Savivalda

Prisiekė nauja Pakruojo rajono savivaldybės taryba – tepadeda jai Dievas

Balandžio 17 dieną pirmajam posėdžiui rinkosi naujai išrinkta Pakruojo rajono savivaldybės taryba. Posėdį pradėjo Pakruojo rinkimų apygardos VRK rinkimų komisijos pirmininkas Leonas Norkuckis, prieš kurį, laikydami ranką ant Konstitucijos ir priesaiką baigdami žodžiais „tepadeda man Dievas!“, prisiekė visi 25 rajono gyventojų išrinkti tarybos nariai ir naujas rajono meras Saulius Margis. Nors šiame posėdyje vėl susitiko seni nomenklatūros* bendražygiai – buvęs Pakruojo rajono pirmasis komjaunimo sekretorius Leonas Norkuckis ir buvęs antrasis Pakruojo rajono komjaunimo sekretorius Virginijus Kacilevičius, – tiek liberalų, tiek socialdemokratų tariami žodžiai „tepadeda man Dievas“ įtikino: laikai keičiasi, naujoje savivaldybės taryboje dirba ne vienas sunkiai pamenantis tuos nomenklatūros laikus, tad lieka tik laukti daug svarbių naujų sprendimų. Tikėkimės, kad naujai savivaldybės administracijai pavyks išvengti nepotizmo pinklių. Nuoširdžiai sveikiname naujai prisiekusią savivaldybės tarybą ir linkime daug sėkmingų, prasmingų darbų, kurių taip pat linkėjo atvykę Seimo nariai Antanas Matulas ir Stasys Tumėnas.

Naujai išrinktos Pakruojo savivaldybės tarybos nariai:

ANUŠAUSKIENĖ Rasutė, Lietuvos socialdemokratų partija;

AŠMANAVIČIUS Robertas, Lietuvos socialdemokratų partija;

DRUPAS Edikas, Lietuvos socialdemokratų partija;

GASPARAVIČIUS Rimvidas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;

GEGIECKAS Saulius, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai);

GELAŽNIKIENĖ Ilona, Lietuvos socialdemokratų partija;

GRYBĖ Gediminas, partija Tvarka ir teisingumas;

GRIGONIS Virginijus, Lietuvos socialdemokratų partija;

GUDAS Mindaugas, Lietuvos socialdemokratų partija;

INDRIULIS Antanas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;

JACEVIČIUS Artūras, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai);

KACILEVIČIUS Virginijus, Lietuvos socialdemokratų partija;

KANIŠAUSKAS Valdas, Lietuvos socialdemokratų partija ;

KARVELIS Povilas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai;

KAZLAUSKAS Audrius, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis;

KAZLAUSKIENĖ Virginija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis;

KIŽIENĖ Erika, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai;

MACIJAUSKAS Gediminas, Lietuvos socialdemokratų partija;

MACIJAUSKAS Justinas, Lietuvos socialdemokratų partija;

MARGIS Saulius (MERAS), Lietuvos socialdemokratų partija;

RAŽAUSKAS Ramūnas, Lietuvos socialdemokratų partija;

SAUSIENĖ Rūta, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai);

STAIŠIŪNAS Romualdas, Lietuvos socialdemokratų partija;

ŠURNA Gintaras, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis;

ŽUVININKAS Alvydas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Partijos, turinčios atstovų taryboje, paskelbė apie suformuotas frakcijas taryboje: Lietuvos socialdemokratų partija – Socialdemokratų frakciją iš 13 narių; Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – Liberalų sąjūdžio frakciją iš 3 narių; Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – frakciją „Už atvirą visuomenę“ iš 3 narių; Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – frakciją „Už žemę ir žmogų“ iš 3 asmenų.

Apie valdančiosios koalicijos sudarymą paskelbė Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – ją sudarys 16 tarybos narių (iš 25 esamų). Taigi savo skaičiumi gana stipri yra valdančioji koalicija, iš kurios rajono gyventojai pagrįstai galės reikalauti apčiuopiamų rezultatų.

Apie opozicijos sudarymą pranešė dviejų partijų atstovai – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), frakcija „Už atvirą visuomenę“, ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Opoziciją sudarys 5 tarybos nariai, opozicijos lyderiu išrinktas buvęs Pakruojo rajono meras – Saulius Gegieckas.

Trys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai ir vienas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas oficialiai neprisijungė nei prie valdančiosios koalicijos, nei prie opozicijos.

Savivaldybės taryba Pakruojo rajono mero pavaduotoju išrinko Virginijų Kacilevičių. Savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Marius Seniulis savivaldybės tarybos sprendimu atleisti iš pareigų, o laikinuoju savivaldybės administracijos direktoriumi laikinai paskirtas Gintaras Makauskas.

Pastaba: *(lot. Nomenclatura – vardų sąrašas), SSRS partinių ir sovietinių valdymo įstaigų vadovaujantieji darbuotojai, sudarę privilegijuotą valdininkų sluoksnį.

Pakruojo varpo“ informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •