Aktualijos Verslas

Pakruojo rajone veiklą pradėjo dar vienas autoservisas

Statistikos departamento duomenimis, Pakruojo rajone 2017 metais dirbančių asmenų buvo 7,3 tūkstančiai, kai gyventojų – 20369. Užimtumo tarnyba 2018 m. Pakruojo savivaldybėje įsteigė 13 naujų darbo vietų, iš kurių, įgyvendinus Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus, įkurta 10 naujų darbo vietų. Dauguma šiuo būdu įsteigtų darbo vietų yra UAB „Mandeloje“. 2018 m. gruodžio 10 d. UAB „Mandela“, iki tol užsiėmusi vien medienos paruošimo darbais, atidarė ir autoservisą Pakruojo rajone, Poškiečių kaime. Vykdant Vietinių užimtumo iniciatyvų projektą, įsteigtos 6 darbo vietos. Projektas parengtas dėl maždaug 130 000 Eur (+PVM) finansavimo iš Užimtumo tarnybos prie LR SADM.

Sunkumai dėl projekto vykdymo

Kaip teigia UAB „Mandela“ pirkimų organizatoriuas Rimantas Pašakinskas, Užimtumo tarnyba kol kas yra nesumokėjusi apie 16 200,00 Eur dėl skirtingo įstatymų interpretavimo. Dėl projekto vykdymo buvo kilę ir teisinių ginčų, bet galų gale teismai pripažino projektą tinkamu finansuoti ir nauja įranga buvo nupirkta.

Įdarbinti asmenys

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 44 straipsniu, įsteigtos 6 darbo vietos bei įsigyta įranga, reikalinga šiems darbuotojams. Į tokias naujai steigiamas darbo vietas priimami darbo rinkoje papildomai remiami asmenys. Šiuo atveju į darbą priimti bedarbiai iš šių grupių: jaunuolkiai iki 29 metų, vyresni kaip 50 metų bedarbiai, ilgalaikiai ir kaimo bedarbiai. Iš Užimtumo tarnybos gautos lėšos tik įrangai įsigyti, o darbdavys įsipareigojo mokėti ne mažesnį kaip 845 Eur vidutinį atlyginimą kiekvienam įdarbintam asmeniui.

Planuojama veikla

UAB „Mandela“ pirkimų organizatorius R. Pašakinskas sako, kad šiuo metu autoserviso patalpose dar tebevykdomi smulkūs apdailos ir remonto darbai. Autoservisas įsikūręs buvusios kaimo fermos patalpose ir iš išorės neprimena automobilių dirbtuvių. R. Pašakinskas pasakoja, kad įsigyta įranga leis specializuotis gedimų diagnostikoje, variklių ir greičio dėžių remonte. Bus atliekamas važiuoklės remontas, ratų suvedimo ir balansavimo paslaugos, taip pat modernioje kameroje bus dažomi automibiliai. Kai kurias iš šių paslaugų įmonė Pakruojo rajone teiks pirmi.

Užimtumo tarnybos indėlis

Kaip sako pirkimų organizatorius, jeigu nebūtų pasinaudota Užimtumo tarnybos teikiama parama darbo vietoms steigti, vargu, ar įmonė būtų išgalėjusi įsigyti gedimų diagnostikos stendą, kitą modernią įrangą, todėl neabejoja, kad įmonė, parengdama Vietinių užimtumo iniciatyvų projektą ir taip įsipareigodama kurį laiką išsaugoti darbo vietas ir stabilų atlyginimą, pasielgė teisingai.

previous arrow
next arrow
Slider

Autoserviso patalpos

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •  

4 Replies to “Pakruojo rajone veiklą pradėjo dar vienas autoservisas

  1. Investicija kelia tik juoką, didesnes nesamonės nesugalvosi. Ar tas žmogus turi bent supratimą apie automobilių remontą, dažymą…

  2. Galima ten ir Maxima pastatyti, bet ar investicija pasiteisintų. Manau, kad savų pinigų nė vienas rimtas verslininkas neinvestuotų juo labiau į automobilių dažymą. Labai norėčiau straipsnio apie tą serviso veiklą po pusès metų.

  3. Didele pasaka ir pinigu plovimas, reikia specialistu geru turet o ne vien tik yranga. Ir nieko naujo nepasiulet viskas jau pakruojije atliekama

Comments are closed.