Justicija

Prasideda žemės mokesčio deklaravimas – Mano VMI naudotojai mokėtiną sumą sužinos pirmieji

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio pradžios. Šiemet žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 67 tūkst. Šiaulių apskrities privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 4,8 mln. eurų: apie 4,2 mln. eurų sumokės gyventojai, o 0,6 mln. eurų – įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų 28,4 tūkst. žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės. 2020 m. 68 tūkst. Šiaulių apskrities mokesčių mokėtojų buvo apskaičiuota per 5 mln. eurų žemės mokesčio.

Gyventojus, kurie naudojasi VMI e. paslaugomis, informacija apie mokesčius pasiekia greičiau ir patogiau. Nuo šių metų sužinoti ir sumokėti žemės mokestį dar paprasčiau, nes Mano VMI Beta versija tapo pagrindine: prisijungęs gyventojas iš karto mato „Mokesčių ir baudų“ kortelę, o prie žemės mokesčio sumos ir tiesioginio apmokėjimo mygtuką“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, jog Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) e. pašto adresus nurodę mokesčių mokėtojai apie jiems suformuotą ir EDS patalpintą išsamią žemės mokesčio deklaraciją sulauks asmeninio e. laiško.

Primename, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Mokesčio suma apskaičiuojama pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes, kurios yra tokios pat kaip ir praėjusiais metais, ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus1, kurie svyruoja nuo 0,01 iki 4 proc. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės. Taip pat pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Visa informacija apie žemės mokestį skelbiama VMI internetinėje svetainėje Domiuosi žemės mokesčiu – VMI, taip pat VMI seminare: „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“. O į aktualiausius klausimus šia tema atsakoma VMI tinklalaidėje „Kad žemės mokestis būtų paprasta“.

Informacija mokesčių klausimais teikiama bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Identifikuoti Mano VMI naudojai, paskambinę 1882 ir pasirinkę žemės mokesčio temą apie mokėtiną sumą, terminus, įmokos kodą sužinoti gali iš karto automatiniu pranešimu, t. y. nelaukdami skambučio eilėje ir nedarbo metu.

Taip pat konsultacijos dėl individualios žemės mokesčio apskaičiavimo už 2021 m. bus teikiamos ir numeriu 85 2191 777, pasirinkus temą „Žemės mokesčio apskaičiavimas“. Primename, jog apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu 85 2191 777.

1 2021 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), suvedus žemės sklypo unikalų numerį galima sužinoti Registrų centro svetainėje: https://www.registrucentras.lt/masvert/paieska-un

Papildoma informacija. Žemės mokesčio apskaičiuota Šiaulių apskrities:

GYVENTOJAMS (gyv.) JURIDINIAMS ASMENIMS (JA)
Šiaulių miesto 18,1 tūkst. gyv. – 781,7 tūkst. eurų,

Akmenės rajono 3,3 tūkst. gyv. – 154 tūkst. eurų,

Joniškio rajono 7,3 tūkst. gyv. – 718,6 tūkst. eurų,

Kelmės rajono 8,7 tūkst. gyv. – 539 tūkst. eurų,

Pakruojo rajono 6,3 tūkst. gyv. – 563,3 tūkst. eurų,

Radviliškio rajono 10,3 tūkst. gyv. – 906,1 tūkst. eurų,

Šiaulių rajono 12,2 tūkst. gyv. – 551,7 tūkst. eurų.

Šiaulių miesto 351 JA – 105,6 tūkst. eurų,

Akmenės rajono 58 JA – 29,9 tūkst. eurų,

Joniškio rajono 62 JA – 97,7 tūkst. eurų,

Kelmės rajono 89 JA – 19,9 tūkst. eurų,

Pakruojo rajono 81 JA – 214,2 tūkst. eurų,

Radviliškio rajono 104 JA – 94,4 tūkst. eurų,

Šiaulių rajono 195 JA – 62,3 tūkst. eurų.

 

Šiaulių AVMI informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •