Savivalda

Saugios aplinkos kūrimas Pakruojo rajone

Vykdydama saugaus eismo, psichoaktyvių medžiagų vartojimo, smurto artimoje aplinkoje ir vagysčių bendrąją ir situacijų prevenciją Pakruojo rajone, bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė rugpjūčio 20–24 dienomis apsilankė visose 8 rajono seniūnijose, kur bendravo su seniūnais, jų pavaduotojais, socialiniais darbuotojais, seniūnijose esančiuose policijos stenduose atnaujino bendro pobūdžio informaciją. Taip pat apsilankė visose 23 Pakruojo r. veikiančiose saugios kaimynystės grupėse (21 bendruomenėje ir 2 daugiabučių namų bendrijose), kur susitiko, su bendruomenių, bendrijų pirmininkais, aptarė bendravimo ir bendradarbiavimo būdus, galimybes kuriant saugesnę aplinką bendruomenėje, visuomenėje, kartu sprendžiant vyraujančias problemas, ragino bendruomenės narius būti atidesniais ir iniciatyvesniais, siekiant išaiškinti ir užkardyti neblaivių, neturinčių teisės vairuoti asmenų dalyvavimą viešajame eisme, taip pat nelegalią prekybą alkoholiniais ir tabako gaminiais, Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimo atvejus, skatino netoleruoti daromų teisėtvarkos pažeidimų, saugoti ne tik savo, bet ir kaimyno turtą, apie pastebėtus įtartinus asmenis ar transporto priemones gyvenamojoje vietoje pranešti bendruomenės pirmininkui, atsakingiems policijos pareigūnams ir bendruoju pagalbos telefonu. Preičiūnų kaimo bendruomenės pirmininkui Adoliui Antanaičiui ir Pakruojo miesto P. Mašioto g. 51 daugiabučio namo bendrijos pirmininkui Valdui Aperavičiui perduoti informaciniai stendai „Saugi kaimynystė“ (50 cm x 70 cm).

Rugpjūčio 28 d. bendruomenės pareigūnė sudalyvavo Žeimelio bendruomenės susirinkime (bendruomenė yra SKG, susirinkime dalyvavo 23 bendruomenės nariai). Susirinkusiems primintas saugios kaimynystės grupės veikimo principas, akcentuota būti vieningais ir budriais kaimynais, stebėti ir saugoti savo gyvenvietę, pastebėjus teisėtvarkos pažeidimus ar kitus negatyvius reiškinius, pranešti bendruoju pagalbos telefonu. Susitikimo metu bendruomenės pirmininkei D. Skupskelytei perduotas informacinis stendas „Saugi kaimynystė“ (80 cm x 160 cm).

Rugsėjo 1 d. kartu su Pakruojo r. sav. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Laisvida Badauskiene ir policijos rėmėjais, policijos bičiuliu Amsiumi dalyvavome Rimkūnų kaimo bendruomenės (veikiančioje Saugios kaimynystės grupėje) vasaros palydos šventėje. Susirinkusiesiems pristatyta bendra rajono ir jų gyvenvietės kriminogeninė situacija, pateikia bendra prevencinio pobūdžio informacija, skirta vagysčių, sukčiavimo, smurto artimoje aplinkoje, saugaus eismo prevencijai ( aptartos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės (ypač pėsčiųjų pareigos, reikalavimai dviratininkmas)), pristatyta savanoriška – policijos rėmėjų – veikla, jaunieji policijos rėmėjai pristatė prevencines priemones, skirtas psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai, priminta atsakomybė už dažniausiai daromus teisėtvarkos pažeidimus. Pristatytas tarnybinis automomobilis ir jame esanti įranga, įrankiai ir kitos specialiosios priemonės, policijos pareigūno ekipuotė. Mažuosius linskmino ir drausmino policijos bičiulis Amsius. Bendruomenės nariai, ypač vaikai ir jaunimas, užsidėję girtumo akinius noriai dalyvavo smagioje estafetėje, vyresni asmenys, pensininkai sudalyvavo sveikatinimo kiemelyje, kur Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė L. Badauskienė specialiomis svarstyklėmis pasvėrė, išmatavo norinčiuosius, pamatavo spaudimą, individualiai patarė sveikos gyvensenos, sveikatos stiprinimo klausimais.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatas dėkoja Rimkūnų bendruomenei ir jos pirmininkei Daivai Lipskienei už geranorišką bendravimą ir bendradarbiavimą kuriant saugesnę aplinką gyvenvietėje ir gardžią žuvienę ant laužo!!!

Pakruojo policijos informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •