Rinkimai

Rinkimus žada organizuoti paslapčiom? Arba – ko nežino rinkimų komisijos pirmininkas

Pakruojo rajono rinkimų komisijos pirmininkas Leonas Norkuckis „nežino ar gali (žiniasklaidai) teikti informaciją“ apie rinkimų eigą.

Redakcijos nuomonė*

2019 metų kovo 3 dieną įvyks savivaldybės tarybos rinkimai. Šią dieną vyks pats balsavimas, na, o rinkimų procesas jau yra prasidėjęs ir partijos aktyviai ruošiasi rinkimams. Apie rinkimų eigą išsamiai nušviesime regioniniame naujienų portale „Pakruojo varpas“.

2018 gruodžio 28 dieną 17 val 00 min, pagal Vyriausiosios Rinkimų komisijos patvirtintą grafiką baigėsi kandidatų į savivaldybių tarybų narius pareiškinių dokumentų įteikimas VRK ir savivaldybių rinkimų komisijoms. Savivaldybių rinkimų komisijos per 3 dienas nuo pareiškinių dokumentų gavimo dienos partijai, rinkimų komitetui ar asmeniui, išsikėlusiam kandidatu į savivaldybių tarybų narius-merus, išdavė rinkėjų parašų rinkimo lapus.

Pakruojo rajono rinkimų apygardos Nr. 30 rinkimų komisijos pirmininku VRK yra paskirtas Leonas Norkuckis, kurį į rinkimų komisiją pasiūlė Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis.

2018 gruodžio 28 dieną 17 val. 00 min redakcija paskambino rinkimų komisijos Nr.30 pirmininkui Leonui Norkuckiui ir pakalbinome apie rinkimų eigą:

P.V. – Mes ruošiame informaciją apie rinkimų eigą ir norėjome pasiteirauti, šiandieną baigėsi pareiškinių dokumentų įteikimas.

L.N. – Taip. Priėmimas.
P.V. – Ar Jūs galėtumėt patvirtinti kažkokią informaciją, kurios partijos pateikė dokumentus?
L.N. – Na, aš nežinau, ar galiu teikti tokią informaciją….

Komisijos pirmininkas pasiūlė ateiti dėl šios informacijos po sausio 17 dienos į rinkimų komisijos posėdį. Toks rinkimų komisijos pirmininko elgesys su žiniasklaida yra skandalingas ir bandymas nuslėpti, ar nustatytu laiku visi ketinantys dalyvauti rinkimuose kandidatai spėjo pateikti reikiamus dokumentus, išties yra labai svarbūs. Daug kas turbūt girdėjo, kad, tarkim, Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis dieną – naktį SMS’ais ieškojo norinčių kandidatuoti į Pakruojo rajono savivaldybės tarybą. Ar ši partija dokumentus pateikė laiku, ar nebuvo užsimerkta į tikėtinai pavėluotą visų dokumentų įteikimą, jau nebesužinosime, bet pažadame kraštiečiams stebėti rinkimų procesą ir informuoti visuomenę. Artimiausiu metu skaitykite apie tai, kas iš Pakruojo pateikė dokumentus dalyvauti savivaldybės tarybos rinkimuose.

* REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) – redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
 •  
 •  
 •  
 •  

2 Replies to “Rinkimus žada organizuoti paslapčiom? Arba – ko nežino rinkimų komisijos pirmininkas

 1. Ponas redaktoriau, ar kas Jūs ten esate. Kodėl Jūs nuslėpėte nuo skaitytojų iš manes gautą informaciją, kad pareiškinius dokumentus pateikė visos aštuonios partijos užsiregistravusios dalyvvauti savivaldos rinkimuose Pakruojo rajone. Sakydami pusę tiesos toli nenukeliausite. Leonas Norkuckis.

 2. Gerbiamas rinkimų komisijos pirmininke, o kas yra visos 8? 🙂 galiu priminti, kai Jūs pasiūlėte užduotu klausimu atvykt sausio 17, po to pasiūlėte ateiti gruodžio 31, mūsų pokalbis baigėsi taip:
  P.V – Mums įdomu, ar, tarkim, Centro partija spėjo pateikti visus pareiškinius dokumentus iki numatyto laiko?
  L.N. – Aš galiu Jums pasakyti, kad pateikė 8 partijos ir vienas save išsikėlęs kandidatas…
  Ar Jūs tikrai Jaučiatės atsakęs į konkretų klausimą? Manau Jūs neatsakėte ar LCP sąrašas, kuris mūsų žiniomis buvo sukomplektuotas naktimis partijos pirmininkui SMS agituojant prisijungti Pakruojo rajone gyvenančius. Nes būtų kažkaip nelabai gražu, jei, tarkim, baltųjų pirštinių atstovai fiksuotų, jog dokumentai buvo priimami ir po 17 valandos. Taip, VRK informacinėje sistemoje vienose vietose matėsi 5 dalyviai, o kitose 8. Esant tokioms aplinkybėms, korektiška būtų, jei pirma atsisakius informuoti, kurios partijos pateikė dokumentus laiku, po to, susiaurinus klausimą apie konkrečią partiją, jūs vietoj teiginio „pateikė 8 partijos ir vienas asmuo“, atsakytumėt „ta partija pateikė laiku“. Jaučiate skirtumą?
  Tai vis dėl to, ar galite patvirtinti, kad minėta Lietuvos centro partija netvarkė dokumentų po 17 valandos?

Comments are closed.