Aktualijos Lietuvoje

Premjeras: ši Vyriausybė vykdo palankias šalies verslui reformas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo konferencijoje VERSLAS 2019, savo pranešime jis akcentavo valstybės prioritetus 2019 metais, svarbiausius pasikeitimus verslui.

Konferencijos dalyviams premjeras akcentavo, kad  Lietuvos BVP augimo tempas 2017 m. siekė 3,8 proc. – tai buvo sparčiausias augimo tempas per paskutinius penkerius metus ir gerokai didesnis už ES vidurkį – 2,5 proc.  Šis augimas  ir toliau išlieka stabiliai spartus – II ketv., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu ketvirčiu, BVP padidėjo beveik 3,8 proc.

Daugėja investicijų  – „Investuok Lietuvoje“ pernai pritraukė 39 tiesioginių užsienio investicijų projektus, bus  sukurta 5060 naujų darbo vietų ir investuoti 206 mln. eurų. Palyginti su 2016 metais, naujų darbo vietų skaičius augo 40 proc., o investicijų – 53 procentais. Paskutiniame paskelbtame Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2018“, vertinančiame 190 šalių verslo sąlygas, Lietuva užima 16 vietą ir yra palankiausių pasaulio valstybių 20-tuke (tarp 190 šalių).

Konkuruojat dėl investicijų, esminiais elementais išlieka: infrastruktūra, paskatos, žmogiškieji ištekliai, administracinis lankstumas ir operatyvumas. Premjeras pabrėžė, kad šiuo metu dirbama siekiant nustatyti specialų reguliavimą Stambiems projektams – numatoma mažinti jiems tenkančią administracinę naštą, būtinų procesų skaičių ir trukmę, sudaryti palankias sąlygas pradėti ir plėtoti veiklą ir atitinkamai pritraukti vidaus ir užsienio investicijas.

Vyriausybė nuosekliai pertvarko mokesčių sistemos struktūrą. Nustatyta nemažai įvairių pelno mokesčio „atostogų“ ir lengvatų naujam smulkiam verslui, įvestos ir 1-erių metų socialinio draudimo įmokų atostogos, kuriomis pasinaudoti gali pirmą kartą savarankišką veiklą pradedantys asmenys, taikomos kitos, verslą skatinančios lengvatos. Antrasis žingsnis žengtas šiais metais, vykdant mokesčių ir šešėlinės ekonomikos mažinimo struktūrines reformas. Bus siekiama  konkurencingiausio darbo apmokestinimo Baltijos šalyse. Įvestos socialinio draudimo įmokų „lubos“ ir 2 procentais sumažintas visuminis darbo apmokestinimas, padarytos kitos korekcijos.

Inovacijų reforma – strateginis pokytis, ženkliai pakeisiantis šalies inovacijų ekosistemą. Bus vykdomi trys Inovacijos reformos projektai, skirti inovacijų sistemos pertvarkai, finansinių paskatų inovacijoms ir inovatyvių investicijų sistemų sukūrimui.

Norint, kad verslas būtų konkurencingas, jam ypatingai svarbu pritraukti talentus. Tam intensyviai pertvarkoma švietimo sistema. Siekiant sutelkti stipriausią mokslininkų bei dėstytojų potencialą, kuris galėtų užtikrinti kokybiškas studijas, jau įpusėjo aukštojo mokslo pertvarka.

Tai 14-oji verslo konferencija, skirta įmonių savininkams, valdybų nariams ir vadovams. Vienintelė konferencija Lietuvoje, kurios pagrindinis tikslas  – vadovams pateikti svarbiausias kitų metų įžvalgas, reikalingas strateginiam sprendimams priimti, bendrovės biudžeto prielaidos suformuoti ir verslo krypčiai nustatyti.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •