Aktualijos Savivalda

Savivaldybės vadovų metų apibendrinimas ir linkėjimai rajono gyventojams

Iki metų ribos lieka visai nedaug. Jau skaičiuojame dienas, valandas, minutes, džiaugiamės nuveiktais darbais, prisimename žmones, su kuriais bendrauta, ieškota, atrasta…

Šie metai ypatingi tuo, kad šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Pakruojo krašto žmonių išradingumui nebuvo ribų, nes šia iškilminga proga suorganizuota gausybė gražių, prasmingų renginių, akcijų, koncertų, sporto varžybų. Laisvės gynėjų diena, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Birželio 14-oji ir daug kitų įsimintinų švenčių šiemet buvo ypatingos, nes suorganizuotos su meile ir patriotizmu. Tokios šventės kaip Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis mus, lietuvius, suvienija ir teikia pasididžiavimo savo tauta, aplink esančiais ir savimi. Mes, Pakruojo rajono savivaldybės vadovai, garbingai atstovavome savo kraštui Latvijoje ir Estijoje minint šių kaimynių 100-mečius,  ten koncertavo mūsų kultūros centrų kolektyvai.

Pakruojiečių atmintyje ilgam išliks nuo „Atžalyno“ per Pakruojo parko salą nuvilnijusi trispalvė. Neišdils įspūdžiai iš Lietuvos šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos…“ Šiais metais vykusioje Dainų šventėje dalyvavo 13 kolektyvų iš Pakruojo rajono. Dar kartą ačiū kolektyvų vadovams, dalyviams, šventės koordinatoriams ir visam personalui, lydėjusiam kolektyvus į Vilnių ir drauge buvusiam nuo šventės pradžios iki pabaigos.

Lietuvos 100-metis ne vienintelis jubiliejus, kurį minėjome. 2018-aisiais nuskambėjo trisdešimt „Žiemgalos“ žagrės dūžių. Tarptautinė Žiemgalos krašto folkloro šventė surengta 30 kartą. Paminėtas Sąjūdžio 30-metis, savo veiklos 30-metį minėjo Pakruojo rajono neįgaliųjų draugija. Gražių atsiliepimų sulaukė Linkuvos gimnazijos 100 metų jubiliejus. Ši šventė išskirtinė ir tuo, kad mokyklai perduotas Pakruojo rajono savivaldybės garbės piliečio ženklas, skirtas a. a. S. Lovčikaitei. Lietuvos ūkininkų sąjunga minėjo sąjungos atkūrimo 30 ir konkurso ,,Metų ūkis“ 25  metų sukaktis. Į konkursą buvo pasiūlyti 6 ūkininkai iš Pakruojo rajono. Sėkmė nusišypsojo E. ir N. Lebedoms (I vieta), D. ir G. Špakauskams (II vieta), S. Butvilauskams (III vieta). Pakruojo kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Viestartas“ (vadovas Vytautas Lukošiūnas) minėjo veiklos dešimtmetį. Ta proga orkestras žiūrovams dovanojo gražiausius kūrinius. Visuomenės sveikatos biuras taip pat pakvietė į savo įkūrimo 10-metį. 50 metų jubiliejų šventė Pakruojo bitininkų draugija „Dobilas“. Visų sukakčių ir neišvardinsime, bet džiugu, kad vadinamoji „provincija“ gyva, nes ten gyvena veiklūs ir mylintys savo kraštą žmonės.

Išskirtinis metų renginys – Pakruojo šventė. Suorganizuota  daug kultūrinių, sportinių ir pramoginių renginių. Tikriausiai visi jautėme žiemgališką vienybę, vietos gyventojų gebėjimą džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu. Viso to pasiekta tik darbščių, atsakingų, kūrybingų ir veiklių žmonių dėka. Dvidešimt penktą kartą suorganizuotas Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkursas. Komisija aplankė 64 objektus ir džiaugėsi krašto žmonių rankomis sukurtu stebuklu – puikiai tvarkoma aplinka. O štai LR aplinkos ministras 2018 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. D1-300 valstybės saugomu gamtos paveldo objektu paskelbė ir Žvirblinių ąžuolą, esantį Pašvitinio seniūnijoje Žvirblinių k. Iškilmingai pašventinta Guostagalio seniūnijos heraldika, seniūnijos gyventojai džiaugiasi savo herbu  ir vėliava.

Kad jau prakalbome apie Pakruojo žmones, turime paminėti kai kuriuos išskirtinius įvykius, kurių metu pagerbti nusipelnę mūsų kraštiečiai. Išrinkome konkurso „Mūsų Valstybės tarnautojas 2017“ nugalėtoją, juo tapo G. Pocevičius, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas. Pakruojo rajono savivaldybės ženklais apdovanoti mūsų kraštui nusipelnę žmonės: G. Ališauskas, J. Kaupas, G. Juodytė, V. Daujotas, Z. Vėžienė. Ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ perduotas nominuotosios Sosdvario (Pašvitinio sen.) gyventojos A. Grigaliūnienės artimiesiems. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šį apdovanojimą A. Grigaliūnienei skyrė Motinos dienos proga. Savivaldybės taryba šių metų rugsėjo 27 d. sprendimu Nr. T-218 Stanislavai Lovčikaitei suteikė Pakruojo rajono savivaldybės garbės piliečio vardą (pirmą kartą toks apdovanojimas suteiktas asmeniui po mirties). Kovo 11-ąją Mero padėkomis apdovanotos Konkurso „Jaunieji talentai-2017“ nugalėtojos: E. Pukevičiūtė, G. Tarasevičiūtė ir O. Usonytė. Visai neseniai Pakruojo padangėje sužibo 21 nauja žvaigždutė – nominantai apdovanoti tradicinio renginio „Jaunosios žvaigždutės 2018“ metu. Daug rajono švietimo, kultūros, sporto, medicinos, socialinių įstaigų darbuotojų pagerbti Seimo narių, Mero padėkomis.

Pakruojis džiaugiasi tarptautinių santykių plėtra. Suskaičiuojame 11 partnerių iš įvairių pasaulio šalių. Delegacijos atvyksta į svečius ir dalyvauja Pakruojyje organizuojamose šventėse. Šių metų Pakruojo šventės metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gudžaanio savivaldybe (Sakartvelas), atnaujinta bendradarbiavimo sutartį su Rypino savivaldybe (Lenkija). Pakruojyje įvyko tarptautinio projekto „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ atidarymas. Rudenį net 3 pakruojiečiai laimėjo pagrindinius prizus – dviračius. Pakruojyje viešėjo svečiai iš Japonijos, Amerikos, Izraelio, Australijos – užsieniečius traukia Pakruojo sinagoga kaip vienintelis toks restauruotas kultūros paveldo objektas Lietuvoje. Dalyvavome jau ketvirtame tarptautiniame plenere „Žiede skaidrus nušvito lašas…“ Kartu su latviais iš Olainės šventėme 10 Baltų vienybės šventę prie Peleniškių piliakalnio. Latvijos, Estijos, Lenkijos kolektyvai koncertavo Pakruojyje įvairių švenčių metu.

Pakruojo rajono gyventojai pajuto savivaldybės vykdomų projektų naudą. Visuomenei pristatyta Vienybės aikštė – šį objektą galima pavadinti mėgstamiausiu Pakruojo mieste. Baigta rekonstruoti Kęstučio g., įrengtas dviračių ir pėsčiųjų takas L. Giros g. Klovainių seniūnijoje Titonių kaime buvo atnaujintas gatvių apšvietimas, Rimšonių kaime gyventojams įvestas vandentiekis. Linkuvoje taip pat atnaujinti šaligatviai (Taikos ir Varpo g.), sutvarkyta aikštė prie Linkuvos gimnazijos, įrengtas naujas gatvės apšvietimas, rekonstruota Valakų gatvė, Vienybės a. pastatytas ir atidengtas paminklas „Linkuvai ir linkuviams“. Sėkmingai veiklą vykdo šiemet atidarytas Guostagalio paslaugų centras. Pradėti Linkuvos karmelitų ansamblio vienuolyno namo avarinės būklės likvidavimo darbai. Tai tik dalis atliktų darbų. Žinome, kad pakruojiečiai seka informaciją, kurią skelbiame savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje. Sulaukiame ir kritikos, ir pagyrimų. Ačiū Jums, mielieji, už tai.

Kalėdos – tinkamiausias metas padėkoti Jums visiems už buvimą drauge ir palinkėti sveikatos, meilės, vilties ir tikėjimo. Tegu Naujieji Metai bus geri, prasmingi, dosnūs asmeninės laimės, o lemtis seikės gyvenimo džiaugsmą bei sėkmę.

Džiaugsmingų Šv. Kalėdų, laimingų Naujųjų metų!

Meras Saulius Gegieckas

Mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis

Administracijos direktorė Erika Kižienė

Direktorės pavaduotojas Marius Senulis

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •