Aktualijos Lietuvoje Portretai Švietimas

Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Odeta norėtų dirbti tik pagal specialybę

Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos programos trečio kurso studentei Odetai Bendžiūtei 2018 – 2019 m. rudens semestrui skirta Pakruojo rajono savivaldybės vardinė stipendija už pasiekimus moksle ir aktyvumą. Dar kai mokėsi Rozalimo vidurinėje mokykloje, jai skirta Dr. Dano Ridikio premija už pasiekimus moksle. Aktyvi mergina visada pilna idėjų ir veiklos.

Žurnalistė Rita Grigalienė

 Domimės, kuo Odeta gyvena dabar.

– Ar dar tapote ant puodelių?

– Dabar kažkiek mažiau. Būna, draugai paprašo prieš šventes. Dovanoju savo dekoruotus puodelius per gimtadienius, Kalėdas, Valentino dieną. Pradėjau nuo technologijų pamokų, po to vis tobulėjau šešerius metus.

– Ar iš to neplanuojate išvystyti verslo?

– Kol kas ne. Gal ateityje būtų ir neblogai, bet ne dabar.

– Kokiomis veiklomis dar užsiimate?

– Esu Lietuvos marketingo asociacijose (LiMA) Šiaulių atstovė. Kai vyksta asociacijos mokymai Šiauliuose, aš padedu. Buvome padarę parodą. Esu organizavusi Šiaulių „Akropolyje“ moters dieną. Į mano studijų programą įeina ir renginių organizavimas. Dalyvauju įvairiuose renginiuose, mokymuose, savanoriauju. Šiaulių viešojoje bibliotekoje vyko užsienio kalbų ir kompiuterinio raštingumo mokymai senjorams, tai juose kartu su keliomis studentėmis savanoriavau. Atlikdama kolegijos praktiką odontologijos klinikoje, padėjau administruoti jų paslapį, ieškoti rėmėjų, tvarkyti nuotraukas.

– Kiek jums dar svarbus Pakruojo rajonas? Ar planuojate į jį grįžti?

– Bandžiau kalbėti, kad jeigu reikia pagalbos, vedant renginius, gali su manimi susisiekti. Man netoli iš Šiaulių yra grįžti iki Pakruojo. Kol kas nesulaukiau, kad reikėtų kokios nors pagalbos. Iš Pakruojo rajono savivaldybės gavau vardinę stipendiją. Tai 470 eurų dydžio vienkartinė stipendija. Kolegijoje sakė, kad Pakruojo rajono savivaldybė pirmoji tokią didelę stipendiją skyrė.

– Ar jau esate suplanavusi, ką veiksite baigusi mokslus?

– Kol kas nesu. Galvoju vykti abituriento praktikai pagal ERASMUS programą. Kiekvienas studentas gali šia programa pasinaudoti 12 mėnesį. Galvoju kur nors išvykti ir atlikti praktiką pagal specialybę. Esu pridavusi dokumentus, vasario mėnesį turėtų paaiškėti. Mes patys galime susirasti norimoje šalyje praktikos vietą. Kol kas nesu išsirinkusi šalies. Jeigu iki išvažiavimo susirasčiau darbą pagal specialybę, gal ir nebevažiuočiau, pasilikčiau Lietuvoje.

– O jūsų planai daugiau su Šiauliais susiję?

– Iš tikrųjų nesvarbu. Noriu susirasti darbą pagal specialybę. Tada nebūtų skirtumo, kuriame mieste dirbti.

– Jūsų studijų metai labai aktyvūs…

– Pirmi metai iš tikrųjų buvo labai aktyvūs. Kolegijos studentų atstovybėje iš pradžių buvau tik dalyvė, po to – viceprezidentė. Buvo daug renginių. Pati inicijavau naujų renginių. Buvo surengtas kalėdinių dainų dainavimas miesto autobusuose. Šventes darėme ne tik kolegijoje. Bendradarbiavome su „Rūtos“ saldainių fabriku. Jie turėjo žmogų, apsirengusį meškinu. Mes dalinome apkabinimus, eidami per bulvarą, vaikams dalinome saldainius, balionus. Antrus studijų metus aš dirbau, tai šiek tiek mažiau veiklų buvo. Manau, įmanoma suderinti studijas, darbą ir visuomeninę veiklą, jeigu labai norisi.

– Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijoje „Apskritasis stalas“ užėmėte biuro vadovės pareigas. O dabar šias pareigas užleidote kitam?

–  Taip, trečiame kurse prasidėjo praktika, baigiamųjų darbų rašymas. Pagalvojau, kad per daug būtų buvę veiklos. Šiaulių „Apskritasis stalas“ yra per daug parašęs projektų, kuriuos būtų reikėję greitai įgyvendinti. Užleidau vietą žmogui, kuris „Apskritajame stale“ jau seniai yra, turi daugiau laisvo laiko. Ten buvau tik per vasarą.

– Gal pasidalintumėte įdomesnėmis renginių idėjomis?

– Kai buvo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis, susitariau su Šiaulių VšĮ Paliatyvios pagalbos ir slaugos centru, kad prisidėsiu parama jiems. Yra nedidelė parduotuvė, kur žmonės gali pirkti rankų darbo daiktus ir už juos sumokėti, kiek jie nori. Po to pinigai skiriami tiems sergantiems žmonėms. Paliatyvios pagalbos ir slaugos centras man nupirko dubenėlių, dažai buvo mano. Aš ant dubenėlių piešiau Lietuvos vėliavą ir iš kiekvienos abėcėlės raidės parašiau po žodį. Tuos dubenėlius žmonės galėjo nusipirkti toje parduotuvėje. Pirmame kurse, kai pradėjau bendrauti su „Apskrituoju stalu“, organizavau jaunimui veiklas, susijusias su alkoholio prevencija.

– O jūs ir mokykloje buvote tokia aktyvi?

– Mokykloje gal nebuvau tokia aktyvi. Mokykloje dainuodavau. Jausdavau, kad ant scenos jaučiuosi laisvai, galiu kažką pristatyti. Supratau, kad tokioje veikloje gerai jaučiuosi ir ėmiau domėtis, kokias studijas rinktis. Man patiko studijų aprašas Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Čia galima buvo rinktis – ar labiau patinka straipsnius rašyti, ar labiau patinka renginius organizuoti, o gal – socialinius tinklus administruoti. Studijuodama pastebėjau, kad sugebu ir tekstus rašyti, daryti pristatymus, renginius organizuoti.

O kokias veiklas, suijusias su rašymu, išbandėte?

– Per vasarą bandžiau susikurti savo puslapį  „Kūrėjai kalba“. Bandžiau kalbinti Lietuvos žmones, ne tokius žinomus, bet kurie užsiima fotografavimu, kažkokia kūryba. Gal tie žmonės nelabai žinomi, bet labai gražius dalykus kuria. Kai prasidėjo studijos, tam ėmė trūkti laiko. Pagalvojus, labai įdomu būtų tokius žurnalus leisti. Ateityje norėčiau tokią veiklą pratęsti.

Kadangi Odetos Bendžiūtės savanorystės, renginių organizavimo, dalyvavimo renginiuose bei lankytų seminarų ir mokymų sąrašas gana ilgas, pateikiame tik organizuotų renginių sutrumpintą sąrašą:

2016-11-14–2016-11-16 Boulingo turnyras, kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybe, Šiaulių „Akropolio „Apollo“ boulinge, Šiaulių valstybinės kolegijos studentams, dėstytojams ir darbuotojams.

2016-11-17 „Tarptautinė studentų diena“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje, kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybe.

2016-12-20 Iniciatyva – prieš Kalėdas dainuoti kalėdines dainas Šiaulių miesto maršrutiniuose autobusuose.

2017-02-14 Valentino diena Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir Šiaulių miesto bulvare, kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybe.

2017-03-01–2017-03-02 „Mediumas“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje, kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybe.

2017-03-08 „Moters diena“ Šiaulių „Akropolyje“.

2017-04-07 „Kolegiada 2017” Kane’s arenoje, Šiaulių valstybinės kolegijos studentams, kartu su kūno kultūros dėstytoju.

2017-04-12 „Riedėk, velykini marguti…“ Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centre, kartu su jų darbuotojais.

2017-05-01–2017-05-05 Renginių savaitė „Europos jaunimo savaitė Šiauliuose“, kartu su Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“.

2017-12-01 Viešųjų produktų renginys „Komunikacija nuo iki“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje, kartu su studijų programos kurso draugėmis ir dėstytoja.

2017-12-21 Renginys Briduose VšĮ „Senolių namuose“ Advento proga, kartu su studijų programos kurso draugėmis.

2018-03-12 Paroda „Verbum librum. Homo liber/Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje, kartu su studijų programos kurso draugėmis ir dėstytoja.

2018-03-22 „Tarptautinė vandens diena“ Šiaulių Saulės mieste, kartu su studijų programos kurso draugėmis, dėstytoja ir UAB „Šiaulių vandenys“.

2018-06-14 „#IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK“ Šiaulių mieste, kartu su Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Šiaulių miesto kultūros centru ir „Misija Sibiras“.

2018-07-18 „Vadovų klubas“ Šiaulių jaunimo organizacijoms, Šiaulių jaunimo centre.

2018-07-29 „Sveikatingumo stovykla“ Šiaulių jaunimo organizacijų dalyviams, Kelmės raj. 2018-09-25 SEO akademijos mokymai „SEO ABC“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

2018-10-03 Renginys mokytojų dienai „M&M“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Nuotrauka iš Odetos Bendžiūtės asmeninio albumo.

 

Pasidalinkite su Facebook draugais!
Pasidalinkite šiuo straipsniu
  •  
  •  
  •  
  •