Kultūra Laisvalaikis Renginiai

Pakruojo sinagogoje – keramikos darbų paroda „Talismanas Lietuvai“

Kovo 6 d. Pakruojo sinagogoje vyko Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos I-IV klasių moksleivių keramikos darbų parodos Talismanas Lietuvai, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, atidarymas. Idėjos autorė ir iniciatorė – mokytoja Deimantė Skurdenienė. Parodoje eksponuojami penkiasdešimt keturi gimnazistų darbai.

Pristatydama svečius renginio organizatorė Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Judita Jareckienė pasidžiaugė, kad ši paroda labai gražiai įsilies į Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę.

„Esame be galo laimingi, galėdami jums parodyti tai, ką mes kuriame, – mokytoja Deimantė Skurdenienė pasveikino į parodos atidarymą susirinkusius „Žemynos“ pagrindinės mokyklos septintokus (mokyt. Ona Morkūnaitė) ir „Atžalyno“ gimnazistus (mokyt. Simona Čemoškaitė). – Tai yra mūsų Lietuva, kokią ją matome ir kaip kiekvienas suprantame“. Kodėl „Talismanas Lietuvai“? Pasak mokytojos, jos mokiniai daugelį savo darbų skiria Lietuvai, tad ir ši paroda buvo skirta mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimui. Gimnazistų darbai labai nuoširdūs ir labai skirtingi, nes kiekvienas temos idėją pateikė savaip. O pačių idėjų kūrybai ieškota įvairiuose šaltiniuose.  Darbuose galima įžvelgti ir baltišką pasaulėjautą, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės didybę, Gediminaičių dinastiją, paliečiama kovų už laisvę, tautos didvyrių, gamtos tema.

Pakviestos pristatyti savo draugų darbus, gimnazistės Austėja, Živilė ir Lauryna į pagalbą pasitelkė skaidres. Jose – pavaizduoti teminiai parodos darbai, jų autoriai, trumpas kiekvieno darbelio apibūdinimas. Gimnazistė Lauryna Buitvydaitė tiki, kad Lietuva – tai mes. Šalies sporto laimėjimais didžiuojasi ir šiai temai darbelius skiria autorės Karina Sirgedaitė ir Austėja Sakalauskaitė. Tautos išsibarstymo ir emigracijos problemą įžvelgia ir savo kūryba įtikinimai perteikia Iveta Baranovaitė, Erika Čiplytė. Ne vieną prasmę galima įžvelgti Otilijos Bartkutės darbe „Slystantys pamatai“… Ir tai tik keletas paminėtų gimnazistų darbų, kurie visą kovo mėnesį bus eksponuojami Pakruojo sinagogoje.

Į parodos pristatymo programą įtraukti ir žiūrovai. Mokytoja Deimantė Skurdenienė pakvietė visus atidžiai pažiūrėti į skaidrėse rodomą paveikslėlį bei darbelio pavadinimą ir pabandyti atspėti, kokią žinią savo darbu siunčia autorius. Keitėsi skaidrės ir vaizdai jose, pavadinimai. Tyla salėje iškalbingai bylojo, kad nėra taip paprasta greitai atsakyti, kas norėta pavaizduoti.

Susitikimą su Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniais gražiai papildė svečių atliekami muzikiniai intarpai. Sinagogos skliautais nuvilnijo W. A. Mocarto, J. S. Bacho kūriniai, kuriuos dovanojo gimnazistai Ieva Kavoliūnaitė, Elžbieta Butkevičiūtė, Monika Tijūnonytė, Mantas Sutkus.

Paroda Pakruojo sinagogoje veiks iki kovo 30 d. Nuoširdžiai kviečiame nepraleisti progos apsilankyti ir pasidžiaugti kūrybingų jaunuolių sukurtais darbais. Juk juose – mūsų Lietuva. Tokia, kokią mato mūsų vaikai.

Nuotrauka Gitanos Maasienės

Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •