pak190515
Justicija

Saugaus eismo savaitė Pakruojo rajone

Praėjusią savaitę (gegužės 6-12 dienomis)   Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatas kartu su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru prisidėjo prie Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėjos organizuotos penktosios JT saugaus eismo savaitės.

Pagrindinis šios savaitės akcentas – lyderystės vaidmuo, siekiant užtikrinti kelių eismo saugą, vykdant kampaniją „Saugok gyvybes #speakup“ (#prabilk). Į mūsų kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos – įvertinti, identifikuoti su kelių saugumu susijusią problemą savo aplinkoje, ją užfiksuoti, įvardinti savo reikalavimus ir ją spręsti kartu – atsiliepė tik dvi Pakruojo rajono bendruomenės  – Pakruojo kaimo ir Žalgirio (Medikonių k.) bendruomenės, kurių išsakytos problemos bus artimiausiu metu perduotos atitinkamiems sprendimų priėmėjams. Taip pat apsilankymų metu Klovainių, Lygumų, Linkuvos ir Rozalimo seniūnijose metu, išklausyti ir užfiksuoti seniūnų, kitų darbuotojų išsakyti pastebėjimai, nusiskundimai, pageidavimai, susiję su eismo saugumu. Bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė kartu su dviem jaunosiomis policijos rėmėjomis penktadienio pavakarę dalyvavo  Bardiškių krašto bendruomenės („Saugi kaimynystė“ grupė) susirinkime, kurio metu susirinkusiems pristatė kriminogeninę situaciją Pakruojo rajone, Žeimelio seniūnijoje ir būtent šioje bendruomenėje, aiškinosi, diskutavo apie bendruomenės narių, seniūnijos ir policijos indėlį kuriant saugią aplinką, taip pat išklausė ir užfiksavo išakytas problemas, susijusias su eismo saugumu ir galimus jų sprendimo būdus (gauti nusiskundimai- pageidavimai taip pat artimiausiu metu bus perduoti atitinkamiems sprendimų priėmėjams).

Pažymint JT saugaus eismo savaitę, bendruomenės pareigūnė kartu su Visuomenė sveikatos stiprinimo specialiste Laisvida Badauskiene (policijos rėmėja) inicijavo tris saugaus eismo akcijas „Būk saugus kelyje“, kurių metu, ryte, nuo 7.00-8.00 val.  Pakruojo r., Lygumų mstl. centre, Klovainių mstl. centre ir Pakruojo m., Vilniaus ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryžoje, pasitelkus pagalbai policijos rėmėjus, jaunuosius policijos rėmėjus ir kitus aktyvius bendruomenių narius, taip pat papildomą Reagavimo skyriaus ekipažą, prevenciškai bendravo su eismo dalyviais, priminė jiems pagrindines  saugaus elgesio kelyje taisykles, išdalino per 150 juostinių atšvaitų ir per 300 paruoštų atmintinių „Būk matomas – būk saugus“, palinkėjo būti atsargiais kelyje ir saugoti savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes.

Taip pat organizuoti 7 susitikimai – saugaus elgesio kelyje ir kitose viešosiose vietose tema ugdymo įstaigų bendruomenės nariams: bendruomenės pareigūnė kartu su kolegomis Donatu Vėlavičiumi ir Sauliu Nakčiūnu (Veiklos skyriaus pareigūnais) Linkuvos gimnazijoje pravedė dvi prevencines pamokėles  penktokams ir  aštuntokams; kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste L. Badauskiene  – Žeimelio gimnazijoje 6-7 klasių ir 11 klasių moksleiviams bei talkinant policijos rėmėjams –  Lygumų pagrindinės mokyklos 7-10 klasių moksleiviams, taip pat bendruomenės pareigūnė lankėsi Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje, kur bendravo su būrelio „Arbatos klubas“ nariais (3-4 klasių mokiniais) ir talkinant dviem jaunosioms policijos rėmėjoms – su  6a klasės moksleiviais. Susitikimuose dalyvavo per 160 asmenų.

Visuomenė buvo informuota, apie tai, kad pažymint penktąją JT saugaus eismo keliuose savaitę Pakruojo rajono policijos pareigūnai vykdys tikslines policines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones. Per praėjusią savaitę nustatyti 52 Kelių eismo taisyklių nesilaikymo atvejai, iš jų: 10 – saugos diržų nesegėjimo atvejai,  7 – leistino greičio nesilaikymo atvejai (iš jų 4 atvejais leistinas greitis gyvenvietėje viršytas daugiau negu 30 km/h), 5 – neblaivūs dviratininkai, 7 – kiti dviratininkų pažeidimų atvejai, 1 – mobiliojo ryšio priemonių naudojimosi vairuojant automobilį atvejis ir kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Eismo saugumas – savitarpio pagarba ir atsargumas. Saugią aplinką kurkime kartu.

 

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •