Savivalda

PAKRUOJO RAJONAS SIEKS ŠIUOLAIKIŠKŲ, ĮGYVENDINAMŲ SPRENDIMŲ

Rugsėjį jau aštuntą kartą startavo žurnalo „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas VIII“. Jame dalyvaus rekordinis savivaldybių skaičius – aštuonios. O tarp jų – trečioji mūsų pristatoma Pakruojo rajono savivaldybė.

Pakruojo kraštą, įsikūrusį Šiaurės Lietuvoje, supa derlingos Žiemgalos žemės, o gelmėse slypi dolomito turtai, suteikiantys išskirtinumą visos šalies kontekste. Vis dėlto labiausiai džiugina ir kaskart pasididžiavimą kelią Pakruojo rajono gyventojai – verslininkai, ūkininkai, visuomenininkai ir kitų įvairių sričių atstovai bei jų pasiekimai, garsinantys mus Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje.

Pokyčiai Pakruojo rajone labiausiai susiję su vykdomais ir planuojamais projektais. Pakruojyje bus atnaujinta viešoji erdvė, jungianti miestą abipus Kruojos upės, kurioje yra miesto parkas ir laisvalaikiui pritaikyta infrastruktūra. Šią vietą papildomai praturtins šalia kuriamas diskgolfo parkas. Taip pat jau vyksta Pakruojo rajono sporto centro ir kultūros centro pastatų atnaujinimo darbai. Didelis dėmesys toliau bus skiriamas rajono gatvių ir kelių tvarkymo darbams, sporto infrastruktūrai (miesto stadiono renovacijai), be to, vyksta pasiruošimo darbai dėl baseino Pakruojyje statybos. Be viso šito, prioritetas skiriamas ir ypatingų turistinių paveldo objektų atnaujinimo sričiai, turizmo infrastruktūrai, siekiama išpildyti Pakruojo muziejaus viziją.

Projekto „Išmanusis miestas VIII“ dalyviams bus pateiktos keturios erdvės. Pirmoji – Nepriklausomybės skveras. Ši vieta yra mėgstama gyventojų, todėl norima ją paversti šiuolaikiškesne ir patrauklesne.

Antra probleminė vieta – erdvės prie J. Pakalnio muzikos mokyklos, Pakruojo ligoninės ir Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro. Kalbant apie erdves prie naujai sutvarkytos muzikos mokyklos, didžiausias dėmesys skiriamas neišnaudotai pakrantei prie užtvankos. O minėtų sveikatos įstaigų erdvėse trūksta vietų automobiliams, gatvėje, kuri ribojasi su šiomis įstaigomis, sudėtingas eismo judėjimas.

Trečioji probleminė erdvė – Pakruojo miesto sporto bazė, t. y. šiuolaikinius sporto reikalavimus vis sunkiau atitinkanti BMX trasa ir miesto stadiono zona, kurias skiria upės vaga. Tikimasi, kad architektai pasiūlys šiuolaikišką sprendimą, kuris leistų atnaujinti ir sujungti šias abi zonas pėsčiųjų tiltu.

Ketvirtoji zona – kelis šimtus hektarų apimantys dolomito karjerai, kuriuose nebevyksta kasybos darbai, tad juos būtina pritaikyti poilsiui ir industriniam turizmui. Architektų prašome čia suprojektuoti apžvalgos aikšteles, takus ir bokštą, vandens pramogų infrastruktūrą, ultramažųjų orlaivių pakilimo taką.

Pakruojo rajono ateities vizija – saugus, žalias, draugiškas ir patogus visiems gyventojams rajonas, turintis puikiai išplėtotą susisiekimo infrastruktūrą, teikiantis švietimo ir socialines paslaugas, įtraukiantis laisvalaikiu, žavintis turizmo objektais ir nuolat žvelgiantis pirmyn. Todėl konkurso metu norima gauti įdomių, šiuolaikiškų projektinių pasiūlymų, kurie atitiktų rajono gyventojų lūkesčius ir būtų įgyvendinti.

 

„Structum“ redakcija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •