Renginiai Švietimas

Pakruojo policijos pareigūnai vasario mėnesį surengė tris prevencinius susitikimus

Vasario mėnesį Pakruojo rajone vykdyta saugiai aplinkai Pakruojo rajone kurti skirta prevencinė veikla su skirtingomis asmenų grupėmis.

Moksleivių viešnagė

Vasario 27 d. Pakruojo rajono policijos komisariate šurmuliavo Balsių pagrindinės mokyklos 5-6 kalsių moksleiviai, panorę iš arčiau susipažinti su policininko profesija, kasdienio policijos pareigūno darbo specifika. Bendruomenės pareigūnė J. Bialaglovė kartu su Mykolo Romerio univeristeto Viešojo saugumo akademijos studente Milda Mačiūnaite moksleiviams ir juos atlydėjusioms pedagogėms pravedė pažintinę ekskursiją po policijos komisariatą: aprodė buvusią budėtojų patalpą, ginklinę, vidiniame komisariato kieme supažindino su tarnybiniu automobiliu „VW Transporter“, kuriuo vykdomas viešasis patruliavimas, jame esančia įranga, įrankiais, specialiosiomis priemonėmis, pademonstravo šviesos ir garso signalų, radio ryšio – racijos veikimo principą, paaiškino, kada jie naudojami. Mokiniams komisariato salėje pareigūnė pristatė policininko amuniciją, ekipiuotę, aptarė specialiųjų priemonių naudojimo pagrindus, supažindino su jaunųjų policijos rėmėjų veikla. Džiugu, kad moksleiviai nestokojo smalsumo, uždavinėjo klausimus, į kuriuos buvo atsakyta. Eksursijos dalyviams prisiminimui įteikta po juostinį atšvaitą ir priminta jų svarba tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, pademonstruota, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kad kiekvienas būtų matomas kelyje.

Susitikimas su Probacijos skyriaus prižiūrimaisiais

Vasario 26 d. bendruomenės pareigūnė J. Bialaglovė kartu su kolega, Veiklos skyriaus vyresniuoju tyrėju Donatu Vėlavičiumi Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriuje susitiko su jų priežiūroje esančiais nuteistaisiais, kurie, būdami neblaivūs vairavo transporto priemones. Susitikimo metu aptarta situacija, susijusi su eismo saugumu Lietuvoje bei Pakruojo rajone, įstatymuose numatyta atsakomybė, kai už vairo sėdama esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų, ar kai transporto priemonės vairuojamos, neturint  tam teisės, arba kai nesilaikoma kitų Kelių eismo taisyklių. Diskutuota, kokios eismo dalyvių priešingo teisei elgesio pasekmės. Peržiūrėta ir aptarta video medžiaga. Nuteistieji supažindinti su bendra tvarka, siekiant susigrąžinti prarastą specialiąją teisę – teisę vairuoti transporto priemones, atsakyta į pateiktus klausimus. Susitikimas užbaigtas priminimu, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Palinkėta tinkamai išmokti šią gyvenimo duotą pamoką, nebekartoti tų pačių klaidų ir būti drausmingais, saugiais eismo dalyviais.

Susitikimas su trečiojo amžiaus universiteto klausytojais

Vasario 14 d. bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė Pakruojo sinagogoje susitiko ir bendravo su Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais. Susitikimo tikslas – vagysčių, sukčiavimų užkardymas. Senjorai supažindinti su naujausiais ir populiariausiais sukčiavimo būdais, raginti nebūti patikliais, nebūti abejingiems savo ir aplinkinių saugumui, nesudaryti sąlygų vagims, saugoti savo turtą, netapti sukčių aukomis, o pastebėjus įtartinas transporto priemones, asmenis ar daromus teisėtvarkos pažeidimus – nedelsiant apie tai pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba kreiptis į artimiausią policijos įstaigą. 

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiosios tyrėjos (bendruomenės pareigūnės) Jurgitos Bialaglovės pateikta informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •