policija
Aktualijos Justicija Renginiai

Po ekstremalių išbandymų paaiškėjo, kad geriausia policijos pareigūnų komanda dirba Šiaulių miesto ir rajono komisariate

Po dvi dienas trukusio konkurso geriausiai Šiaulių apskrities policijos pareigūnų komandai nustatyti gegužės 30-osios popietę buvo paskelbti rezultatai:: komanda – nugalėtoja dirba Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate. Tai – Antrojo veiklos skyriaus viršininkas Andrius Bagdonas, Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus tyrėjas Romas Stašauskis, vyriausias patrulis Algirdas Jokimčius ir vyriausioji patrulė Neringa Slavinskaitė. Ši komanda rudenį atstovaus Šiaulių apskrities policijai respublikiniame geriausios policijos komandos konkurse.

Kitos vietos pagal rezultatus pasiskirstė taip: 2-ąją užėmė Pakruojo rajono PK komanda, 3-ąją – Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato antroji komanda, 4-ąją – Patrulių rinktinės komanda, 5-ąją Kelių policijos tarnybos komanda, 6-ąją – Raseinių rajono PK komanda, 7-ąją – Radviliškio rajono PK komanda, 8-ąją – Joniškio rajono PK komanda, 9-ąją – Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pirmoji komanda.

Pareigūnams teko įveikti net devynias sudėtingas rungtis, vykusias įvairiose Šiaulių miesto ir rajono vietose. Tai – žinių patikrinimo, vairavimo, policijos taktikos įvykio vietoje, transporto priemonės ir asmenų sulaikymo, šaudymo, patalpų patikrinimo ir asmenų sulaikymo, orientavimosi bei dvi iš anksto neskelbtas rungtis. Jos buvo maksimaliai priartintos prie policinio darbo kasdienybės.

Štai Normančių kaime pareigūnams buvo pranešta, kad iš vienos įmonės vagystę įvykdę du asmenys sprunka juodos spalvos automobiliu RENAULT MEGANE. Pastebėjus šią transporto priemonę, būtina ją sustabdyti ir atlikti jos bei joje esančių asmenų apžiūrą. Užduoties atlikimą stebėję teisėjai vertino automobilio stabdymo taktiką, specialiųjų priemonių ir šaunamojo ginklo panaudojimo techniką, komandinį darbą , atsargumą ir kitus dalykus.

Normančių kaime vyko ir šaudymo rungtis. Pataikyti į taikinius dėl šaudymo aplinkoje sklandančių dūmų buvo nelengva, bet… įmanoma.

Patalpų patikrinimo ir jose rastų įtariamųjų sulaikymo rungtis vyko Šiauliuose, Dainų g., esančiame pareigūnų praktinių įgūdžių tobulinimo centre. Prieš tai konkurso dalyviai buvo supažindinti su užduoties legenda: automobilių stovėjimo aikštelėje kilo konfliktas ir muštynės tarp vairuotojų, nukentėjusysis laukia aikštelėje, o kitas konflikto dalyvis paspruko. Užduotis – patekti į pastatą, kuriame slapstosi bėglys ir jį sulaikyti. Šiai užduočiai atlikti komanda turėjo 20 minučių, Nespėjai – laikas stabdomas ir skiriami baudos taškai.

Vairavimo rungtį Katiliškių kaime įrengtame autodrome pareigūnams teko atlikti labai sudėtingomis sąlygomis – purškiant vandens srautui, kuris trasą pavertė tiesiog slydimo aikštele. Automobilį vairavęs pareigūnas tokiomis sąlygomis turėjo atlikti nurodytas vairavimo figūras kuo trumpiausiu laiku. Už išvažiavimą iš trasos, kuoliuko nuvertimą ar jo nustūmimą, transporto priemonės užgesimą, saugos diržo neužsisegimą, numatytų greičio ribų nesilaikymą, važiavimą su išjungtomis artimosiomis šviesomis buvo skiriami baudos taškai.

Orientavimosi rungtis startavo Zoknių mikrorajone. Jai buvo skirta pusantros valandos. Per tą laiką pagal užuominas ir krypčių nuorodas komanda turėjo atvykti prie ant Salduvės piliakalnio stovinčios G. Lukošaičio skulptūros „Deguonis ir pasidaryti asmenukę taip, kad joje matytųsi ne tik skulptūros fragmentas, bet ir jos galva. Na, o po to Šiauliuose teko ieškoti ir surasti kuo daugiau grafičio piešinių. Ši užduotis sunkiau sekėsi ne Šiauliuose gyvenantiems pareigūnams

Zokniuose pareigūnai atliko ir užduotį-staigmeną – iš anksto nepaskelbtos profesinės taktikos rungtį. Paaiškėjus šiai užduočiai, komanda kuo trumpiausiu laiku virve iš bokštelio turėjo nuleisti vieną savo narį, kuris privalėjo pritvirtinti į nelaimę patekusį žmogų (tiksliau, jo muliažą), pakelti jį į bokštelį ir ištraukti nusileidusįjį pareigūną.

Konkurso dalyviai ypač sunerimę laukė paslaptingosios X užduoties. Tai buvo pareigūnų išbandymas žiniasklaida. Komandos atstovas turėjo informatyviai pristatyti situaciją, kurią iš ryto vienoje iš užduočių teko suvaldyti policijos pareigūnams, atsakyti į provokacinius tariamų žurnalistų klausimus.

Gaila Smagriūnienė

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •