Aktualijos Justicija Portretai

Pareigūno profesionalumo dėka panevėžietis gali džiaugtis antruoju gimtadieniu

Balandžio 20-osios popietę, kai visi dažė margučius, kepė velykinius pyragus bei ruošėsi didžiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, vienas panevėžietis galėjo džiaugtis antruoju gimtadieniu. Trūko tik keleto akimirkų, kad vyriškis būtų uždusęs dūmuose. Pranešimas apie gaisrą nuošalioje Panevėžio rajono Velžio seniūnijoje esančioje Troškūnų gatvėje buvo gautas 15.44 val. Pirmasis į gaisrą atskubėjo tą dieną budėjęs Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Vaidotas Vitkūnas. Gaisravietėje pareigūną pasitikę medikai pranešė, kad prie pat degančio namo guli žmogus, bet dėl aitrių dūmų medikai negali prieiti prie jo ir suteikti pagalbą.

V. Vitkūnas nuskubėjo prie namo ir mėgino šaukti nukentėjusįjį. Deja, vyriškis neatsiliepė. Pareigūnui teko šliaužti per dūmų kamuolius prie šalia degančio namo gulinčio vyro. Keliolika metrų Vaidotas tempė vyrą, kol pasiekė medikus. Medikams pavyko atgaivinti vyrą, jis po truputį atgavo sąmonę. Medikų teigimu, žmogus buvo apsinuodijęs dūmais ir galbūt patyręs galvos traumą.

Ugniagesiams gelbėtojams, nuolat rizikuojantiems savo gyvybe, tai buvo vienas iš daugelio užgesintų gaisrų, vienas iš šimtų išgelbėtų žmonių, o žmogui suteikta dar viena galimybė gyventi ir džiaugtis pavasariu. Ir mintyse padėkoti žmogui, kuris tik dirbo savo darbą – išgelbėjo gyvybę.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •