Lietuvoje Verslas

Paštas Pakruojyje – kitose patalpose ir modernesnis

Kovo 14 d. ryte buvo atidarytas naujas modernus pašto skyrius adresu Vytauto Didžiojo g. 17, Pakruojyje (šalia parduotuvės „Indritus“). Naujai atidarytame skyriuje – siuntų savitarna, moderni klientų eilės registravimo sistema, galimybė įsigyti knygų, spaudos leidinių ir dovanų. Gerėja sąlygos ir pašto darbuotojams. 

Pašto skyriaus atidaryme dalyvavo AB Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas, Šiaurės regiono vadovas Vaidas Rutkauskas, Tinklo valdymo departamento vadovė Deimantė Bareikienė ir Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė bei Pakruojo rajono savivaldos atstovai – meras Saulius Gegieckas ir seniūnas Saulius Margis. AB Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas pasveikino pašto skyriaus darbuotojus su darbo naujose patalpose pradžia, supažindino susirinkusiuosius su naujovėmis.

Pažymėta, kad AB Lietuvos paštas daugėja siuntinių – 2018 metais išsiųsta apie 13 milijonų siuntinių ir 44 milijonai laiškų. Kasmet siuntų daugėja apie 10–15 proc., bet maždaug tiek pat mažėja laiškų. Taip yra dėl to, kad populiarėja elektroninė prekyba – žmonės naudojasi galimybe įsigyti prekes internetu, daug kas siuntas persiunčia, pradėję savo verslą. AB Lietuvos paštas didžiąją dalį pajamų gauna iš daiktų siuntimo, kita svarbi pajamų dalis – laiškų siuntimas, finansinės paslaugos, išmokų ir pensijų mokėjimas, tarpininkavimo paslaugos (kreditų suteikimas, prenumeratos užsakymas), kitos paslaugos, pvz., mažmeninė prekyba.

Pašto vadovai pademonstavo, kad atvykę į šį pašto skyrių lankytojai turės užsiimti eilę, automate paspausdami jiems reikalingų paslaugų rūšį, maždaug taip, kaip tai daroma bankuose. Taip jie galės stebėti, kaip eina eilė, taupyti laiką. Klientų aptarnavimo vietoje yra galimybė išsirinkti įvairius laikraščius, žurnalus, dovanas. Taip pat yra galimybė pasinaudoti siuntų pakavimo savitarna, registruoti pašto siuntą elektroniniu būdu, taip pat ir susimokant už paslaugas internetu.

Kaip pažymėjo AB Lietuvos paštas vadovai, Pakruojo skyriuje dirba apie 20 darbuotojų. Jiems žymiai pagerėjo darbo sąlygos. Įrengta erdvi siuntų skirstymo patalpa, yra virtuvėlė, galimybė spintelėse pasidėti savo daiktus, patogesnis darbo priemonių išdėstymas. Planuojama, kad jau nuo gegužės mėnesio Pakruojo miestą aptarnaujantys mobilūs laiškininkai bus aprūpinti elektriniais dviračiais, o kaimo vietoves aptarnaujantiems laiškininkams bus nupirkti automobiliai. Šiuo metu mobilūs laiškininkai važinėja savo automobiliais ir jiems už tai kompensuojama.

Ne visi gyventojai žino apie galimybę mobilų laiškininką išsikviesti telefonu į namus. Pavyzdžiui, senyvo amžiaus arba neįgalus kaimo gyventojas gali paskambinti telefonu 8 700 55 400 ir užsisakyti nemokamą paslaugą į namus, kad mobilus laiškininkas atvyktų, priimtų ir užregistruotų norimą siuntą. Atkreipiamas dėmesys, kad ši paslauga kaimo gyventojams yra nemokama ir Lietuvoje teikiama 12 rajonų gyventojams. Pasidžiaugta laiškininkų darbu, kad jie ne tik nešioja siuntas, bet dažjnai atlieka ir socialinį darbą.

Reporterė Rita Grigalienė

previous arrow
next arrow
Slider

Pašto skyriaus atidarymas

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •