Renginiai Švietimas Verslas

Pakruojo švietimo centre vyko informacinis renginys, skirtas projekto užbaigimui

Kovo 29 d. į Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centrą rinkosi projekto „Pakruojo miesto gyventojų įsidarbinimo galimybių didinimas mokantis amatų“ dalyviai, vadovai, partneriai, pagalbininkai ir šiaip besidomintys. Vyko projekto užbaigimui skirtas informacinis renginys. Surengtoje parodėlėje buvo galima susipažinti su mokymus baigusių projekto dalyvių darbais – ant specialios plėvelės sukurtais šalikais, medžiaginėmis rankinėmis, odinėmis sagėmis, papuošalų dėžutėmis, vėriniais. Projekto vadovė Rima Juozapavičienė papasakojo apie projektą, ko ir kaip mokytasi, kokiomis nuotaikomis gyventa.

Kam skirtas projektas

Vykdant šį projektą, amatų mokėsi dvi grupės ekonomiškai neaktyvių gyventojų. 40 valandų užsiėmimus lankė besimokantys darbo su tekstilės gaminiais ir tiek pat – meistraujantys iš odos. Mokymus baigė 25 amatininkai. Jiems buvo įteikti neformalių mokymų baigimo pažymėjimai. Amatų moteris ir merginas mokė dvi mokytojos iš Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos. Pasidžiaugta, kad mokymai suteikė ne tik galimybę išmokti naujų dalykų darbe su tekstile bei oda, bet ir suteikė daug gerų emocijų, galimybę išeiti iš namų, šiltai pabendrauti. Projekto nauda nėra paprastai pinigine prasme apskaičiuojama, bet akivaizdi, žiūrint į projekto lankytojų darbais nukrautus stalus, klausant jų padėkų savo mokytojoms. Tikimasi, kad įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai padės įsitvirtinti darbo rinkoje, socialiniame gyvenime.

Prisiminimai apie mokymus

Projekto dalyviai mokymus lankyti pradėjo dar rudenį. Tekstilininkės pirmiausia pradėjo mokytis gaminti kalėdinius papuošimus, o link pavasario jau ėmėsi velykinių grožybių. Prisiminta, kaip mokytojos važinėjo į susitikimus apsnigtais keliais ir kaip mokymų klasėje buvo naudojama nuosava krosnelė. Skaidrėse užfiksuotos mokymų akimirkos, kur stalai nukrauti visokiomis medžiagomis ir priemonėmis. Kadangi mokymus galėjo lankyti tuo metu nedirbantys ir neregistruoti darbo biržoje asmenys, viena jauna mama atvykdavo su mažu vaikeliu ir atkakliai siekė baigti mokymus. Mokymus pabaigusius pasveikino projekto vadovė Rima Juozapavičienė, Pakruojo miesto vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė Rūta Sausienė ir projekto vadovė Vaida Šeižė.

Bagažinių diena

Projekto dalyvių dirbinių, manoma, bus galima įsigyti 2019 m. gegužės 3 d., 11 valandą Švietimo centro kiemelyje surengtame renginyje „Bagažinių diena“. Tai diena, kai nebereikalingi, bet įdomūs, naudingi ir vertingi daiktai suranda naujus šeimininkus. Apie planuojamą renginį pranešė Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė. Registracija į „Bagažinių dieną“ vykdoma telefonu Nr. (8 421) 612 16.

Reporterė Rita Grigalienė

previous arrow
next arrow
Slider

Tekstilės bei odos dirbiniai ir renginio akimirkos

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •