taip. Tikimasi spektaklį Pakruojyje parodyti dar keletą kartų, taip pat nuvykti ir į Vilnių. Vis tik kyla problema dėl patalpų. Kultūros centro salės scena pasirodė bene tinkamiausia erdvė vaidinimui. Didelės salės šiam spektakliui nėra tinkamos. Svarstoma, kad galbūt pavyks pritaikyti spektakliui Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos salę.

Dabar Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos teatras kviečia į kitą netradicinį spektaklį „Siaubo kriminalinė komedija“. Pasirodymo laikas – kovo 26-oji, 17,17 val. Vaidins kiek jaunesni gimnazistai, lankantys teatro būrelį.

Reporterė Rita Grigalienė

previous arrow
next arrow
Slider
Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •