Aktualijos Lietuvoje

Patvirtina Šeimos politikos komisija

Vykdant Vyriausybės programoje įtvirtintą siekį kurti gyvenimui šeimoje palankią aplinką, ministrų kabinetas patvirtino Šeimos politikos komisiją ir jos nuostatus.
Šeimos stiprinimo įstatyme, kuris įsigaliojo nuo šių metų kovo 1 dienos nustatyta, kad Šeimos politikos komisija svarsto su šeimos politikos formavimu ir įgyvendinimu susijusius teisės aktų projektus. Ši komisija teikia rekomendacijas institucijoms, rengia ir kasmet teikia Vyriausybei šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo apžvalgą. Pagrindinis komisijos veiklos tikslas – užtikrinti šeimos politiką formuojančių valstybės ir savivaldybių institucijų veiklos koordinavimą.
Šeimos politikos komisiją sudaro Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos, Kultūros, Teisingumo, Vidaus reikalų ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos atstovai. Taip pat į jos sudėti įtraukti Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos,  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM,  Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.
Šeimos politikos komisijos pirmininkas – socialinės apsaugos ir darbo ministras, ji sudaroma 2 metų kadencijai.

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •