Pasaulyje Verslas Žemės ūkis

Paroda „Žalioji savaitė“: nuo sūrio raikymo iki politinių derybų

Ketvirtadienį Berlyne prasidės 84–oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2019“, kurioje dėmesys tradiciškai bus skiriamas ne tik žemdirbystės naujovėms, bet ir politikai.

Lietuvos stende parodos lankytojams ir dalyviams bus pristatoma kokybiška lietuviška produkcija, numatyta daug verslo susitikimų, taip pat dvišalių ir daugiašalių valstybinių susitikimų.

Šiemet „Žalioje savaitėje“ planuojama sulaukti daugiau kaip 1,7 tūkst. dalyvių, kurie pristatys daugiau kaip 100 tūkst. produktų iš viso pasaulio. Parodos dalyviams tai unikali galimybė užmegzti verslo ryšius, išplėsti klientų ratą bei garsinti savo vardą, juk „Žalioji savaitė“ sulaukia milžiniško ne tik lankytojų, bet ir  žiniasklaidos dėmesio. Kasmet akredituojama daugiau kaip 4 tūkst. žurnalistų iš 65 šalių.

Didelis dėmesys politikai ir rinkų atvėrimui

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos įrengtoje ekspozicijoje  sausio 18 d. vyks dvišaliai žemės ūkio ministro susitikimai. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiks su Sakartvelo žemės ūkio ministru Levan Davitashvili, Ukrainos žemės ūkio ministru Maksym Martyniuk bei Lenkijos žemės ūkio ministru Jan Krzysztof Ardanowski.

Su Lenkijos ministru G. Surplys spręs kiaulių ir kiaulienos importo iš Lietuvos ribojimo klausimą. Ministrų susitikime ketina dalyvauti ir ES komisaras Vytenis Andriukaitis.

Ministro G. Surplio laukia susitikimas ir su Baltijos šalių žemės ūkio ministrais. Taip pat intensyvioje politinėje darbotvarkėje numatyti susitikimai su Vokietijos kanclere Angela Merkel bei Vokietijos federalinės žemės ūkio ministre Julia Klockner.

Suplanuoti susitikimai ir su Japonijos žemės ūkio ministru bei su Kinijos ir Kanados žemės ūkio ministerijų delegacijomis.  Dvišaliuose susitikimuose dėmesys bus skiriamas didesniam tų šalių rinkų atvėrimui lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksportui.

Šeštadienį ministras dalyvaus  GFFA žemės ūkio viršūnių susitikime, konferencijoje „Žemės ūkio skaitmenizavimas – išmanūs sprendimai ateities ūkininkavimui“.

Varškės sūris – ir išrankiausiems gurmanams

Lietuvos ekspozicijoje parodos lankytojų lauks įspūdingo dydžio – net 80 kg – sveriančio lietuviško saldaus pieno varškės sūrio pjaustymas ir degustacija. Šį sūrį iš tradicinių žaliavų, karta iš kartos perduodamu gamybos būdu pagamino Rokiškio sūrio filialo „Ukmergės pieninė“ meistrės.

Lietuviškas varškės sūris yra vienas iš septynių Europos Komisijos pripažintų tradicinių ir išskirtinių, Lietuvoje gaminamų produktų, nusipelniusių specialaus ženklinimo, tad parodos lankytojai turės neeilinę galimybę įvertinti šį išskirtinės kokybės produktą.

Lietuvai „Žaliojoje savaitėje“ atstovaus dvylika gamintojų, kurie parodos lankytojams pristatys tautinio paveldo ir ekologiškus gaminius.

Čia lankytojų lauks Radviliškių kaimo kepyklos, L. Sadauskienės individualios įmonės, mažosios bendrijos „Medaus magija“, uždarosios akcinės bendrovės „Sadera“, akcinės bendrovės „Žemaitijos pienas“, akcinės bendrovės „AUGA group“, šeimos įmonės „Šušvės midus“, uždarosios akcinės bendrovės „Evija ir partneriai“ ir A. Udrienės individualios įmonės gaminiai. Taip pat ekspozicijoje lauks tautodailininkių  Ramutės Kraujalienės ir Danutės Tikužienės dirbiniai, o Lietuvą aplankyti kvies Lietuvos kaimo turizmo asociacija.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •