Laisvalaikis Sportas

Pakruojo automobilių sporto klubo didžiausia svajonė – kroso trasa Klovainiuose

Pakruojo automobilių sporto klubas kartu su Pakruojo Senamiesčio bendruomene vykdo projektą „Inovatyvių laisvalaikio ir užimtumo veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems Pakruojo miesto vaikams ir jaunuoliams“. Trisdešimt Pakruojo miesto jaunuolių dalyvaus užsiėmimuose su vairavimo simuliatoriumi. Dalis (penkiolika) šių jaunuolių bus atrinkti savanoriauti Pakruojo automobilių sporto klube. Jiems taip pat numatoma ir veikla Pakruojo automobilių sporto klubo veiklose, kurias jie planuoja Klovainiuose.

Pakruojo ASK prezidentas Audrius Kliminskas pasidalino ateities planais. Planuojama, kad Klovainių buvusio karjero teritorijoje bus parengta automobilių kroso trasa. Apie tai galvojama ir vis planuojama jau ketvirtus metus, tačiau tik dabar artėjama prie tikslo. Tikimasi, kad bus sutvarkyti žemės dokumentai ir šią teritoriją galės valdyti savivaldybė. Pakruojo rajono savivaldybės meras palaiko automobilių sporto klubo iniciatyvą ir kuo gali padeda. Deja, konkretumo vis dar nėra.

Jeigu, kaip svajojama, bus įrengta automobilių kroso trasa Klovainiuose, numatoma, kad tai galėtų būti svarbus orientyras Pakruojo svečiams pritraukti. Tai gali tapti tokio pat patrauklumo objektu, kaip ir Pakruojo dvaras.

Dabar šis klubas visiškai neturi kur treniruotis čempionatams, nes nėra tinkamos trasos. Petrašiūnuose yra tik motokrosui skirta trasa. Džiaugiamasi, kad rajono valdžia ir policijos pareigūnai su supratimu žiūri į rengiamas automobilių slalomo varžybas Pakruojo ir Linkuvos miestų teritorijose. Dažniausiai būna, kad tik atvykę į čempionatus, Pakruojo automobilių sporto mėgėjai gali treniruotis.

Norint įrengti automobilių kroso (o gal netgi ir automobilių ralio kroso) trasą, reikia pirmiausia žiūrėti saugumo reikalavimų. Taip pat dideli reikalavimai ir šio sporto mėgėjams, varžybų teisėjams – reikalingos licencijos. Klubo nariai jau yra įgiję varžybų teisėjavimo patirties ir įgūdžių, yra pasirengę dirbti numatomoje įrengti trasoje.

Šiuo metu Klovainiuose klubas yra įsigijęs buvusį vaikų darželio pastatą, kuris dar nesuremontuotas. Jame planuojama įrengti automobilių sporto klubo patalpas, mokyti vaikus ir jaunuolius saugaus vairavimo. Galbūt ten bus įrengtos automobilių dirbtuvės, kur bus galima susiremontuoti sportui skirtus automobilius.

Šiuo metu klubui svarbiausia sudominti jaunimą, įtraukti į savanoriavimą. Mat kiekvienose automobilių varžybose reikalingas savanorių organizacinis darbas.

Pakruojo ASK nuotrauka.

„Pakruojo varpo“ informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •