Renginiai Švietimas Verslas

Pakruojo miesto vietos veiklos grupė visuomenę supažindino su vykdomais projektais

Kovo 27 d. Pakruojo sinagogoje vyko Pakruojo miesto vietos veiklos grupės organizuotas renginys apie 2016-2022 m. strategijos įgyvendinimą. Visuomenei buvo pristatyti vykdomi projektai, pademonstruota, ką išmoko ir nuveikė projektų dalyviai. Patirtimi pasidalino ir viešnios – Biržų miesto vietos veiklos grupės projekto vadovė Vilma Indrikonienė, Šiaulių miesto vietos veiklos grupės projekto vadovė Diana Armalienė ir projekto dalyvė Judita Stulpinaitė. Renginyje buvo galima apžiūrėti projektų dalyvių mezginius, darbus iš tekstilės, pasiklausyti Pakruojo moterų draugijos choro. Jaunieji renginio svečiai dėmesį buvo sutelkę į vairavimo simuliatorių. 

Žurnalistė Rita Grigalienė

Renginį vedusi Pakruojo miesto vietos veiklos grupės Projekto koordinatorė Vaida Šeižė įvardijo du projektų prioritetus: nedarbo mažinimas bei socialinės atskirties mažinimas ir bendruomeniškumo didinimas.

Šešiolika Pakruojo mieste veikiančių organizacijų įgyvendina arba pradės įgyvendinti 18 projektų. Strategijos įgyvendinimo projektams skirta 278,8 tūkst. Eur iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų, 26,4 tūks. Eur -Pakruojo rajono savivaldybės lėšos, 24,75 tūks. Eur – projekto vykdytojų savanoriškas darbas arba piniginis indėlis. Numatyta, kad iki 2022 metų projekto veiklose dalyvaus 815 dalyvių, Pakruojo mieste bus sukurta dešimt inovatyvių užimtumo ir laisvalaikio paslaugų bei bus paremta dešimt jauno verslo atstovų.

Projekto „Socialinę atskirtį patiriančių senjorų integravimas į Pakruojo miesto visuomeninę veiklą, jų užimtumo ir aktyvaus laisvalaikio organizavimas“ vadovė Rūta Pocevičienė pacitavo Alberto Einšteino žodžius: „Nustoję mokytis, pradedame senti“. Šio projekto dalyviai dalyvauja choro veikloje, primezgė įvairiausių rankdarbių. Sako, kad į mezgimo užsiėmimus atvykdavo ir vienas vyras iš Lygumų krašto. Senjorai išbandė ir naują mezgimo būdą – mezgimą ant grėblio. Projekto senjorai sako: „svarbiausia nesėdėtui namuose ir nelaukti, kol atvažiuos kai kas juodais drabužiais“. Senjorai ne tik sužino šį tą naujo, bet ir turi galimybę pabendrauti.

Projekto „Asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų plėtra, ir savanoriškos veiklos skatinimas bei aktyvinimas Pakruojo mieste“ vadovė Roma Bartkevičiūtė pasidalijo emocijomis: „Visuose projektuose norėčiau dalyvauti, tik savo vykdomame projekte kaip klientė dalyvauti nenorėčiau“. Projekto vadovė apgailestavo, kad šiais laikais vis dar yra žmonių, kurie neturi sąlygų pasirūpinti asmenine higiena. Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo parapija, vykdydama šį projektą, nuo 2019 m. sausio mėnesio suteikė 177 paslaugas. Roma Bartkevičiūtė įvardijo, kad yra maždaug 57 nuolatiniai socialinių paslaugų centro lankytojai, kurie dažniausiai yra seni, vieniši, neįgalūs žmonės. Priminta, kad užsukę į pastatą netoli Pakruojo bažnyčios tam tikrų socialinių grupių asmenys gali nemokamai nusiprausti, gauti šampūno, kitų higienos priemonių, išsiskalbti rūbus bei patalynę, išsilyginti, taip pat gauti ir skalbimo priemonių.

Vienas iš projektų sudarė galimybę keletui Pakruojo miesto gyventojų įgyti profesionalaus gido kvalifikaciją. Gidai pristatė savo patyrimus besimokant ir padėkojo projekto vadovei Vaidai Šeižei. Šiuo metu Pakruojo gidai ruošiasi autorinėms ekskursijoms. Žadama kurti Pakruojo rajono gidų asociaciją.

Vykdomi ir dar rengiami vykdymui projektai aprėpia įvairaus amžiaus pakruojiečių gretas, įvairiausius poreikius. Renginio metu pademonstruotas vairavimo simuliatorius, senjorų choro dainos, mezginiai ir kiti rankdarbiai – taip pat vykdomų projektų dalelė, tiksliau, jų rezultatas. Sutarčių pasirašymo balandžio mėnesį laukia penki projektai, skirti daugiausia verslumo įgūdžių skatinimui bei pagalbos verslui teikimui.

Biržų miesto vietos veiklos grupės atstovė pasididžiavo, kad jie yra analogiškam laikotarpiui parengę 31 projektą, kur turėtų būti 726 dalyviai, tačiau tikrai susidarys daugiau. Šiaulių miesto vietos veiklos grupės projekto vadovė Diana Armalienė ir projekto dalyvė Judita Stulpinaitė kūrybingai pristatė vieną iš projektų – apie idėją, mokymąsi, siuvimo įmonės steigimą pasakojo iš siuvimo mašinos pozicijų. Šiaulietės surengė ir mini viktoriną renginio klausytojams. Vienas iš klausimų – kiek yra būdų įsiūti keturių skylių sagą? Deja, nė vienas prie teisingo atsakymo arti nebuvo. Pasirodo, tam yra 126 būdai.

Renginyje projektų dalyviai dalinosi džiugiomis emocijomis, gera nuotaika. Mat dažnai, pakliuvus į nepatogią gyvenimo situaciją, galima tapti kurio nors projekto dalyviu, pasinaudoti teikiama pagalba ir bent priartėti prie savo svajonių. Vienišiems yra galimybė pabendrauti, reikalingiems paprasčiausios pagalbos – ja pasinaudoti, norintiems mokytis – įgyti žinių. Neparašyti projektai – prarastos galimybės.

previous arrow
next arrow
Slider

Renginio akimirkos

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •