Savivalda Verslas

Savivaldybės taryba nusprendė: kavinė Lygumuose pusę metų dirbs Verygos valandomis

Paskutinio Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo sprendžiama, ar taikyti papildomas ekonomines sankcijas kavinei Lygumuose.

Sprendimo priežastys. 2018 m. balandžio 6 d. D. Michailovienės individualios įmonės kavinėje „Lygumose“ Lietuvos policijos pareigūnai užfiksavo pažeidimą – kavinės klientai nusipirko alkoholinių gėrimų ir juos išsinešė namo. Tai padaryta LR įstatymais draudžiamu paros metu, todėl D. Michailovienės įmonei buvo skirta bauda –144 Eur, kurią įmonė sumokėjo.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, apsvarstęs įmonės nusižengimą, atsiuntė Pakruojo rajono savivaldybės tarybai nurodymą taikyti ekonomines sankcijas įmonei už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus ir įpareigojo nuspręsti, ar už šį prasižengimą apriboti licenciją užsiimti alkoholinių gėrimų prekyba, nes Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu, kurio 18 straipsnio 9 dalis nustato, kad <…> savivaldybių tarybos, siekdamos užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ir įvertinus prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomeninių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Savivaldybės tarybos sprendimas. Savivaldybės administracija parengė sprendimą D. Michailovienės įmonei riboti laiką, kada leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais visą licencijos galiojimo laiką. Apsvarsčius sprendimo projektą savivaldybės tarybos komitetuose, iš Vietinio ūkio, kaimo ir aplinkos komiteto gautas pasiūlymas parengti alternatyvų sprendimo projektą, pagal kurį prekybos alkoholiu laikas būtų ribojamas pusei metų. Už šią alternatyvą aktyviai pasisakė tarybos narys Gediminas Grybė: „Nepagalvokit, kad aš už girtavimą, jokiu būdu, bet pažiūrėkim iš kitos pusės…“ Taigi, taryba ir pasižiūrėjo iš kitos pusės – nebesvarstė, ar bausti ir apriboti D. Michailovienės įmonės licencijos galiojimo laiką, o perėjo prie svarstymo, kaip bausti ir ar apriboti licenciją visam laikui, ar pusei metų. Už sprendimo projektą apriboti įmonės kavinėje alkoholio prekybos laiką visam laikui nebalsavo nė vienas tarybos narys, o už tai, kad licencija būtų apribota pusei metų, pasisakė 16 tarybos narių, 1 susilaikė, 5 iš viso nebalsavo.

Su Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektu galima susipažinti čia:

Pakruojo varpo informacija

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •